Samsung UE55C8000 vs Sony KDL-55NX810 vs...???

Huwi

New member
Witam

Przeczytalem juz caly watek (79 stron) o C8000 i wydaje mi sie ze to dobry TV ale.. No wlasnie zawsze jest jakies ale.neci i kusi mnie Sony nx810. Wyglad zewnetrzny to oczywiscie rzecz gustu i cale szczescie, ze kazdy ma inny bo inaczej byloby bardzo nudno i monotonnie. Moj gust zostal sponiewierany wlasnie przez nx810. Mimo iz tv mial wisiec (jest uchwyt, kable poprowadzone w scianie i wisi tam obecnie Kuro ale maly bo 42") to soniaczek w tej dodatkowej podstawie z glosnikami wg mnie wyglada oblednie i w tej formie podoba mi sie tak bardzo, ze gotow jestem zrezygnowac z wieszania go na scianie. Sam imho tez jest ladny ale to sony zawladnal moim sercem. Niestety jestem realista i niestety wiem, ze wyglad to nie wszystko. Chcialbym wybrac po prostu lepszy tv. Przeszukalem forum i nie znalazlem niestety zbyt wielu informacji o tym soniaku. Cenowo to to samo (sam 9950 a sony 8900 + zestaw 3d 800= 9700). Sony zajal 2 miejsce w zlotych pixelach. Oczywiscie nie mozna tego wyroznienia traktowac zbyt powaznie ale wsrod oglnego braku innych informacji to juz cos.

Oto jakie mam warunki:
odległość od ekranu - 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - do poludnia boczne oswietlenie tv (ale w razie czego sa zaluzje)
Jak duży jest pokój - 30 m2
jaki masz obecnie telewizor - kuro 4280XA
jakie programy najczęściej oglądasz - TVN hd, canal+ (i zwykly i hd), hbo (i zwykly i hd), corka bajki sd i w tle czesto tvn 24 sd. Sporadycznie zona TVP1 sd , TVN style sd. Generalnie 50% w hd.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem (wieczor/dzien - 70/30)
preferowana wielkość telewizora - 55"
preferowana marka - brak (ale sony w podswiadomosci ma lepsza pozycje niz sam) - nie LG
czego nie lubisz w telewizorach - slabych kątow, slabego skalowania sd
jakie urządzenia będą podłączone - tuner hd upc z nagrywarka, ps3, popcorn hour
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - tv/popcorn (tylko filmy hd)/ps3 - 50/35/15
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - seanse wieczorne na wprost, jesli zas w ciagu dnia to czesto w tle wiadomosci tvn 24 pod ostrym katem (35-40 stopni do plasczyzny tv)
Czy ważne jest wifi - nie
czy USB ma mieć czytanie filmów - niekoniecznie (mam playera)
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - kablowka upc sd/hd
ile programów HD - wsrod ogladanych 3
ma stać czy wisieć - mial wisiec ale w przypadku nx810 moglby stac :)
jaka klasa cenowa - 4-5-6-7-8-9-10k (tak rosly wymagania :). Ale im tanszy tym lepiej

Co do odczuc jakosci ekranu - najlepszy w markecie wydawal mi sie ... suprise .. Panasonic 3d. Tam obraz 3d byl subiektywnie najlepszy. Obraz 2d tez ok ale jakis taki blady. Samsung jak i sony w 3d lekko meczyly oczy (czego nie bylo w panasonicu) i zarowno w samie jak i panasie jakby delikatnie wszystko migotalo (znow w panasie nie). Potwory i obcy na samie supa good ale demko gran turismo 5 urwalo mi łeb przy samych kostkach.

Na czym mi zalezy:
Chcialbym aby wybrany przeze mnie tv mial szerokie katy patrzenia (bez zmiany jakosci, dobrze radzil sobie z sd, nie zostawaly powidoki gdyby jednak ewentualnie padlo na plazme. Nie wiem jak nowe plazmy ale na moim kuro katowanym czasami po kilka godzin przez zone na tvn 24 nic sie w ciagu 3 lat nie wypalilo - nigdy nie robilem czyszczenia - raz tylko odpalilem pionowe pasy z czystej ciekawosci. Kilka razy nawet zasnalem przy wlaczonym menu upc (nieruchomy obraz) i nic. Przez chwile po zmianie programu jakby cos bylo ale kilkanascie sekund pozniej na innym kanale wszystko zniknelo (po powrocie na czarny ekran nic juz nie bylo). Na czarnej czerni jakos bardzo mi nie zalezy - wazniejsze by byla jednolita (mam w sypialni złomsunga 40C6000 i tam to jest dopiero masakra - clouding wogole nie do przyjecia). Bzyczenie w Samie to raczej pierdola (moj kuro bzyczy jak najety przy jasnych scenach (w nocy slyszalny bez problemu z 3,5 m) ale dopoki nie przeczytalem o tym efekcie przy Samach (C6500, C6900, C7000) wogole nie zwracalem na to uwagi (moze dlatego ze od 4 lat czyli odkad powiekszyla sie nam rodzina wszystkie filmy ogladamy tylko ze sluchawkami).

Pozdrawiam, Huwi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystaj podobnie jak inni z prezentacji w domu.
Wiele już takich prezentacji za nami.
Wyniki są zgoła inne niż z góry oczekiwane.
W prezentacjach najczęściej wygrywają w tej klasie:
Sharp 60LE822
Toshiba 55WL768
Samsung 55c8000
Sam zobaczysz co będzie najlepsze.
 

Huwi

New member
Witam

No wyslalem juz do Ciebie zapytanie w tej sprawie ale na razie cisza :)

Pozdrawiam, Huwi

skorzystaj podobnie jak inni z prezentacji w domu.
Wiele już takich prezentacji za nami.
Wyniki są zgoła inne niż z góry oczekiwane.
W prezentacjach najczęściej wygrywają w tej klasie:
Sharp 60LE822
Toshiba 55WL768
Samsung 55c8000
Sam zobaczysz co będzie najlepsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nic nie dostałem a dodatkowo wiele osób ma zapchane skrzynki.Jak odpowiadam to wraca informacja.
 

Huwi

New member
Ok juz otrzymalem odpowiedz na wszelkie pytania i chyba sie zdecyduje na ta prezentacje tylko jeszcze musze znalezc gdzies miejscowke w Warszawie gdzie mozna ta toshibe zobaczyc na zywo. Szkoda tylko, ze Sony nie jest na liscie. Naprawde taki cieniutki ten soniaczek?
 

Hartson

New member
Bez reklam
O ile dobrze pamiętam to Toshiba WL768 była/jest w Saturnie Złote Tarasy. Tylko nie w wielkości 55".
 

Hartson

New member
Bez reklam
Sony 55NX810 w wielkości 55" jest w MM, na ul. Ostrobramskiej.
Może zobacz także Sharpa 60LE925, tylko będzie droższy od Sony, Toshiby czy Samsunga.
Ów Sharp LE925 także jest w w/w MM.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego żeby nie tracić czasu i sprawdzać z podzielonego sygnału , lepiej jest poprosić o prezentację.
Nigdzie nie sprawdzisz lepiej jak u siebie w domu.
 
Do góry