Samsung UE55H6400 - czarny pasy w plikach MKV

encrypt

New member
Koledzy, przy podłączeniu dysku zewnętrznego przez USB do telewizora Samsung UE55H6400 nie mam możliwości powiększenia wyświetlanego obrazu, gdy wciskam przycisk wielkości ekranu wyskakuje komunikat, że nieaktywny. Bez problemu mogę zmieniać proporcję obrazu w trybie TV/HDMI i nie mam dużych czarnych pasów na dole i górze filmu.

Problem występuje w filmach MKV przez usb, szukałem w necie jak to rozwiązać i nic ciekawego nie wyszukałem, jedynie to, żeby przerabiać filmy i wycinać czarne paski przez ponowne dekodowanie i kodowanie filmu. Wolałbym to zrobić na poziomie TV, tak jak mogę to zrobić z odtwarzaczem bluray podłączonym do przez HDMI

Dzięki za wszelkie sugestie!
 

encrypt

New member
Kolego u mnie nie ma czarnych pasów na filmach MKV, mam obraz rozciągnięty na cały ekran.
Hmm to bardzo dziwne, testy robiłem na dwóch różnych dyskach USB z filmami, czasami są filmy bez pasków (oryginalnie), ale bardzo rzadko. Większość filmów ma czarne paski.
Czy działa Ci przycisk do zmiany wielkośći ekranu? np na 4:3 itp? U mnie to w ogóle nie działa, jest napisane "Niedostępne". Sciagnalem najnowszy soft do TV, jednak to nic sie nie zmienilo. Na wszystkich innych zrodlach to dziala, tylko nie przez USB... Dodatkowo nagrałem mkv na plyte dvd i puscilem przez HDMI, nie mam wtedy problemu z rozciagnieciem ekranu na full. Ale jest to slabe rozwiazanie dla troche wiekszych plikow ;)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Dopiero mógłbym to sprawdzić w piątek jak wrócę do domu, dokładnie nie pamiętam jak to zrobiłem i jak to zrobić, a próbowałeś podczas oglądania filmu wcisnąć przycisk Tools i tam powinno być coś związane z rozmiarem obrazu.
 

encrypt

New member
Dopiero mógłbym to sprawdzić w piątek jak wrócę do domu, dokładnie nie pamiętam jak to zrobiłem i jak to zrobić, a próbowałeś podczas oglądania filmu wcisnąć przycisk Tools i tam powinno być coś związane z rozmiarem obrazu.

Tak próbowałem, robiłem to na 3 sposoby:
-przez wirtualny pilot (przycisk na tym małym pilocie) i tam na dole p.size
-przez przycisk na pilocie normalnym
-przez tools

Za kazdym razem to samo, pojawia sie komunikat "Niedostepne", robie to raczej dobrze, bo na innych zrodlach niz USB nie ma problemu ze zmiana..
 

pavio

New member
U mnie jest ok na każdym mkv.przez Tools ( bo przez menu tez jest wyszarzone). Mam wybór chyba pomiędzy tryb 1,tryb2,smart1,smart2 i oryginał. ale i tak trzeba oglądać z pasami ( chyba że kopia bez pasów) bo inne tryby albo zmniejszają obraz lub w przypadku likwidacji pasów rozciągają go w złych proporcjach.
 
Do góry