Samsung ue50hu6900 upscaling....i nie tylko

andrewpl

New member
Witam.
Wymieniłem 7 letnią plazmę na samsunga ue50hu6900.
Mam kilka pytań:
Jak to jest z tym upscalingiem do 4K ?Czy każdy sygnał jest podbijany -z sd,hd, sygnał z xboxa one...?Jak to sprawdzić,włączyć...? NP. gry z konsoli ,jak wcisnę /info/ to pokazuje mi nadal rozdzielczość gry....
Jak rozpoznać , czy sygnał zostać upscalowany.....???
MA ktoś jakieś sprawdzone ustawienia tego tv? Uważam, że balans bieli mam na pewno do
poprawki........
W smart hub nie mam NETFLIX.......jak doinstalować coś, czego nie mam na liście np. netflixa, skype też nie widzę.....

Proszę o pomoc.......
Co jeszcze poustawiać ,oprócz wyłączenia czysty obraz cyfrowy i redukcja szumów mpeg żeby obraz był jak najlepszy ?
Mam wrażenie, że obraz jest jakby...mydlany......nie ma tej ostrości np. na pasku menu z tunera CP natym tv. Mam porównanie do 3letniego lcd samsung i tam pasek z menu jest " żyleta ".....
Wszystko oczywiście po hdmi....
 

andrewpl

New member
Co do mydlanego paska- czeski błąd : dekoder nie był ustawiony na full hd, teraz ustawiony na 1080 i inna bajka :)

Może mi ktoś powiedzieć jak z tym upscalingiem ???
 

tdx

New member
Bez reklam
andrewpl w smarthubie zmień sobie kraj potem wykup jakiś aktywną bramkę ip na kraj w którym netflix jest dostępny i ogień
 

andrewpl

New member
andrewpl w smarthubie zmień sobie kraj potem wykup jakiś aktywną bramkę ip na kraj w którym netflix jest dostępny i ogień
qrde...... łatwiej się nie da?
Chodzi głównie o materiał uhd. Na YT niby jest trochę tego w 4k ale mam wątpliwości czy faktycznie jest to wyświetlane w 4k.
Szkoda ,że nie ma opcji podglądu ( info ) o jakości tak jak to jest podczas oglądania normalnej tv( guzik info i mam rozdzielczość)
 

tdx

New member
Bez reklam
po naciśnięciu info masz to co "wchodzi" do TV a nie to co wyświetla TV...
Wiadome jest że zawsze TV skaluje do 4K skoro ma fizycznie taką matrycę...
Natomiast ściągnij sobie coś po USB w 4K i... ciesz się jakością :D
 

tdx

New member
Bez reklam
na YT nie ma 4K po smarcie ani www bo dopiero TIZEN to obsługuje, jest to dokładnie opisane w specyfikacji OSu
 

andrewpl

New member
Wiadome jest że zawsze TV skaluje do 4K skoro ma fizycznie taką matrycę...
:D
Czyli tak jakby tv sam automatem skaluje wyżej kazdy materiał, czy trzeba mu coś ustawić?
Jest sposób, żeby podejrzeć aktualnie wyswietlaną rozdziałkę?
ściągnąłem nibykilka dem 4k ,poszły z pena po usb ale w info zawsze pokazuje 1920x1080......może dlatego,że jest to x264 i ktoś to przyciął...?
W takim razie byłaby lipa, bo ściagam pliki niby 4k a wychodzi qpa.......
 

tdx

New member
Bez reklam
185.jpg


tu masz wszystko co TV obsługuje z USB

Podepnij lapka lub PC pod hdmi do TV wybierz 2 pulpity i na 2 (TV) ustaw rozdzielczość 4K
 

andrewpl

New member
Dane pliku :
Format : MPEG-4
Profil formatu : Base Media
ID kodeka : isom
Rozmiar pliku : 420 MB
Czas trwania : 2 min.
Całkowita przepływność bitów : 26,6 Mb/s
Aplikacja zapisująca : Lavf54.63.104

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
ID kodeka : avc1
ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding
Czas trwania : 2 min.
Przepływność bitów : 26,3 Mb/s
Szerokość : 4.096 pikseli
Wysokość : 1.716 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 24,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.156
Rozmiar strumienia : 414 MB (99%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 125
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=crf / mbtree=1 / crf=18.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Profil formatu : LC
ID kodeka : 40
Czas trwania : 2 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Channel(s)_Original : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 6,04 MB (1%)
Język : Angielski

Dlaczego tv go nie odtwarza ????
 
Do góry