Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

mafia35

New member
Bez reklam
W zaawansowanych ustawieniach obrazu jest funkcja dynamicznego podswietlenia. Przy wlaczonej tej opcji dzieją się takie rzeczy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

niu101

New member
Witam, jestem swiezo upieczonym posiadaczem modelu 48 calowego. Zadalem sobie troche trudu przegladajac temat od 130 do 181 strony, zeby nikt nie mogl mi zarzucic lenistwa :)
Poszukuje jakichs w miare ogarnietych ustawien obrazu, bo czytajac wszystkie posty dotarlem tylko do ustawien pod 55". Czy wklepujac je u siebie uzyskam podobny efekt ? (maja swiadomosc, ze na kazdym tv bedzie troche inaczej)

Mam jeszcze pytanie czy jest mozliwosc, a jesli tak to w jaki sposob sprzezyc tv z tel, aby moc np wpisywac adres w przegladarce poprzez klawiature tel ?
Sa jeszcze jakies przydatne funkcje, o ktorych przecietny zjadacz chleba, niezorientowany w temacie nie ma pojecia typu shareview ?
Pozdrawiam
 

Ryszard48

Member
Mam pytanie czy u was działa PLEX w telewizorach bo nie wiem jak instalować . Na PC mam zainstalowany i wszystko działa ,ale jak instaluje na TV wyskakują jakieś pin np "2KHO" i gdzie to wpisać ,podaje też o IP jak wpisuje to pisze ze nie ten PIn
 

krisr77

New member
tez z tym walczyłem w koncu zarejstrowslem konto na plexsie tam dodalem serwer i jakis znalazl. w sumie fajnie to wygląda ale po jakimś czasie okazało sie ze na synology na którym mialem plex serwer

Wysłane z mojego SM-G750F przy użyciu Tapatalka
 

krisr77

New member
tez z tym walczyłem w koncu zarejstrowslem konto na plexsie tam dodalem serwer i jakis znalazl. w sumie fajnie to wygląda ale po jakimś czasie okazało sie ze na synology na którym mialem plex serwer

Wysłane z mojego SM-G750F przy użyciu Tapatalka
jest na armie i nie obsługuje transkodowania co oznacza brak napisów wiec musiałem sie z plexem pożegnać :(

Wysłane z mojego SM-G750F przy użyciu Tapatalka
 

darus75

Member
Panowie, mam duży problem z oglądaniem filmów na sieci z CDA.PL i ZALUKAJ.TV. Co 5 lub 10 min pojawia się "buforowanie" i trwa i trwa.....
Muszę w końcu wyłączyć film i włączyć jeszcze raz oraz ustawić film w tej samej minucie w której się zawiesił. Czytałem gdzieś na tym forum, że trzeba DNSa zmienić na 8.8.8.8 - zrobiłem to ale nic to nie pomogło.
Internet mam z UPC, 60mb/s podłączony przewodowo do TV więc tutaj nie upatruję problemu....
 

darus75

Member
I jak tam, wszystkim smart TV chodzi idealnie i się nie "buforuje"?
Może ktoś by mi pomógł w końcu wszyscy jesteśmy po to na tym forum.....
 

ginag

New member
Witam,

Mam pytanie: pomimo aktualnej wersji tv oraz smart hub nie posiadam ekranu "Warto obejrzeć" oraz "Filmy i Seriale". Czy z najnowszą wersją oprogramowania zostały one usunięte?
 

ginag

New member
Panowie, mam duży problem z oglądaniem filmów na sieci z CDA.PL i ZALUKAJ.TV. Co 5 lub 10 min pojawia się "buforowanie" i trwa i trwa.....
Muszę w końcu wyłączyć film i włączyć jeszcze raz oraz ustawić film w tej samej minucie w której się zawiesił. Czytałem gdzieś na tym forum, że trzeba DNSa zmienić na 8.8.8.8 - zrobiłem to ale nic to nie pomogło.
Internet mam z UPC, 60mb/s podłączony przewodowo do TV więc tutaj nie upatruję problemu....

Ja takze mam problemy z ww. stronami. Zdarza sie, ze w trakcie ladowania filmu telewizor sie zawiesza i wraca ze smart hub do zrodla "TV". Jesli chodzi o buforowanie to wydaje mi sie, ze jest to kwestia wolnych serwerow i przeciazenia strony w "godzinach szczytu" (nie posiadam konta premium). Moj Internet to kablowka 30 Mb/s, polaczenie przez wifi.
 

Maren

New member
Witam.
Czy zaobserwował ktoś z was zjawisko chwilowego ściszania dzwięku.
Jet tak że w pewnym momencie ścisza i powoli wraca do normalnego poziomu dżwięku.
Może już ktoś opisywał ten problem ?
Dzięki i pozdrawiam.
 

Metrolog

New member
Wyłącz opcję automatycznego dopasowywania poziomu dźwięku w teorii opcja ta ma ściszać dźwięk w czasie nadawania reklam gdzie poziom jest sztucznie podwyższany przez nadawcę. Może w tym tkwi problem że telewizor błędnie interpretuje poziom sygnału audio i coś tam sobie po swojemu kombinuje :)
 
Do góry