Samsung ue50hu6900 upscaling....i nie tylko

parza

New member
Witam.

Po podłączeniu PC do TV do wyboru (w panelu nvidia) nie ma rozdzielczosci 4K tylko najwyzej 1080p. Karta to GeForce GT705 - w specyfikacji niby najwyzsza rozdzielczosc jaka karta obsluguje to 4096x2160p. Gdzie moze lezec problem? Sterowniki najnowsze.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    52,5 KB · Wyś: 96

andrewpl

New member
Skoro mowa o kablach......
NIe wiem jakim kablem mam podpięty tuner CP....podejrzewam,że jakiś zwyklak........
1.Czy podpięcie tunera z tv kablem hdmi 2.0 coś poprawi?
2. Czy kabel hdmi dołączany do XBOX ONE jest 2.0 ?
3. Jak najlepiej ustawić funkcję Motion Plus ( jesli użytkownika, to na jaką wartość ) ?
4. Macie jakieś sprawdzone ustawienia kalibracji ?
 

parza

New member
zmien kabel na hdmi 2.0 najlepiej, chociaz i 1.4 starczy bo 60hz nie osiagniesz, prawdopodobnie uzywasz starego kabla w wersji 1.3, ktory ma max 2560x1600 (nie masz dostepnej tej rozdzielczosci bo tv nie skaluje do niej) apropo twojej grafiki to nie uruchomisz obrazu w 60hz, grafiki ktore maja hdmi 2.0 output, to karty zaczynajace sie od 1300zl w gore w nvidii to od serii gtx 900, niestety ale tv nie sa wyposazone w displayport 1.2, ktore posiada wiecej kart i sa znacznie tansze, uciagaja 4k w 60hz.
specyfikacja hdmi HDMI

ja osobiscie zrezygnowalem z wczesnego tv 4k, ktore raczkuja, wiedzialem ze bedzie problem z 60hz i sobie odpuscilem, nie bede wydawal 1,5 kafla na grafike bo budzetowych nie ma z hdmi 2.0 output, a obraz w 30hz sie naogladalem na monitorach 4k, bedziesz kot jak wytrzymasz.

Witam.
Zakupilem kabelek HDMI wspierajacy 2160p/30Hz - niestety nadal w ustawieniach nvidia nie mam do wyboru wyzszej rozdzielczosci niz 1080p. Co jest grane?
 

parza

New member
Z innej beczki. Czy jezeli podlaczam ps3 pod ten tv (w konsoli ustawione 1080p) to po nacisnieciu klawiszu INFO na pilocie powinna sie pokazac rozdzielczosc 1080p czy jakas przeskalowana do 2160p? Bo nie rozumiem tego upscalingu.
 

kopeczek

New member
Jest to informacja o sygnale wejściowym.Opcja skalowania nie jest aktywna jedynie dla sygnału z komputera.
Taki sygnał jest wyświetlany w oryginalnej rozdzielczości jaka jest przekazana z karty graficznej. Informacja o przetworzonym sygnale nie jest wyświetlana. Dotyczy to rozdzielczości i częstotliwości odświeżania.
 

andrewpl

New member
Jest to informacja o sygnale wejściowym.Opcja skalowania nie jest aktywna jedynie dla sygnału z komputera.
Taki sygnał jest wyświetlany w oryginalnej rozdzielczości jaka jest przekazana z karty graficznej. Informacja o przetworzonym sygnale nie jest wyświetlana. Dotyczy to rozdzielczości i częstotliwości odświeżania.


Czyli każdy sygnał ( poza sygnałem z pc), czy toz tv,tunera,konsoli xbox..., jest automatycznie upscalowany?
Jeśli tak, to do jakiej rozdzielczości i czy da się jajoś sprawdzić, w jakiej rozdzielczości mamy aktualniewyświetlany obraz ?
 

Madas

New member
Bez reklam
napiszcie coś o tym TV jeśli chodzi o obraz jakie zalety i wady bo pewnie sporo ludzi czeka na takie opinie od użytkowników :)
 

kopeczek

New member
Każdy sygnał oprócz sygnału PC jest skalowany do rozdzielczości UHD, czyli:
3840 na 2160. W informacjach TV podane są jedynie dane sygnału wejściowego. Nie są podawane informacje o zmianach sygnału. Ale tak jak pisałem TV wykonuje to automatycznie i przy materiałach dobrej jakości
efekt skalowania daje znacznie lepszą jakość obrazu w porównaniu do TV Full HD.
 

abc1980

New member
Telewizor jest OK, tryb piłka nożna super, kupiłem go w zeszłym roku na mundial. Ale mam teraz problem:

Nie mieści mi się na półce, podstawa wystaje o 5cm. Wie ktoś, czy można kupić inną podstawę do tego modelu?
 

Attachments

  • wystajacy Samsung.JPG
    wystajacy Samsung.JPG
    25,5 KB · Wyś: 109

opsia

New member
Witam

Telewizor kupiłem 2 tygodnie temu. Jest naprawde super. Przy Full HD obraz jest naprawdę lepszy. A co do oglądania UHD.....na hot birdzie leci kanał demo nadający w UHD. Trzeba TYLKO podpiąć kabel od anteny SAT bezpośrednio do TV. I wtedy widać KOLOSALNĄ różnicę w obrazie..... Polecam ten TV.
 

collider

New member
Bez reklam
Tak naprawdę to ciężko jest znaleźć jakiś solidny i w pełni wiarygodny test tego telewizora. Jedni sobie chwalą inni mocno narzekają.
Jednym z ciekawszych jest ten.
Samsung UE55HU6900 (HU6900) 4K TV Review

Jak jestem gdzieś w sklepie i przy obrazach demo ten telewizor wydaje się być całkiem sensowny. Obraz jest dobrej jakości, płynność też daję radę. Jednak trzeba by się nim dłużej pobawić, żeby wyrobić sobie o nim zdanie.
 

macinw80

New member
Witam,
Mam problem, będę wdzięczny za pomoc.

Moja karta graficzna to Ge force 750 Ti, nie mam w niej wejścia Display Port tylko HDMI. W specyfikacji karty jest info że obsługuje ona rozdzielczości powyżej HD.

Chcę kupić monitor Dell U2715H z rozdzielczością 1440 x 2560. Monitor ten ma tylko Display Port i HDMI. Więc będę skazany na podłączenie monitora do komputera przez HDMI.

Czy przez kabel HDMI 2.0 dam radę uzyskać rozdzielczość 1440 x 2560 i 60Hz?
Bo z tego co tu czytam to nie bardzo.

Dzięki za info.
 
Do góry