Samsung ue49mu6442u

zielarz

New member
Witam serdecznie,

Niedawno skusiłem się na tv SAMSUNG UE49MU6442U w sklepie Saturn.
Cena ciekawa: 2399 -200zł (zwrot na karte) 2199zł !

Niestety pierwszy egzemplarz miał masakryczne podświetlenie - białe plamy na dole w ciemnych scenach filmu... Cała reszta obrazu - ostrość kolorki i kąty - żyleta !
Wymieniłem go na inną sztukę - podświetlenie trochę lepsze (da się oglądać jest tylko delikatnie jaśniejszy w dolnym rogu...) jednak to co mnie denerwuje to biel - jest przepalona, dodatkowo wydaje mi się że kąty widzenia są gorsze i szczegółowość obrazu znacznie ustępuje pierwszej sztuce... W pierwszym egzemplarzu obraz był żyleta w tym jest tylko ok.

Ma ktoś podobne odczucia co do tego modelu ?
W sklepie pan powiedział, że ten model sprzedawany jest w dwóch rodzajach matrycy - jednak w sieci nie znalazłem żaden informacji o różnych matrycach...

Najbardziej denerwuje mnie jednak przepalona biel!!!

Proszę o pomoc i rade czy wymieniać na kolejna sztukę czy może cos pozmieniać w ustawieniach których jest mega dużo... ;)

Pozdr. dla wszystkich :D

...na fotce widnieje jeszcze stara cena aktualnie jest w promocji.
 

Attachments

  • 20180510_163358.jpg
    20180510_163358.jpg
    983,4 KB · Wyś: 81
Ostatnia edycja:

zielarz

New member
w necie znalazłem taki opis tego tV:

https://www.displayspecifications.com/en/model/2337cba

Niby mają tylko Panel typu: ADS ... Jednak w dwóch TV (miałem oba w domu) obraz był różny...
Jeden miał super kąty i "wyraźną biel" jednak okropne podświetlenie - białe place na dole...
Drugi miał gorsze kąty (traciły szczegóły z boku) i biel była przepalona bez detali, podświetlenie troche lepsze (mniejsze place) jednak widoczne...

Nie wiem czy to ten sam panel czy różny...
 
Ostatnia edycja:

zielarz

New member
sam sobie odpowiadam (nie ma chyba użytkowników tego modelu na forum...)

Dzisiaj posiedziałem chwile (między jednym a drugim karmieniem... ;) przy ustawieniach obrazu...
Widzę dużą poprawę - jest dobrze - prawie tak jak na pierwszym egzemplarzu - a może nawet identycznie, niestety nie mam obu w domu.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Było trzeba brać ,model 50"MU6170 jest na matrycy VA , model ten sam ale 55" calowy już na matrycy PLS ( IPS) , i podświetlenie Direct led a nie krawędziowe ,Kupiłeś a teraz masz problemy , najpierw było trzeba zapytać a potem kupić
Ja gdybym miał wybierać jak ty wybrałeś wybrał bym model 50" 6170 VA , model 49" już nie z tego względu iż ma podświetlenie krawędziowe
A gdybym teraz miał kupić to balansował bym na tv między TCL a PHILIPSEM i na matrycach VA , Bo Sony , Panasonic jak czytam prawie wszystkie modele są na IPS-ach , Samsung hm tutaj też wsadza matryce bóg wie jakie jakieś PLS , ADS ... na psy spada .
 

zielarz

New member
Zanim go kupiłem sporo poczytałem, potestowałem i obejrzałem, jednak o tym modelu było mało opinii.

Moje typy:

1. Philips 49PUS6561

2. LG 43UJ701V

3. SONY KD-49XE7005

4. SAMSUNG UE49MU6442

Wszystkie widziałem na żywo i testowałem na tym samym pliku. Samsung wyglądał najlepiej...

Dodatkowo mój max rozmiarowy to było 43 cale.
49 to była ostateczność - tv wstawiony do drugiego pokoju (sypialka) i miał być nie za duży :)

Nie narzekam w tym poście tylko ciekawi mnie opinia innych użytkowników i ich wrażenia...
 
Ostatnia edycja:
Do góry