samsung ue48h6400

konop85

New member
Witam
Kupiłem kilka dni temu ue48h6400 i zauważyłem, że czasami obraz delikatnie przycina... mam naziemną tv np na kanale tvp1HD akurat brak tego problemu ale juz na tvp 2HD bardzo często. W filmach HD to samo.. spotkał się ktoś z tym?
 

rafi195

New member
Nie mam żadnego przycinania pewnie zależy to od sygnału naziemnej tv. a masz podłączony do internetu lub spróbuj otworzyć z pena jakiś film lub dvd. Myślę ze to wina słabego sygnału i na HD tak tnie a nie sprzętu. ja używam 7 miesięcy i jest git poza tym ze matryce mi wymieniali na gwarancji bo miała takie ciemniejsze cienie ;)
 

luwa

New member
rafi195 a te ciemne cienie miałeś na statycznym obrazie czy podczas szybkiego poziomego ruchu kamery? Ja na swoim 3-miesięcznym zauważyłem podczas ruchu kamery ciemne cienie w paru miejscach ekranu i muszę przyznać że strasznie to irytujące. Szkoda że zobaczyłem to tak późno ale wcześniej nie było rozgrywek piłkarskich a przy meczach jest to właśnie najbardziej widoczne i zwie się bodajże DSE. Tylko nie wiem czy to podlega gwarancji a muszę przyznać że bardzo mi to uprzykrza oglądanie. Pozdrawiam.
 

rafi195

New member
Ja zauważyłem te cienie podczas meczu a lepiej widoczne były jak włączyłem sobie Google prawie cała strona biała lub jakieś zdjęcie wyszukane na necie co obraz stoi i ma jednolity jasny kolor i wtedy było wsio jasne było widać bo podczas oglądania filmu niezauważalne
 

luwa

New member
No u mnie na statycznej białej planszy nic nie widać - tylko przy ruchomych i to prawie napewno jest DSE/Banding. Tylko nie wiem czy coś takiego podlega reklamacji no i zawsze ta obawa że po ewentualnej wymianie matrycy mogą się znależć jakieś inne wady. Jeśli ktoś reklamował telewizor ze względu na DSE będę wdzięczny za informację z jakim skutkiem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zawsze możesz reklamować,poproszą Ciebie o zdjęcia jak możesz to zrób jak nie, to będą prosić o szczegółowy opis.I tak pewnie przyjedzie serwisant zobaczy i na 90% procent powie to jest w normie,chyba,że faktycznie jest to spore DSE czy sławny kurz.W tedy jest duża szansa na wymianę matrycy....Powodzenia.
 

luwa

New member
Dzięki za info RHJG. A czy ten sławny kurz jest widoczny przy statycznym obrazie czy tylko w ruchomym? Jeszcze muszę przemyśleć sprawę ewentualnej reklamacji bo matryca którą posiadam ma praktycznie tylko ten jeden mankament (chociaż czasami się zastanawiam czy nie lepszy byłby clouding). Potestuję jeszcze przy okazji oglądania meczyków i zdecyduję. Tylko wtedy faktycznie potrzebna by była wizyta technika bo raczej nawet nagranie filmiku z tego zjawiska nie odda tego co się widzi na żywo oglądając np. mecz piłki nożnej.
 

Rafal7

Banned
U mnie też to jest przy szybkich scenach, testowałem na różnych planszach w różnych kolor i tv jest podrświetlony pięknie, zero jakich kolwiek plam, ale gdy oglądam mecz lub jakiś film gdzie są jasne sceny to niestety ale plamy są.
 

luwa

New member
kapusta7 mam tak samo - żadnych zastrzeżeń z wyjątkiem tego co u Ciebie. Wczoraj potestowałem na materiałach od kolegi TDX i doszedłem do wniosku że nie jest tak źle chociaż wiadomo że każdy chciałby mieć TV bez wad ale w tym przedziale cenowym to chyba niemożliwe. Tak z ciekawości - czy istnieje model jakiegokolwiek producenta całkowicie pozbawiony tych dolegliwości? A może inaczej - prosiłbym o komentarz osoby która jest posiadaczem serii H6400 i nie występuje u niej wogóle dirty screen effect.
 

Rafal7

Banned
Ja również testowałem na planszach od TDX-a
Ale niestety jak oglądam te mecze to mnie to trochę wkurza
Ciekawe czemu takie zjawisko występuje i co ma na to wpływ.
 
Ostatnia edycja:

kubek93.93

New member
Witam! Dołączę się do tematu bo widzę że jest tu paru użytkowników 48H6400. Otóż zakupiłem ten model i... i jestem załamany.. po wstępnej kalibracji w trybie film obraz jest strasznie zamglony.. Ustawiając kontrast na dynamiczny ta mgła już znika ale obraz wtedy jest przekłamany.. No i jak u was jest z naziemną? u mnie jakość obrazu tragiczna.. Teraz oglądam F&F7 w mkv 1080p i wiadomo cudów nie ma co sie spodziewać za tą kase ale ta mgła doprowadza mnie do szału.. u mojej babci na kineskopie jest obraz bardziej żywy.. Jakie macie ustawienia i są jakieś propozycje co z tym zrobić?? możliwe że TV jest wadliwe? walczę z nim 2 tyg. i mam ochotę go wyrzucić za okno..

Aa.. I to normalne ze czym wyzej ustawiam ostrość tym bardziej szarpie krawędzie?
 
Ostatnia edycja:

luwa

New member
Nie dziwię się że masz zamglony obraz po ustawieniach zalecanych dla trybu film których jest pełno w necie. Zauważ że we wszystkich zalecane jest ustawienie ostrości od 0 do maksimum 20 i to jest tego powodem. Może i faktycznie uzyskuje się wtedy obraz zbliżony dla monitora studyjnego oraz najmniejszą ilość zakłóceń i artefaktów obrazu ale oglądanie tego - przynajmniej dla mnie - nie należy do przyjemności. Oczywiście druga sprawa to to że każdy ma inną percepcję i jednemu te ustawienia będą odpowiadać innemu nie. Ja po wielu próbach oglądam na ustawieniach fabrycznych tryb naturalny - czasami filmy tryb standardowy - tonacja kolorów standardowy. Co do szarpania krawędzi to nie wiem - u mnie czegoś takiego nie widzę - ale możesz spróbować ustawić Motion Plus na Użytkownika pierwszy suwak 10 drugi 6 i sprawdzić czy coś pomogło.
Odnośnie kalibracji obrazu to moim zdaniem najlepiej oglądać na którymś z ustawień fabrycznych, ewentualnie coś tam lekko jeszcze poustawiać pod siebie - w końcu każdy z nas ma swoje upodobania odbioru.
P.S. Profesjonalna kalibracja kosztowała by Cie kilka stówek a efekt miałbyś zbliżony do ustwaień fabrycznych Film.
Pozdrawiam.
 

kubek93.93

New member
RHJG dzięki! Jest znaczna poprawa! jeśli chodzi o szarpanie krawędzi to może rzuca mi się w oczy dlatego że TV oglądam z 2,5 - 3 m.. a co do innych trybów kolory są żywsze mgła znika ale odbiegają od naturalnych. Zauważyłem że nie w każdym obrazie każdy tryb zrobi tą samą robotę:) ale ciesze się że jest już jakaś poprawa.. podejrzewam że za duże wymagania mu rzucilem.. Brakuje mi trochę takiej dynamiki i żywszych kolorów.. Jakaś mała podpowiedź czym to podkręcić?
 

luwa

New member
kubek93.93 i RHJG byłoby miło również dla ludzi którzy będą mieli kiedyś problem z tym szarpaniem krawędzi podanie publicznie co pomogło w wyeleminowaniu tego problemu.
Z góry dzięki za odpowiedż.
 

kubek93.93

New member
Hmmm czy problem jest wyeliminowany- raczej nie.. ale ustawienie ostrości na 20 jest takim złotym środkiem miedzy zamglonym obrazem a szarpaniem krawedzi. Brakuje mi jeszcze tych żywych kolorów i jeszcze choć trochę wyeliminowania tej mgły ale teraz chociaż da się wgl. na to patrzeć.
 

rafi195

New member
W moim H6400 znowu ciemna plama w lipcu wymienili na nową matryce a teraz znowu masakra fatum jakieś już się boje co będzie dalej czekam na serwis
 

rafi195

New member
teraz mam od lewej strony około 5 cm od lewego górnego rogu w dół a poprzednim razem była po prawej stronie koło krawędzi tak na środku. Ale serwisant z matryca powinien być lada dzień i mówił coś ze dostali całkiem inne modele matryc .pewnie za dużo reklamacji było
 
Do góry