Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

xtek

New member
Spróbuj opcje: dźwięk>efekt dźwiękowy>DTS TruDialog. U mnie pomogło.

Zrobilem tak i troche pomoglo. Wlaczylem tez DTS TruSurround. A co najbardziej pomoglo to wlaczenie Automatycznej Regulacji Glosnosci na "Normal". Teraz jest prawie tak jak byc powinno, bo dialogi sa odpowiednio glosno i efekty nie wrzeszcza na pol domu. Ciekawe, ze problem jest tylko przy dzwieku DTS. Jak mam film z 2 sciezkami - DD i DTS to przy DD wszystko jest super, dialogi glosne, a jak wlacze sciezke DTS to jest slabo. Dziwne troche, ale jakos przezyje ;)
 
Ostatnia edycja:

darus75

Member
Pare postow wczesniej pytalem o automatyczna kotrole podswietlenia.
Naprawde nikt nie widzi tego problemu? Efekt ten nie wystepuje tylko w trybie film i pc mode. Jestem skazany na auto dimming nawet jezeli wylaczylem go w opcjach ? Wszystkie eko sensory itp tez na off i dalej jest ten glupi efekt sciemniajacego sie obrazu. Dziwne ze w zadnej recenzji nie ma slowa o tym.
Naprawde nie rozumie jak tv mimo wylaczenia auto kontroli sam sciemnia obraz nawet w jasnym pomieszczeniu, przeciez to niedopuszczalne.
Moze ktos z ludzi z wieksza wiedza cos mi doradzi, moze da sie to wylaczyc jakos w menu serwisowych albo jest to jakis blad oprogramowania.

U mnie w trybie standardowym po hdmi też obraz się, nie wiedzieć czemu ściemnia ale przełączyłem na tryb FILM i jest OK --> dostosowałem tryb FILM do swoich potrzeb wizualnych i nie ściemnia się więc nie reklamuję TV itp....
 

lordizi

New member
Dla wszystkich u których występuje problem z włączeniem się filmu po reklamie na cda.pl:
W momencie kiedy załaduje się film to wiadomo wyskakuje na środku taki czarny prostokąt z reklamą jakąś, trzeba go to każdy wie zamknąć krzyżykiem. Teraz zaczyna się film lub kolejna reklama leci. I tu ciekawostka, ta reklama jeżeli leci do końca często uniemożliwia włączenie się później filmu. Jak sie zacznie trzeba uważnie obserwować prawy górny róg okna filmu. Na reklamie po ok 3 sekundach pokazuje się taki bardzo mały krzyżyk. Trzeba nim wyłączyć reklamę nim sama się skończy, im szybciej tym lepiej i film włączy się na bank.
Pozdrawiam

Dzięki pomogło:)

Mam jeszcze parę pytań...

1. posiadam dekoder cyfrowego polastu HlD3000. Jest on podłączony przez HDMI STB tak, że "steruje" jednym pilotem. Gdy włączam tv włącza się również dekoder lecz gdy wyłączam tv dekoder już się nie chce wyłączyć. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? W ustawieniach jest opcja ze się zaznacza aby przy wł/wył tv wł/wył. się dekoder jednak nic to nie daje.

2. Jak się nagrywa na dysk zewnętrzny. Mam dysk 500HD firmy seagate. Przy kliknięciu na pilocie przycisku REC przy synchronizacji z dekoderem włącza się próba nagrywania na dekoder, a że nie mam dysku to się i tak nie nagra. Przy wyłączeniu opcji uniwersalnego pilota pojawia się na tv informacja niedostępnę. Dysk sprawdzałem i niby da się na niego nagrywać. został sformatowany itp
 

zzrr

New member
W Philipsie z androidem też zawieszało mi w tym momencie filmy. Zawieszała się przeglądarka czasami. Tylko nie wiem czy ten sposób w philipsie pomagał bo jeszcze wtedy go nie znałem. Tak że to nie jest przypadłość tylko w samsungu.

A co do ostatniego pytania.
ad. 1 ja mam dekoder NC+ Po wyłączeniu telewizora pojawia się napis hdmi off. Po jakimś czasie, nie sprawdzałem po jakim dekoder przechodzi w stan wyłączenia i pokazuje godzinę. Może u Ciebie też jest podobnie. Jak w czasie pracy wyjmiesz kabel HDMI z TV to na wyświetlaczu dekodera nic się nie zmienia. A jak wyłączysz pilotem to myślę że tak.
ad2. Nagrywanie na dysk działa tylko dla sygnałów z wewnętrznych tunerów. To co idzie przez HDMI nie da się nagrywać na podłączony dysk.
 

MaciekHQ

New member
Mam pytanie odnośnie modelu samsung 55h6400. Przymierzam się do jego zakupu i w weekend widziałem go w sklepie. Został mi zaprezentowany obok 55' Sony (za około 4.300zł). Pierwsza rzecz na którą zwróciłem uwagę to niezbyt ostre litery i liczby w menu Samsunga. W Sony czcionki w menu były ostre. Sprzedawca powiedział, że to kwestia procesora odpowiedzialnego za wyświetlanie i że Sony jest lepszy. Na korzyść Sony przemawiał też banding, tj. przejścia tonalne w kolorach, było gładko, natomiast w Samsungu schodki.

Dajcie znać proszę, z czego może wynikać kwestia nieostrych czcionek w menu oraz czy nie macie kłopotu z przejściami tonalnymi w kolorach (schodki)? Czy Sony jest naprawdę wart swojej ceny?
 

zzrr

New member
Czcionki w menu to może być po prostu różnica w rozdzielczości wyświetlanego menu. Szkoda tracić czas na porównywanie telewizorów po jakości wyświetlanego menu. Moim zdaniem skup się na obrazie lub innych rzeczach w zależności jakie masz kryteria wyboru. Ja mam samsunga 6700, żadnych schodków nie ma. Jak kupowałem porównywałem na pdst. obrazów kontrolnych. Ale sony nie brałem pod uwagę z racji że nie zaliczał się do telewizorów o pewnych możliwościach multimedialnych, innych niż jakość samego obrazu. Więc w tej kwestii nie podpowiem
Pozdrawiam
 

Iwan12

New member
Witam, jestem po wymianie matrycy po problemie z paskiem którego zdjęcie wrzucałem stronę wcześniej. Teraz jednak mam problem z podświetleniem, wiem, że taki urok krawędziowych LCD, ale irytuje mnie fakt, że poprzednia matryca w której był ten pas świeciła nieporównywalnie równomierniej i pytanie czy można to reklamować czy powiedzą, że w normie?
 

Attachments

  • 20150408_202745.jpg
    20150408_202745.jpg
    165,3 KB · Wyś: 228
  • 20150408_203307.jpg
    20150408_203307.jpg
    198 KB · Wyś: 207

piteron

Active member
Bez reklam
O ile pasek był podstawą do reklamacji to już clouding niestery nie
serwis wrzuci obrazek testowy ktory masz w menu i nie stwierdzi występowania nierownomiernego podświetlenia matrycy
 

Iwan12

New member
A nie można tego zgłaszać jako reklamacja naprawy gwarancyjnej? Dostałem matrycę która różni się od poprzedniej na moją niekorzyść, coś chyba jest nie w porządku.
 
D

Deleted member 121090

Guest
,, Najsampierw'' powinieneś dokładnie przeczytać warunki gwarancji i od razu będziesz wiedział, czy masz jakieś szanse na ponowną pozytywną reklamację.
 

Refix

Member
Kilka dni temu mój 48H6400 zaczął aktualizować soft (miałem 2604.1), z reguły wyłączam automatyczną aktualizację i robię to ręcznie prze USB dlatego przerwałem. Wszedłem na stronę Samsunga żeby sprawdzić jaka jest aktualna wersja i ewentualnie ją pobrać, ale tam była tylko v2604.1 którą już miałem w TV więc ponownie załączyłem aktualizację z automatu i o dziwo TV dokończył co wcześniej zaczął aktualizując soft do wersji 2606. Na stronie Samsunga nie ma do chwili obecnej tej wersji softu, nadal widnieje 2604.1 i tu pytanie czy była v2606 do pobrania ręcznego ? czy może Samsung przechodzi tylko na automat ? czy u was też taka aktualizacja miała miejsce i czy wnosi ona coś konkretnego ?
 

przeeemek

New member
Obecnie mam wersję 2130 ale widzę, że Samsung zrobił ukłon i wprowadził panel gry dla naszego regionu. Czy aktualizacja 2606 wprowadza jakieś istotne zmiany w porównaniu z wersją 2130? Po drodze było kilka aktualizacji ale wypadłem ostatnio z obiegu i nie wiem czy czegoś nie sknocili.
 

566666

New member
Pare postow wczesniej pytalem o automatyczna kotrole podswietlenia.
Naprawde nikt nie widzi tego problemu? Efekt ten nie wystepuje tylko w trybie film i pc mode. Jestem skazany na auto dimming nawet jezeli wylaczylem go w opcjach ? Wszystkie eko sensory itp tez na off i dalej jest ten glupi efekt sciemniajacego sie obrazu. Dziwne ze w zadnej recenzji nie ma slowa o tym.
Naprawde nie rozumie jak tv mimo wylaczenia auto kontroli sam sciemnia obraz nawet w jasnym pomieszczeniu, przeciez to niedopuszczalne.
Moze ktos z ludzi z wieksza wiedza cos mi doradzi, moze da sie to wylaczyc jakos w menu serwisowych albo jest to jakis blad oprogramowania.
Mnie też to sciemnianie denerwuje , oglądam na trybie film
 
Do góry