Samsung ue55h6800 czy ue5568500

mk1899

New member
Samsung ue55h6800 czy ue556850

Witam,
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym przeprosić za ewentualne niedociągnięcia jakie mogą zostać przeze mnie wykonane. Jeżeli powielam jakiś temat to przepraszam jednak nie znalazłem odpowiedniego wątku, aby zadać moje pytanie.
Mianowicie planuje zakup telewizora około 55-60 cali i gdy przeszukiwałem różne fora oraz gdy zasięgnąłem opinii ludzi trochę bardziej w tym temacie pojętych niż ja , natkąłem się na samsunga ue55h6800. Cena tego tv wydaję się atrakcyjna (nieukrywam, że nie chciałbym wydawać fortuny na telewizor ), różnego rodzaju funkcji i nowości również jest sporo. Ten tv jest zakrzywiony (gdy patrzyłem na niego w jednym ze sklepów elektronicznych to rzeczywiście dzięki temu "głębia " obrazu wydaję się "głębsza", ale może to tylko wrażenie ). Jednak dowiedziałem się również, że istnieje również model ue55h6850, który jest droższy, jednak również bogatszy o pilot Smart i o jakieś tam funkcje. Stąd też moje pytanie do Was jako ludzi, którzy znają się na tym zapewne dużo lepiej ode mnie czy warto dołożyć te kilka "stów" do tego ue55h6850, czy brać ue 55h6800, a może radzicie brać jakiś inny tv o przekątnej 55-60 cali za podobne pieniądze, o którym ja nie wiem ? A tak w ogóle czy polecacie te modele tv czy nie ? Chciałbym też poznać wasze opinie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzys3ek

New member
Tak sie sklada ze po obejrzeniu i odrzuceniu kilku modeli TV roznych producentow w rozmiarze 50-60 cali mialem ten sam problem co ty, czyli pozostal wybor pomiedzy UE55H6800 a UE55H6850. Akurat w moim przypadku trafilem na promocje w MM, ktora chyba znow jest aktualna - 50zl w bonach na paliwo za kazde wydane 500zl na elektronike. W ten sposob H6850 stal sie sporo tanszy (niz H6800) i na niego tez sie zdecydowalem. Dodatkowy pilot dziala fajnie, jesli chodzi o funkcje to chyba nie ma roznicy miedzy tymi dwoma TV... Zakrzywiony ekran daje lekki efekt glebi, w moim wypadku czasem oglada sie TV pod wiekszym katem i tez jest spoko. Ostrosc i kolory obrazu po malej korekcji sa bardzo dobre, wczesniej mialem UE40F6770 (tez chwalony przez uzytkownikow) i uwazam ze H6850 bije go na glowe. Ja swoj TV wybralem i jestem zadowolony z wyboru, teraz decyzja nalezy do Ciebie.
Pozdrawiam
 

mk1899

New member
Tak sie sklada ze po obejrzeniu i odrzuceniu kilku modeli TV roznych producentow w rozmiarze 50-60 cali mialem ten sam problem co ty, czyli pozostal wybor pomiedzy UE55H6800 a UE55H6850. Akurat w moim przypadku trafilem na promocje w MM, ktora chyba znow jest aktualna - 50zl w bonach na paliwo za kazde wydane 500zl na elektronike. W ten sposob H6850 stal sie sporo tanszy (niz H6800) i na niego tez sie zdecydowalem. Dodatkowy pilot dziala fajnie, jesli chodzi o funkcje to chyba nie ma roznicy miedzy tymi dwoma TV... Zakrzywiony ekran daje lekki efekt glebi, w moim wypadku czasem oglada sie TV pod wiekszym katem i tez jest spoko. Ostrosc i kolory obrazu po malej korekcji sa bardzo dobre, wczesniej mialem UE40F6770 (tez chwalony przez uzytkownikow) i uwazam ze H6850 bije go na glowe. Ja swoj TV wybralem i jestem zadowolony z wyboru, teraz decyzja nalezy do Ciebie.
Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie skoro jesteś użytkownikiem tego TV ( choć nie wiem czy będziesz w stanie na nie odpowiedzieć, bo nie wiem czy miałeś styczność z plazmami ). Mianowicie jestem od ładnych paru lat użytkownikiem plazmy 42 calowe Panasonica i obraz jest (przynajmniej dla mnie ) rewelacyjny. Przyznam, że zawsze podobał mi się obraz jaki przedstawia plazma i w porównaniu z niektórymi ledami obraz w plaźmie wydawał mi się w pewnym sensie lepszy. Moje pytanie brzmi czy według Ciebie przestawienie się z plazmy na Led nie będzie "trudne" jak kolwiek to nie brzmi ?
PS. Czy mógłbyś mi troszkę przybliżyć zasady tej promocji w MediaMarkt ? Byłbym wdzięczny
Pozdrawiam i góry dziękuję
 

krzys3ek

New member
Dzięki za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie skoro jesteś użytkownikiem tego TV ( choć nie wiem czy będziesz w stanie na nie odpowiedzieć, bo nie wiem czy miałeś styczność z plazmami ). Mianowicie jestem od ładnych paru lat użytkownikiem plazmy 42 calowe Panasonica i obraz jest (przynajmniej dla mnie ) rewelacyjny. Przyznam, że zawsze podobał mi się obraz jaki przedstawia plazma i w porównaniu z niektórymi ledami obraz w plaźmie wydawał mi się w pewnym sensie lepszy. Moje pytanie brzmi czy według Ciebie przestawienie się z plazmy na Led nie będzie "trudne" jak kolwiek to nie brzmi ?
PS. Czy mógłbyś mi troszkę przybliżyć zasady tej promocji w MediaMarkt ? Byłbym wdzięczny
Pozdrawiam i góry dziękuję

Tak sie sklada, ze tesc ma akurat plazme Panasonica z zeszlego roku tzw. neoplazme 65 cali i tam obraz jest rewelacyjny - cos pieknego. Jak wpadl i zobaczyl obraz na tym Samsungu to byl pod wrazeniem, ze na lcd ledzie mozna uzyskac tak dobry obraz (ciekawe z reszta jak wyglada obraz na Samsung z serii 7 lub 8). Ogladalismy kilka filmow na jednym o drugim telewizorze i roznica jakas jest, ale Samsung to ciagle led. Natomiast jesli chodzi o dzwiek to Samsung bil tamtego Panasa na glowe - mam dodatkowe stereo podlaczone do TV ale praktycznie go nie uzywam.
Promocja w MM polegala na tym ze za kazde 500zl wydane w sklepie zwracali karty podarunkowe o wartosci 50zl do wykorzystania na stacjach BP, czyli za TV za 5000zl dostajesz 500zl w bonach. Nie wiem tylko czy ta promocja jest jeszcze aktualna...
 

mk1899

New member
Słuchajcie będę miał do Was jeszcze jedno pytanie. Przepraszam, że będzie ono trochę odbiegało od tematu. Mianowicie znalazłem jeszcze tv sony w podobnej cenie, a mianowicie KDL-60W605B. Jak on wypada na tle tych Samsungów byłbym wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie je porównać.
PS. Przepraszam, że piszę o tym w dziale Samsung, ale nie chciałem zakładać oddzielnego tematu dla tej jednej odpowiedzi, a jest ona częściowo powiązana z Samsungami.
Pozdrawiam
 

mk1899

New member
Up
Czy ktoś jest w stanie mniej więcej powiedzieć jak wygląda porównanie tych tv. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry