Samsung UE49NU7102 odtwarzanie plików

bacapl

New member
Byłem w sklepie przetestować UE49NU7102 odtwarzanie filmów z pendrive. Podłączyłem pendrive A-Data 8GB sformatowany na NTFS. Telewizor wykrył urządzenie, pokazały się miniaturki z filmami. Wybieramy plik do odtwarzania a tam wyskakuje błąd i film się nie włącza, nie zależnie czy to pliki mkv, avi . Sprzedawca stwierdził ze tv odtwarza tylko „duże urządzenia” typu dyski. Czy ktoś ma tez taki problem w tym telewizorze ?
 

timonek

Member
Bez reklam
Mi z pendriva odtwarza filmy w mp4 co do innych formatow to nie mam plikow z takim rozszezeniem jak bys byl zainteresowany moge sprawdzic.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ale dźwięk nie ma tu nic do tego jemu chodzi o format wideo a co lepsze ze niby z pena ma nie działać tylko dysku to już w ogóle widać specjalistów w sklepach.
 

bacapl

New member
Temat "sklepowych specjalistów" przemilczmy.
Jeśli chodzi o MKV to dźwięk był AC3, ale to już nie ma znaczenia jeśli xvid nie jest obsługiwany. Trzeba coś innego poszukać.
Dzięki za info.
 

Bluncik85

New member
Zawsze możesz puścić film przez odtwarzacz blue ray z usb i bedziesz mial dzwiek . Lub przez jakies inne urzadzonko typu nvida shield czy przez Mi box 4k
 

bacapl

New member
Telewizor ma być dla mamy, obsługa blu-ray, inne gadżety odpada - skomplikowana sprawa. Korzystam z tego co mamie ściągnę z neta i nagram na pendrive żeby sobie pooglądała.
A co sądzicie o LG50UK6300 z matrycą VA?
 

timonek

Member
Bez reklam
Sprawdzalem i odtwarza bez problemu u mnie oba formaty. Zawsze mozessz pojsc do innego sklepu i jescz raz sprawdzic sobie. U mnie dziala i pendriva sformatowany specjalnie w ntfs
 

adawro

New member
Sprawdzalem i odtwarza bez problemu u mnie oba formaty. Zawsze mozessz pojsc do innego sklepu i jescz raz sprawdzic sobie. U mnie dziala i pendriva sformatowany specjalnie w ntfs


Fragment prosto z instrukcji od modelu TV jak w tytule wątku:
"DivX and DTS codecs are not supported by the Samsung TV models released in 2018."
trzeba pamiętać, że DivX to nie to samo co XviD, ale działania tego drugiego to nie wiem czy ktoś weryfikował. Zresztą obecnie używa się głównie AVC/H.264 HEVC/H.265 czasem WMV9/VC-1,
Gorzej z brakiem DTS, ale to sobie można poradzić remuxując problematyczne pliki z dodaniem przerobionej ścieżki DTS-AC3.
 

timonek

Member
Bez reklam
Fragment prosto z instrukcji od modelu TV jak w tytule wątku:
"DivX and DTS codecs are not supported by the Samsung TV models released in 2018."
trzeba pamiętać, że DivX to nie to samo co XviD, ale działania tego drugiego to nie wiem czy ktoś weryfikował. Zresztą obecnie używa się głównie AVC/H.264 HEVC/H.265 czasem WMV9/VC-1,
Gorzej z brakiem DTS, ale to sobie można poradzić remuxując problematyczne pliki z dodaniem przerobionej ścieżki DTS-AC3.

Wiem ze DivX to nier to co XviD i dlatego sprawdzilem tylko to co kolega chcial czyli XviD a ten dziala , a dts potwierdzam ze nie dziala. Reszty nie sprawdzalem roznych formatow. Itez uwazam ze po co sie bawic w takie starocia gdzie teraz wiekszosc to wlasnie jak pdsales AVC/ H264 .....
 

jaceg

New member
Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Kupiłem w piątek telewizor UE55NU7172 - telewizor dla rodziców, więc nie musiał to być sprzęt wypasiony. No i jakież było moje zdziwienie kiedy po włożeniu pendrive'a telewizor poprawnie wyświetlił kafelki/ikonki filmów, ale zakomunikował, że formaty plików są nieobsługiwane! Telewizor kupiony w sieci, więc skorzystałem z opcji odstąpienia od umowy i tv zwróciłem (miał jeszcze kilka mankamentów, o których nie warto tu wspominać).
Zacząłem drążyć temat nieobsługiwanych plików z filmami i faktycznie wiele osób zgłasza takie problemy. Porównałem specyfikację modeli z serii NU oraz MU i nie widzę większych różnic!
W załączeniu wycinki z instrukcji obsługi obu serii (print screeny).
MU.jpg NU.jpg

Co dziwne, jak wspomniałem wyżej, TV poprawnie "wchodzi" do pliku bo tworzy kafelki, jednak filmu nie odtwarza - czyli potrafi odczytać treść pliku (inaczej nie widziałby zawartości by utworzyć ikonkę), jednak producent nałożył jakieś dziwne ograniczenia!

Wczoraj pojechałem do sklepu przetestować model UE55NU7472 - ta sama sytuacja.

Koniec końców zdecydowałem się kupić model z serii MU8002 (udało się takowy znaleźć w sieci).

Nie jest prawdą, że korzystam z jakichś przestarzałych kodeków, filmów. Filmy są świeżutkie, jeszcze ciepłe, w większości kodowane kodekiem H.264, rozszerzenia .mkv lub .avi. Jedyny film, który ruszył to pobrany z YT "Tylko nie mów nikomu" w formacie .mp4

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć o co chodzi z takimi ograniczeniami, czym to jest spowodowane, czy ktoś ma logiczne wyjaśnienie zaistniałeś sytuacji? Jakoś nie mam zamiaru kupować dostępu premium do Netflixa, HBO Go i sam nie wiem czego jeszcze, by mieć dostęp do pożądanych treści (wystarczą mi Jdownloader i tb7) ;)
 
Do góry