samsung ue55hu6900 vs lg 55ub820v

TheSzypkidf

New member
Witam. Planuje sobię kupić telewizorek wybór i opis poniżej. Co sądzicie ? Może jakiś inny model ?

samsung ue55hu6900 vs lg 55ub820v

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 24 m2 .
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 3,5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2/3, bardzo rzadko 4/5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost. Czasem na boki.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Jeszcze nie wiem ale raczej wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce pada z boku z prawej strony, czasami mocne, są rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą jakość obrazu, smart TV, Kolory oraz szczegóły
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Talerz/ Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? Czasami usb z filmami oraz rzadziej komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? do 2-3 godzin w tygodniu nie każdy dzień, w weekend może 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie Filmy, Seriale, Przyrodnicze, rzadziej Sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % Nie będę podłączać konsoli
16.Preferencje co do marki ? Dowolna.
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie wiadomo który wybrać, gdyż w sklepach przyjdzie promotor LG reklamuje LG, Promotor Samsunga reklamuje Samsunga...
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, cześciej po południu rzadziej
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? MAX 4000-4200 Najlepiej jak najmniej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niepotrzebne, jeśli bedzie mieć to dowolne, dla mnie gadżet który nie będzie używany
22. Rozdzielczość telewizora? Zastanawiam się pomiędzy Full HD a UHD, osobiście bardziej przemawia UHD
23.Wolisz obraz ostry czy łagodny? Wyraźny obraz z nieprzesadzonym kontrastem, z ładnymi kolorami.
24. Tuner do oglądania telewizji naziemnej? Mam talerz.
25. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Przydałoby się

Proszę o jak najszybszą ocenę tych telewizorów, jakie jeszcze polecacie ?
 

tom7

New member
Poczytaj forum, jak testować, pooglądaj TV. Istnieją jeszcze inne firmy. Raczej lg nie polecają na tym forum, choć niektórzy je sobie cenią.

Osobiście widziałam Samsunga H6700 i całkiem fajny... może nawet go kupię.
Polecane też jest Panas AS 640... widziałem go jak i 650. Zdziwiło mnie, że obraz z TV opóźniony jest w porównaniu od innych TV. Obsługa mówiła, że tak już mają panasy...
Obraz ok. Jednak w sklepie przy silnym sztucznym oświetleniu i z uwagi na fakt że telewizory są od siebie oddalone nie mogłem ich porównać bezpośrednio.
Choć mi się podobał też samung (smart super oceny na zachodnich forach Samsunga H6700 9/10 zresztą tak jak i panasa AS 640 - 9/10).
Oczywiście super też jest sony Sony KDL-50W829 - ma najsłabszy smart.

Samsung ma smart TV najlepsze z obsługą flasza. Nie wiem jak z jego awaryjnością (postarzanie produktów). Jednak i tak pewnie po 4-5 latach zmienisz TV.
 

Tomek89

New member
Widziałem UB820 .. Niestety najtańszy telewizor UHD z LG'ka i to czuć. Mimo, że wizualnie jest super to na bardziej dynamicznych momentach potrafił łapać przycięcia- widziałem to na niejednym egzemplarzu- wyglądało to fatalnie. Dodatkowo sam smart będzie gorszy. Jeśli z tych dwóch to raczej kierowałbym się na Samsunga ale ogólnie pomyślałbym chyba nad jakimś lepszym modelem FHD zamiast wybierać najtańsze UHD. Sam stałem (i stoję dalej) nad podobnym dylematem ale wycofałem się totalnie z obu modeli.
 
Do góry