Samsung UE50TU7102 problem z połączeniem z dekoderem

Roballo86

New member
Witam

Piszę po raz pierwszy na tym forum bo już nie wiem gdzie szukać pomocy.
Pisałem na support do samsunga ale w kółko piszą to samo niewiele wnosząc.
Mam ten tv ok 2mc. Na początku sparowałem go z dekoderem NC+ firmy ADB i nie było żadnego problemu. Sterowałem pilotem z tv dekoderem. Od dzisiaj przestał go widzieć. Nikt nic przy tym nie grzebał. Poprostu nagle go przestał widzieć. Dzwoniłem pisałem i w kółko to samo że aktualizacja tv ze strony i instalacja z pendrive potem hard reset. Zgrałem plik ze strony na pendka zrobiłem aktualizację wg wysłanej instrukcji i wyskoczył komunikat że mam najnowszą wersję 1420. Hard reset też zrobiony i na nowo konfiguracja i nic. Wybieram z listy wg nr dekodera znajduje go na liście ale po wybraniu nie zmienia kanałów. Pani z supportu Samsunga pyta mnie jeszcze czy aktualizowałem dekoder. Nigdy tego nie robiłem a mam go 3 lata. Myślicie że nagle coś mu się odwidziało czy to taki pomysł ogólnikowy na odczep się bo co Ci jeszcze moge napisać. Dzięki i pozdrawiam gorąco
 

Roballo86

New member
Dzięki za odpowiedź. Nie wiem dalej nie rozumiem o co chodzi z tym aktualizacjami. Jeszcze inna sprawa jakby od początku tv nie widział dekodera to ok może trzeba aktualizować żeby dekoder miał większą bazę danych i modeli z którymi się można sparować ale kurde no wszystko działało
 

Roballo86

New member
Podłączyłem dekoder do routera kablem ethernet wg instrukcji. Skonfigurowałem sieć pozytywnie. Aktualizacja przeszła od 0-100 w kilka minut po czym info : AKTUALIZACJA NIE JEST DOSTĘPNA
Dekoder szuka nowszego oprogramowania przy wyłączeniu do stanu oczekiwania. Pamiętaj aby wyłączyć dekoder przyciskiem

Co mam robić. Router mam w innym pokoju musiałem odpiąć dekoder i go tam zanieść. Mam go zostawić wyłączonego ?
Dodam że w dalszym ciągu nic się nie zmieniło tv nie widzi dekodera
 

Roballo86

New member
W takim razie skoro aktualizacja się sama robi nie za bardzo rozumiem wcześniejsze posty w którym doradzano mi zrobienie aktuaalozacji dekodera. Skoro i tv i dekoder mają najnowszą wersję to ma ktoś jeszcze jakiś pomysł dlaczego pilot tv nagle przestał widzieć dekoder i nie reaguje na zmianę programów a jeszcze kilka dni temu wszystko było ok ? Pozdrawiam
 
Do góry