Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

mp_nafta

New member
Podlaczylam tv kablem optycznym do amplitunera, na tv zmieniłem głośniki z tv na wyjście audio jednak na amplitunerze nie pojawił sie dźwięk. Cos robię nie tak? Wszystko raczej dobrze podlaczyłem, dodam jeszcze że po wyjęciu kabla z amplitunera widać czerwone światełko, więc tv sygnał wypuszcza.

Zmieniłem przewód optyczny na inny i problem się rozwiązał. Wszystko działa.

Po dwóch tygodniach użytkowania 48H6640 mogę powiedzieć, że jestem zadowolony.
Dziś wiem jedno, następny będzie większy ;) ale to już model 4K
 
Ostatnia edycja:

dj crazy

New member
A ponawiam pytanie jakie kodowanie znaków ustawić pobierając napisy z napiprojekt? Na kompie czyta napisy dobrze tv nie mam polskich znaków.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

bogdan jan

New member
Doszedłem juz do tego ze tv odpala dekoder ale w drugą stronę nie mogę żeby go wyłączył za cholerę.
Z ekranowego pilota również mogę wyłączyć dekoder tylko automatyczne nie chce się wyłączyć.

Ja mam dekoder z Vectry i jest tak samo. Po wyłączeniu tv na dekoderze wyświetla się napis "hdmi off" i dekoder jest w dalszym ciągu włączony. Chyba nic się na to nie poradzi.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - tryb >piłka nożna<.
Obraz ze źródła: dekoder vectry-->kabel hdmi-->tv. Po włączeniu trybu zmienia się obraz i dźwięk natomiast nie działa (nie można włączyć) reszta funkcji.
Obraz ze źródła: dekoder vectry-->kabel antenowy-->tv i wszystko hula. Dlaczego? Przecież ta funkcja nie ma nic wspólnego z dekoderem.
 

bogdan jan

New member
Pojawił się w Samsung Apps Hbbtv widget. Co z tego jak i tak nie działa w kablówkach.STB dystrybuowane przez Vectrę, UPC.... nie posiadają wsparcia dla HbbTV, blokują sygnał. Kiszka
 

Facik

New member
Panowie,
jedno szybkie pytanie, chcę się tylko upewnić. Czy ten model H6640 ma Pilot dotykowy Samsung Smart Touch? Bo na stronie MM i Saturna o tym nie wspominają.

I czy ma w zestawie okulary 3D, bo też nie ma wzmianki.
 
Ostatnia edycja:

_slawek_

Member
Ja mam dekoder z Vectry i jest tak samo. Po wyłączeniu tv na dekoderze wyświetla się napis "hdmi off" i dekoder jest w dalszym ciągu włączony. Chyba nic się na to nie poradzi.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - tryb >piłka nożna<.
Obraz ze źródła: dekoder vectry-->kabel hdmi-->tv. Po włączeniu trybu zmienia się obraz i dźwięk natomiast nie działa (nie można włączyć) reszta funkcji.
Obraz ze źródła: dekoder vectry-->kabel antenowy-->tv i wszystko hula. Dlaczego? Przecież ta funkcja nie ma nic wspólnego z dekoderem.

Funkcja nie ma nic wspólnego oprócz tego że dla wejścia HDMI do którego masz podłączony dekoder przypisałeś pilota uniwersalnego. I przyciski na pilocie zamiast być przypisane do trybu piłka nożna są przypisane do dekodera vectry. Jak usuniesz na tym wejściu HDMI pilota uniwersalnego to będzie działać. Czyli albo rybka albo akwarium :)
 

bogdan jan

New member
Funkcja nie ma nic wspólnego oprócz tego że dla wejścia HDMI do którego masz podłączony dekoder przypisałeś pilota uniwersalnego. I przyciski na pilocie zamiast być przypisane do trybu piłka nożna są przypisane do dekodera vectry. Jak usuniesz na tym wejściu HDMI pilota uniwersalnego to będzie działać. Czyli albo rybka albo akwarium :)

Masz rację, działa - czyli jak mówisz, albo rybka.....
 

dj crazy

New member
Mam pytanie ponieważ to mój 1 tv z 3D chciałem je sprawdzić pobrałem film ponad 13gb format mkv niby 3D miał być odpalam a tu coś takiego :
nybequ8a.jpg


Ktos sobie jaja zrobił czy jak?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

krionix

New member
Moje filmy 3D mialy obraz z boku (to kreca 2 kamery...), nacisnij przycisk 3D na pilocie o ile taki w H jest. W serii F pojawia sie menu i jzu widzisz co wybrac.

Do tego wejdz w menu, prosze sprawdz mi to, opcje obrazu - tam na dole 3D zakladka i czy jest opcja 3D->2D ? Wlacz i zobacz czy bedzie normalny obraz a nie podzielony na 2 czesci?

TDX pisal ze F6500 (z 2013) nia ma opcji konwersji 3D do 2D ale w moim menu jest taka opcja (nie mam filmu 3D by przetestowac). Sprawdz jak to dziala na H (2D zrobione z 3D).
 

dj crazy

New member
ejyhajaz.jpg

dy2a3ura.jpg


Dopiero na tym ostatnim symbolu jest ok chyba. A 2d->3D dalej podzielony na 2 części.

Szczerze mówiąc to mały ten tv przy 3D się wydaje ;o jakieś 55 spokojnie by mogło z tej odległości być...
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Chyba napisalem ze w opcjach 3d sprawdzic konwersje 3d do 2d...
Natomiast sensownosc tego rozwiazania jest znikoma bo przeciez tracimy na rozdzielczosci.
Lepiej od razu sciagnac film w 2d 1080p



wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Ostatnia edycja:

Facik

New member
Panowie,
ponawiam pytanie:
Mając do wyboru UE55H6400 , UE55H6640, UE55H6700 w tej samej cenie, co WY byście wybrali?

W sumie niby jasne, że 6700, ale jakoś nie widzę żadnej istotnej różnicy w stosunku do 6640. Oświeci mnie ktoś? :)
 
Do góry