Samsung UE48J6200 vs UE48JU6440 vs UE48H6400 - roznice

johny_123

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju? nie ma znaczenia
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10. Jakie urządzenia? laptop, pc
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ps4/xbox
16. Preferencje co do marki? samsung panasonic lg
17. Preferencje co do wielkości ? 48"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? chodzil plynie nie wieszal sie, bez cloudingu oraz bandingu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? róznie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 3000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Obojętne moze nie miec wcale



1. Jakie są różnice pomiędzy tymi modelami ? oprocz 4K czy warto doplacic do tego 4k duza roznica przy grach?
2 czym roznia sie modele z 2014 a 2015r
3 czy w modelach 2015 poprawiono niedorobki h6400
 

chreasy1

New member
Model UE48JU6440 odpuść sobie. Ma biedną 50Hz matryce. Pozostałe maja 120Hz. Jeśli siedzicie 2,5m to jakbyś zapuścił sobie film w rozdziałce 4K a potem w FHD to różnicy nie zobaczysz. Zobaczysz jak podejdziesz do TV na odległość 0,3-0,5 m, zobaczysz wtedy te szczególiki bez "pikselozy". Zainteresuj się modelem Sony KDL-50W755C. Piękny obraz, matryca 120Hz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oj chyba się mylisz.
Pokaż z nowych modeli innych firm kto ma KODI ( oprócz Sony) i dostęp do dziesiątek tysięcy najnowszych filmów z polskimi napisami, tysięcy stacji telewizyjnych z całego świata i to w jakości HD, koncertów i programów również w jakości HD.
Philips i Sony też mają MPlayera który pozwala odtwarzać większość materiałów z polskimi napisami a jak ich nie ma , sam ściąga je do filmu i scala. Philips ma DUal play ( ma to jeszcze LG ), ma miracast do przesyłania obrazów w czasie rzeczywistym z urządzeń przenośnych. Ma wifi smart screen - więc możesz pobrać obraz na smartfona wyjść i oglądać dalej.
Ma pilota z klawiaturą na żyroskopie co znacznie ułatwia obsługę internetu.
Ma też specjalne aplikacje do obsługi ambilightu choćby na mecze sportowe.
A ma też Lounge czyli oświetlenie lampki za 3W , bez załączania telewizora.
Input Lag ma w pierwszej klasie więc można grać nawet w sieci.
Pozostawił własne dotychczasowe aplikacje - których nie ma już Sony.
Ma głośniki skośnomembranowe , dzięki czemu dźwięk jest dobry.
Więc coś tam ma więcej...

Ale Samsung 48H6400 jest tańszy. Nie ma wielu rzeczy które ma obecnie Philips czy Sony, ale jest na matrycy 100Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 48PFH5500, ma w klasie bardzo dobrą czerń, głębię obrazu, skalowanie i wyposażenie bo ma ANdroida, Kodi, MxPlayera, Dual Play, miracast.
 

geo78

New member
Dorzucę swoje trzy grosze w dyskusji. Otóż, wczoraj usiłowałem kupić Samsunga 48J6200 i mi się to nie udało. Nie żeby nie było dostępnych telewizorów. Na trzy dostępne w Grudziądzu sztuki dwie miały martwe piksele (i to w ilości kilku) a w jednym pękła matryca (niby sama z siebie).
No i tak się zakończyła przygoda z tym Samsungiem. Niby fajny TV, niby zbiera dobre noty na różnych stronach ale taka wpadka skutecznie mnie zniechęciła. Może inni będą mieli więcej szczęścia. Dodam, że telewizor ten oglądałem w różnych sklepach. Oba stały na wystawie około 2 tygodni. Może problem z pikselami pojawia się po jakimś czasie dopiero...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to nie fajnie. Ale ten philips schodzi codziennie i żadnych większych uwag poza zadowoleniem nie ma. Dziś też są wpisy pochlebne, warto to sprawdzić.
 

Mavver

New member
Cześć,

sorki, że odświeżam temat, ale też borykam się z podobnym problemem.
Szukam telewizora do 3000zł. Początkowo napaliłem się na 4K (samsung ue48ju6440), ale dużo osob odraza na rzecz FHD. Co polecacie? Ma to być 48-50cali.
Teraz mam ochotę na SONY KDL-50W808C jednak wykracza poza budżet.
Jakaś tansza, ale równie dobra alternatywa?
Fajnie jakby również miał Androida.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co napisałeś masz extra :
- Sony 50W805 za 2950 zł z kalibracją z Androidem
- Philips 49PUS7100 za 2999 zł z kalibracją z Androidem
- TCL 50S7806 za 2650 zł z kalibracją.

Wgrywamy od razu odpowiednie wtyczki do Kodi.
 
Do góry