Samsung UE50J5100 dla rodziców lub inny 2500 zł

skwarosz

New member
Witam wszystkich,
chciałem zakupić ten TV dla rodziców, którzy nie będą korzystać z żadnych bajerów typu Smart TV.
Zależy mi głównie na jakości.
Mocno zastanawiałem się nad Thomson 55FA3203 sam mam Thomsona 48 cali i muszę przyznać że całkiem przyzwoity TV był za tamtą cenę, ale tutaj nie bardzo mogę znaleźć jakąkolwiek opinię na ten temat.
Chciałem wydać max 2500 zł na 55 cali ale tylko ten Thomson się łapie dlatego też zacząłem się zastanawiać na 50 calami i trafiłem na tego samsunga, który ma całkiem niezłe opinie.
Czy do 2500 zł coś jeszcze dobrego się znajdzie ?
 

deka87

New member
Też szukam jak największego TV bez bajerów, którego będę używał jako monitor.
Teraz mam LG 47LD450 - ma tylko 60 Hz i spełnia moje oczekiwania,
Też się zastanawiam nad tym Thomsonem, ale bardziej ciągnie mnie w stronę Samsunga UE58J5200 - 3" większy i 200 zamiast 100 Hz, tylko czy zauważę różnicę skoro teraz mam 60 Hz i jest ok? Niestety jego cena w tej chwili to minimum 2950 zł
 

digitalus

Banned
Witam
Samsunga raczej nie warto .Ale kazdy sam podejmuje decyzje.

przyklad

ja mam wprawdzie 50-ke . Mialem to samo , pozniej juz tylko te plamy widzialem nie moglem sie skupic na meczu , oddawaj to bo jesli juz teraz to Ci przeszkadza to z kazdym dniem bedzie bardziej , Ja myslalem ze sie przyzwyczaje ale nie dalem rady , wymienili mi matryce jest o niebo lepiej ale nie idealnie . Ta seria TV to jest dla starszych dziadkow do teleexpresu
Moj 4ty samsung chyba ostatni

seria A - pekajaca obudowa , 2x serwis wymienial a i tak 3ci zaczela dalej pekac

seria C - wymiana matrycy , pionowy pasek na matrycy podczas poziomego ruchu kamera , widoczne najbardziej na meczach

seria D - tu jest ok ale co z tego jak YT ze smart huba mi sie rwie albo zacina praktycznioe nic nie moge obejrzec komfortowo

seria H - wymiana matrycy

kino domowe samsunga zle nawiercone otwory na podstawkach pod glosniki , to juz zrobilem sam ale zamiast po 20 min bawic sie kinem to kombinowalem z wiertarka

zawsze podkusza mnie opinie na euro rtv , no i tez nigdy nie kupuje najwyzszego modelu tylko sredni za ok 3 tys i potem zaluje .Serwis Samsunga za to jest bezbolesny zawsze naprawia bez zadnych fochow reklamowana usterke

Czas chyba zamienic na Sony moze Panasa , ich stare bańki zawsze byly ok ale jak z Ledami to pewnie tez jak sie trafi

link do tego tematu

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-108.html

Lepiej troche dolozyc i kupic cos innego . np kliknij na link.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/123056-panasonica-50cs630-wasze-ustawienia-obrazu.html
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Digitalus co masz do powiedzenia o tym TV Samsung UE58J5200 ? Założę się,że nie widziałeś tego TV,nie masz pojęcia,spamujesz dalej ! Kolego deka 87 rady nawiedzonego trolla digitalusa możesz z czystym sumieniem pominąć.Co do tego TV z tego co wiem też ma matryce natywną 60 Hz...W tej cenie i tej wielkości jest warty zainteresowania ?Samsung UE58J5200 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 

deka87

New member
Pomyłka z tym Sony, źle spojrzałem na rozmiar ekranu.
Mam pytanie do do odświeżania - po co mi np. 400 Hz, skoro np. filmy nagrywane są w ok. 24-30 fps?
Poza tym gdzieś kiedyś czytałem że ludzkie oko i tak nie zauważa różnicy w płynności powyżej 60 Hz.
Tak więc jeżeli oglądam film 30 fps to w przypadku TV 60 Hz ta sama klatka wyświetlana jest 2 razy w ciągu jednego cyklu.
60 Hz = 60 wyświetleń w ciągu sekundy, czyli jedno wyświetlenie trwa ok. 16 ms
30 fps = 30 klatek na sekundę, czyli jedna klatka "trwa" 33 ms

Jak to jest że niby TV z odświeżaniem 60 Hz mają większą płynność wyświetlania obrazu?
... a może to tylko teoria i w praktyce wartości podawane przez producentów są wyssane z palca, a cyferki działają jak placebo?

Zagłębiłem się trochę w temat i rzeczywiście ludzie widzą obraz w pełni płynny już przy ok. 60 Hz, ale mózg potrafi rejestrować ok. 200 Hz, w ekstremalnych ok. 300.
Także 200 Hz w przypadku obrazu 2D, 400 Hz w 3D jest wystarczające i wartości wyższe to sztuczne dorabianie interpolowanych klatek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry