Samsung UE48H6640 vs. UE48H6700 vs. UE48H6400

felis

New member
Witam
Zamierzam kupić TV 40 lub 48 cali - jeszcze nie zdecydowałem.
Proszę o pomoc w wyborze spośród tych trzech modeli samsunga:

UE48H6400 (wiem, że nie ma tunera satelitarnego ale go nie używam i ma 400hz zamiast 600 ale czy to się zauważy skoro pewnie matryce są takie same tylko "dynamicznie podbite")
UE48H6640
UE48H6700

1. Jakie są jeszcze różnice pomiędzy tymi modelami?

2. Mam drugi TV samsung 32F6400 nie chcę stracić następujących funkcjonalności do których przywykłem tj.:
a) obsługi dysków twardych po USB o rozmiarze większym niż 2TB czyli z tablicą partycji GPT
b) jeżeli przerwę oglądanie filmu z USB lub po DLNA po jakimś czasie i wracam do niego kolejnego dnia TV startuje od momentu gdzie zakończyłem. Pamięta tak co najmniej kilka filmów jednocześnie, bo bajki synka też zostają zapamiętane. Czy w wymienionych TV też jest taka funkcja, bo jak porównuje je na stronach www samsunga to tylko w modelu 48h6400 zaznaczono "tak" przy opcji "historia".
c) pilota z touchpadem

3. Czy któryś z wymienionych modeli ma zdecydowanie lepszą jakoś obrazu od pozostałych?

4. Czy jeżeli wybiorę 40 cali to róznice będą takie same jak w nalogicznych modelach 48"?

5. Gdzieś wyczytałem, że 6400 reaguje z opóźnieniem na pilota czy to prawda? Bo w 32f6400 nic takiego nie zauważyłem.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
W 6640/6700 jest microdimming, 6400 tego nie ma. Chyba, że masz zamiar używać tylko trybu film, to nie będzie miało to dla Ciebie znaczenia.

w 40' między 6640 a 6700 różnica w działaniu była taka, że SmartView nie chciało działać z 6700 (nie tylko mi). Teraz mam 6640 i apka w telefonie śmiga bez problemu.

Opóźnienie w działaniu pilota wynikało chyba z kiepskich baterii. Wątku do końca nie śledziłem, ale taka była konkluzja.
 

felis

New member
W 6640/6700 jest microdimming, 6400 tego nie ma. Chyba, że masz zamiar używać tylko trybu film
Dzięki za info. W 32F6400 jadę na własnych ustawieniach bo predefiniowane mi nie pasowały, więc pewnie i tu tak będzie. Czyli microdimming może się przydać, jeśli ta poprawa czerni i bieli jest zauważalna.
Czyli plus dla wyższych modeli, tylko czy zapamiętują te oglądane filmy i wznawiają odtwarzanie od fragmentu na którym zostało zakończone?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Roznica cen w sklepach stacjonarnych miedzy 48h6400 a 48h6700/6640 to 300zl tak wiec to juz naprawde nie jest duzo zeby nie mozna bylo dolozyc bo kiedys bylo 600 a tyle bym juz nie dal za tuner satelitarny i niby microdimming;p ale 300 spokojnie mozna chyba ze naprawde ktos moze miec problem zeby doplacic te 300 zl a nie potrzebuje tunera satelitarnego to smialo moze brac oczywiscie h6400...

ncplus czemu polecial Philips czyzby jednak obraz gorszy i ogolnie smart niz w samie czy chodzilo o cos innego ?
 

felis

New member
Roznica cen w sklepach stacjonarnych miedzy 48h6400 a 48h6700/6640 to 300zl tak wiec to juz naprawde nie jest duzo zeby nie mozna bylo dolozyc bo kiedys bylo 600
Rzeczywiście 300 przy tej cenie to tylko 10% drożej. Tylko co za to otrzymujemy:
1. Tuner satelitarny - warty jeśli ktoś go potrzebuje.
2. Micro dimming - jego działanie jest jak czytałem dyskusyjne
3. Teoretyczne odświeżanie 600 zamiast 400hz w praktyce pewnie matryce w tych TV mają góra 100Hz.
A co tracimy:
1. Obrotową podstawę - u mnie akurat się przydaje w drugim TV
2. Tajemniczą opcje "Historia" - jeśli to ona zapamiętuje po wyłączeniu TV gdzie zostało przerwane oglądanie filmu z USB i DLNA by po ponownym włączeniu startować od tego momentu, a nie przewijać w poszukiwaniu to byłaby spora wada droższych modeli. Czy może ktoś to sprawdzić?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Rzeczywiście 300 przy tej cenie to tylko 10% drożej. Tylko co za to otrzymujemy:
1. Tuner satelitarny - warty jeśli ktoś go potrzebuje.
2. Micro dimming - jego działanie jest jak czytałem dyskusyjne
3. Teoretyczne odświeżanie 600 zamiast 400hz w praktyce pewnie matryce w tych TV mają góra 100Hz.
A co tracimy:
1. Obrotową podstawę - u mnie akurat się przydaje w drugim TV
2. Tajemniczą opcje "Historia" - jeśli to ona zapamiętuje po wyłączeniu TV gdzie zostało przerwane oglądanie filmu z USB i DLNA by po ponownym włączeniu startować od tego momentu, a nie przewijać w poszukiwaniu to byłaby spora wada droższych modeli. Czy może ktoś to sprawdzić?

Ja pytam o różnice H6400 vs H 6600 bo w opisie tv jest napisane ze 6600 ma 400hz ,tuner mi zbędny .Czy model 6600'ma lokalne wygaszanie obrazu ?
 

felis

New member
Ja pytam o różnice H6400 vs H 6600
Rozumiem, ale ja nie odpowiadam na Twoje pytanie. Jestem autorem wątku i drążę główny temat czyli różnice między UE48H6640, UE48H6700, UE48H6400.
Oczywiście jeśli ktoś odpowie na Twoje pytanie to też chętnie przeczytam, chociaż ten model, o którym piszesz jest raczej niedostępny w Polsce.
 

cureman

Active member
Bez reklam
cureman chyba patrzysz na allegro a tam mozna sie naciac ,h6600 jest chyba na rynek niemiecki tak wiec odpuscilbym ten model.

Hehe kolego ja mieszkam w Niemczech i pytam czy h6600 ma microd.czy różnica jest tylko w tunerach .Cena za h6400 to 1029e a za 6600 1249 .Po co mam przepłacać 200euro jak mi sa tunery zbędne ,oba maja 400hz.Nie wiem jak z tym wygaszaniem ?
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
O nic juz nie pytam bo to jaja sa ,człowiek pyta to ci odp.jakies bzdety i jeszcze maja pretensje ze pytasz .Co drugi sie wymądrzać zaczyna.Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Z tego co widać na stronie niemieckiej Samsunga jest to to samo co H6400. Różnica w tunerach. Czyli nie ma microdimmingu...
 

cureman

Active member
Bez reklam
Z tego co widać na stronie niemieckiej Samsunga jest to to samo co H6400. Różnica w tunerach. Czyli nie ma microdimmingu...

Jeszcze mnie kolega pyta czy model H6400 ma taka sama matryce jak F6500 ?

Czy obraz na h6400 bedzie lepszy od f6500 bo kolega miał f6500 i był rozczarowany .Dziekuje za wszelkie info .
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
ncplus czemu polecial Philips czyzby jednak obraz gorszy i ogolnie smart niz w samie czy chodzilo o cos innego ?

to były poszukiwania tv dla mojej mamy, pierwsze kryterium, to była cena, którą i tak znacznie przekroczyłem przy Ph. Do tego subwoofer, który mamie bardziej przeszkadzał niż pomagał (od zawsze był problem - ścisz tę muzykę, bo dudnisz ;] teraz na swoim gram jak chcę :grin: ) ambi, które i tak co chwila miałem wyłączać. Co do jakości obrazu to tak jak pisałem - na Ph bardziej widzieliśmy niedoskonałości obróbki SD, do HD z super bitrate nie można się było przyczepić, poezja, ale też nie na tyle, żeby to było gwoździem, aby Ph został, na Samsungu nie było dużo gorzej. Tym 'gorzej' była kwestia 2 cali w rozmiarówce względem S. Tym gwoździem była raczej prędkość zapowania po kanałach i zdecydowanie uboższe w działaniu EPG. Do tego tv kilka razy zaniemówił na pilota, potrzebny był restart na listwie zasilającej {edycja} oraz to, że ni z tego ni z owego zdarzyło się, że zniknął obraz, zrobiło się nagle czarno{edycja}. I kwestia samego pilota - duży i ciężki.
Tym, co jednak przeważyło ostatecznie, była firmowa oferta na S, którego udało mi się kupić za 2100 i dodatkowe 3 lata gwarancji, więc jesteśmy spokojni na 5 lat. Jak za 5 lat tv się znudzi, albo popularne zrobi się UHD, nie będzie żalu puścić go za pół ceny i kupić następny.

Gdyby to był zakup dla mnie, to bardzo możliwe, że Phil by został, pilota bym podmienił na coś skromniejszego, bawił się ambi i 'dudnił' subem :grin: Z pewnością niezaprzeczalnie Ph miał lepiej podświetloną matrycę, nie widać było grama cienia w narożnikach, co w 'S' w jakimś stopniu występuje, choć nie w tak znacznym jak przy pierwszym modelu, jaki miałem. Prawdę mówiąc, to przy pierwszym tv mama zaczęła dostrzegać niedoskonałości matrycy dopiero wtedy, gdy wparowałem z pendrivem z materiałami i nawet mówiła, żeby już został, ale mnie bolało, że zostawię ją z czarnymi pikselami :D

No i patrz, zrobił się cały wywód ;]

Jeszcze co do S, to jego SMART, komunikacja z telefonami Samsunga, które posiadamy, dwa tunery... niby bajery, ale jak tam jestem, to co chwila się tym bawię, więc w sumie gdyby może jednak nie Ph, to szukałbym sobie Samsuga z serii 7 ;)
 
Ostatnia edycja:

felis

New member
Gdyby to był zakup dla mnie, to bardzo możliwe, że Phil by został, pilota bym podmienił na coś skromniejszego, bawił się ambi i 'dudnił' subem
Miałem dwa philipsy bez sub-a i też dudniły bo philips ma taki beznadziejny dźwięk. Dlatego teraz wybieram samsungi. Obraz minimalnie gorszy, ale dźwięk normalny, a multimedia działają o niebo lepiej niż u konkurencji.
Mam prośbę, czy w tym 40" samsungu masz możliwość puścić ze 3 filmy przez USB, potem wyłączyć TV i po ponownym włączeniu sprawdzić jak te filmy startują: od początku czy od momentu w którym oglądanie zostało przerwane.
 

bhn92

New member
Bez reklam
felis tak bylo nawt w samsungu f5300 ze zapamietywalo plik nawet jak sie go usunelo z pendrive i wgrlo od nowa a i tak pamieta;p
 

felis

New member
felis tak bylo nawt w samsungu f5300 ze zapamietywalo plik nawet jak sie go usunelo z pendrive i wgrlo od nowa a i tak pamieta;p
Mam ue32f6400 i też tak jest. Ale gdzieś na stronie Samsunga (teraz już nie mogę tego znaleźć) włączyła mi się porównywarka modeli. I właśnie tam była pozycja pod nazwą "Historia" h6400 miał "tak, h6650 miał "no", a h6700 "nie" i dlatego zrodziły się wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
Mam prośbę, czy w tym 40" samsungu masz możliwość puścić ze 3 filmy przez USB, potem wyłączyć TV i po ponownym włączeniu sprawdzić jak te filmy startują: od początku czy od momentu w którym oglądanie zostało przerwane.

no i zmobilizowałeś mnie do tego, aby podpiąć HDD pod TV. Jak się nie rozpędzę w drodze do domu, to zawinę i sprawdzę ;p
 
Do góry