Samsung UE50F6400- zrywanie/szarpanie obrazu

zajaczek

New member
Witam,

Kupiłem telewizor wczoraj w MM za 4tys, powiesiłem na ścianie i w porównaniu do mojego samsunga 46' lcd nie wiem jaki model taki z czerwoną ramką na dole, kosmos kolory obraz coś pięknego. Ale po kilku minutach bawienia się widzę że obraz się przycina tak jak w komputerze gdy brakuje mu mocy grafika nie wyrabia jednym słowem lagi. Nie ma różnicy czy jest szybka akcja czy coś wolnego. Na blu-ray 3d to samo, trochę mnie to zmartwiło nawet moja żona która mówiła że ona nie widzi różnicy miedzy jednym a drugim telewizorem mówi że coś ten obraz się szarpie.
Dekoder w vectry HD z dyskiem twardym, blu-ray samsunga bd-f5500
mniej się tnie jak wejdę w smart tv i tam są te próbki do pobrania w 3d

teoretycznie mogę oddać telewizor bo mam 7 dni, telewizor brałem na raty.
Proszę was o pomoc.
 

zajaczek

New member
motion plus standardowy a soft jest napisane ze nie ma akturalizacji ciagle chodzi wifi, ale teraz jak sie pobawie tym motion plus to nie ma roznicy filmy 3d z blu-ray sie tna w tym samym miejscu jutro nagram ten sam film na innej plycie i zobacze, co do tv to jutro tez sprawdze.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
motion plus standardowy.
Według mnie TV jest ok. i na dodatek to jest bardzo dobry TV. To drżenie obrazu to skutek, najprawdopodobniej, że matryca jest szybka. Telewizory z wolną matrycą nie dają tego drżenia obrazu przy ruchu. To jest właśnie tak, jak ma być. Oczywiście można to drżenie zlikwidować. Trzeba przełączyć się na Użytkownik i dać redukcję drżenia na 10. Wtedy obraz będzie płynny, nic nie będzie skakać, ale kosztem teatru i artefaktów. W ustawieniu standard redukcja skoków jest domyślnie ustawiona na 5 i to jest za mało, żeby je zlikwidować.
 

zajaczek

New member
Witam,
dziękuje za wszystkie odpowiedzi, wasze rady dały tyle że zwykłe filmy bluray już(chyba nie wariują albo ja już sobie wkręcam) nie laguja/szarpią (sprawdzałem na 3 filmach)ale z filmami 3d nic to nie dało avatar i inne laguja/sazrpią jutro będę mieć oryginalną płytkę z filmem 3d i wtedy zobaczę może coś z moją nagrywarką się sypie. Lepiej jak motion plus jest wył. wtedy jest ok.
 
Do góry