Samsung ue49mu7002/ ue49mu7055

samsung_tv

New member
Jako posiadacz telewizora Samsung ue49mu7055 chciałbym spytać szanownych użytkowników forum czy mają jakieś rozwiązanie na tragicznie działający upłynniacz Auto Motion Plus ? Z tego co się dowiedziałem na forum samsunga problem dotyczy bardzo wielu TV samsung niezależnie czy mamy do czynienia z matrycą 60 czy 120hz? Obraz po włączeniu Auto Motion Plus mimo że jest niby bardziej płynny to Szarpie na bardzo wielu kanałach telewizji Satelitarnej czy youtube. Dziesiątki innych osób mają ten sam problem i mimo zgłaszania tego do Samsunga nie ma absolutnie żadnego odzewu i chęci naprawienia problemu.

Wiem że powinienem kupić wersję 55 calową z matrycą 120hz ale akurat 49 cali to max do mojego mieszkania, a cena 3000 zł jaką wydałem wydaje się dobra jak za wersje 49" (standardowo chodzą po 3800 zł lub 3500 zł za niższy model ue49mu7002/5). Mam jednak pewne pytanie. Czy wersja 55 cali z matrycą 120hz miała by płynniejszy obraz bez włączania trybu motion plus który działa tragicznie? Czy może płynniejszy obraz zarówno ma matrycy 60hz jak i 120hz staje się dopiero po włączeniu upłynniacza a bez niego nie ma różnicy w płynności obrazu miedzy 60 a 120hz ??\

P.S. Ogólnie jestem zażenowany że nowy telewizor z serii "Premium" ma upłynniacz działający gorzej niż w starych kilkuletnich samsungach. Na żadnym poprzednim Samsungu po włączeniu trybu motion Plus nie miałem szarpania i obraz był bardzo płynny mimo że nie miały procesora 4-rdzeniowego i nie były z wyższej półki cenowej... Także upłynniacz w 4 letnim panasonicu działał o niebo lepiej i nie było absolutnie żadnego szarpania.
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
Mam 55mu7002 i nic nie szarpie. Tak więc proponuje wybrać się z pendrive do sklepu i sobie samemu przetestować czy to samsunga czy to inny telewizor.
 

samsung_tv

New member
A może mi ktos napisać dlaczego w motion mam tylko jeden suwak - redukcja drgań ? We wszystkich opisach jest że do ustawienia są 2 suwaki - redukcja rozmycia i redukcja drgań. Ja nie mam w ogole w menu motion plus redukcji rozmycia...
 

samsung_tv

New member
Czyli wychodzi na to że Motion Plus działa poprawnie tylko na wersji z matrycą 120Hz od 55 cali w góre... Dobrze że nie przepłaciłem za wersję 49 i po zgłoszeniu do Amazona że nie jestem z niej zadowolony dostałem dodatkowe 10% rabatu lub możliwość darmowego zwrotu do hiszpanii czyli w sumie wyszedł mnie niecałe 2800 zł z kosztami przesyłki. W przeciwnym wypadku od razu by poszedł do zwrotu a tak poczekam jeszcze troche aż OLEDy stanieją i dopiero wtedy kupie cos z matrycą 100/120hz. Teraz wyłączę upłynniacz bo robi więcej problemów niż pożytku. Działa on jedynie w miarę przyzwoicie po odpaleniu 4k z Blu-Ray'a bo nie wiem czemu ale tylko tam obraz bez włączonego motiona klatkuje (sprawdzałem na planeta ziemia 2), na reszcie źródeł jest w miarę płynnie da się oglądać bez upłynniacza.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
No niestety takie są telewizory w tym roku...lepiej poczekać z zakupem na przyszły rok , coś z tanich OLEDów ma wejść więc warto zaczekać lub kupić tani FHD a resztę odłożyć na nowy OLED za 2-3 lata
 

samsung_tv

New member
Za te pieniądze przeżyje, po normalnej cenie ( 3500 zł 7002/05, 3800 zł 7052/55 moja wersja) TV 49 cali z matrycą 60hz 8bit to totalne nieporozumienie Szaj-sunga i jawne oszukiwanie klientów. Cała seria powinna mieć identyczne parametry.Przy normalnej cenie 49 Lepiej dołożyć 500-600 zł do 55 cali 120hz 10bit.

A tak na marginesie czy za 2 lata mogą pojawić się OLED'y 48-50 cali bo aktualnie najmniejszy ma 55 i jest trochę za duży dla mnie ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry