Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

mafia35

New member
Bez reklam
Krótkie pyanie...czy w 50h6400 jest ta sama matryca co w wersji 48 i 55 calowej? ( oczywiście poza wielkością;-) ) Bo widzę, że wersja 50 calowa jest tylko w wersji 6400 jeśli chodzi o serię 6...
Nie. 50 ma matrycę CMO. Jest średnia. Lepiej brać 48 na Samsungu lub 55 na AUO
Witam mam problem 3 dni temu kupiłem 48h6400 gdy chce włączyć filmy z przeglądarki np. ze strony cda.pl najpierw wczytuje się reklama która trwa około 30s i jakoś ona idzie ale gdy ma się włączyć film to albo się wczyta sam dźwięk albo wcale lub co częściej telewizor się zawiesza!
Aktualizowałeś soft?
Jakie masz łącze internetowe?

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

kaziu106

Member
Nie. 50 ma matrycę CMO. Jest średnia. Lepiej brać 48 na Samsungu lub 55 na AUO

Aktualizowałeś soft?
Jakie masz łącze internetowe?

Wysłany z Piątej Galaktyki
Dzięki. A i jeszcze jedno pytanie. Czy warto dokładać do wersji h6650 lub h6700 one mają chyba Local Dimming lub Micro Dimming, bo w specyfikacji 6400 tego nie ma. Będzie widoczna poprawa w obrazie jeśli chodzi o te 6650 i 6700 w stosunku do 6400??
 

czejenix

New member
Witam. Mam nastepujacy problem: Wczoraj kupilem samsunga 48H6400, obraz fajny niby wszystko git.
Dzis zauwazylem cos niepokojacego, podczas grania na xbox one obraz sam sie sciemnia i podjasnia, najgorzej jak jade np w forzie podczas nocy, potrafi zejsc z podswietleniem tak nisko ze nic nie widac.
Gram w trybie "gra" wszystkie dopalcze obrazu wylaczone, oszczednosc energi i czujnik eko wylaczone.
Ktos moze wie czego to moze byc wina? Tv fajny ale pod konsola to autosciemnianie jest bardzo przeszkadzajace.
 

zzoltar

New member
Mam pytanie do użytkowników 48h6400. Jak działa funkcja udostępniania ekranu , chodzi mi konkretnie o możliwość przesłania tego co na ekranie tv do tableta w obrębie istniejącej sieci wi fi ( oczywiscie tablet nie jest ze stajni samsunga ) Na stronie w opisie modelu znalazłem nastepującą informację "Najnowsza wersja aplikacji Smart View 2.0 ułatwia korzystanie z dowolnej zawartości w sposób, jaki najbardziej odpowiada użytkownikowi. Korzystając z domowej sieci, możesz przesyłać strumieniowo sygnał telewizyjny na smartfon lub tablet oraz używać urządzenia przenośnego jako pilota do telewizora. Z kolei multimedialny panel Smart Hub pozwala na korzystanie z zawartości smartfona lub komputera na ekranie telewizora Smart TV. Wszystkie funkcje charakteryzuje łatwość obsługi, a radość z użytkowania jest w standardzie. "
 

czejenix

New member
Dynamiczne podswietlenie w ustawieniach obrazu wylacz...

Wysłany z Piątej Galaktyki

Jest wylaczone. W trybie gra jak sie wejdzie w opcje jest nieaktywna ta opcja ale i tak jest napis wylaczone. jakis blad oprogramowania? Na kilku innych forach ten sam problem ludzie maja. Tylko w ustawieniu film bez trybu gra obraz sam sie nie sciemnia.

Pomoze ktos jeszcze? Moze w menu serwisowym da sie to wylaczyc jakos.
 

andrzejek75

New member
Czy podczas zakupu można rozpoznać tv nierozpakowywany od takiego otwieranego? Chodzi mi o plomby na kartonie etc. Teraz wiadomo, że sprzęt można zwracać, a ja nie chciałbym trafić na egzemplarz wypakowywany i używany :).
 

Rafal7

Banned
Można, patrzysz na taśmę czy jest cała, oryginalny karton jest zaklejony jedną taśmaą, sprawdź również karton od spodu, potrafią tv wyciągać od dołu i na górze taśma cała, oczywiście wszystkie akcesoria są w zgrzanych woreczkach, nigdy nie ma baterii w pilocie i są w oryginalnej foli.
 

przeeemek

New member
Pobawiłem się galaxy s3 i aplikacją samsung smart tv 2.0. Działa świetnie. Można na tv wyłączyć obraz i dźwięk a w telefonie oglądać co chcemy. Przydaje się jak dziecko śpi :).
 

xtek

New member
Hejka, mam UE55H6400 z najnowszym softem OTA. Używam wbudowanych głośników. Podczas oglądania filmów MKV, efekty są na normalnym poziomie głośności, natomiast dialogi/mowa jest bardzo cicha. A siedzę 2 metry od ekranu... Żeby dobrze słyszeć mowę muszę sporo pogłośnić a wtedy efekty są za głośne. Próbowałem z różnymi ustawieniami (standard/film/mowa). Najlepiej jest przy opcji "film", ale jest to jednak dalekie od ideału. I to wszystko przy oryginalnej ścieżce (nie lektor).

Co ciekawe dzieje się tak tylko przy odtwarzaniu filmów z pendrive - przeważnie są to ripy 1080p z DTS 5.1. Czy TV nie radzi sobie z obcinaniem tego do stereo i puszczaniem na swoje głośniki? Np. na laptopie nie mam z tym żadnego problemu. Dźwięk z mediaboxa UPC i np. filmy z HBO są spoko.
 
Ostatnia edycja:

zzrr

New member
Witam mam problem 3 dni temu kupiłem 48h6400 gdy chce włączyć filmy z przeglądarki np. ze strony cda.pl najpierw wczytuje się reklama która trwa około 30s i jakoś ona idzie ale gdy ma się włączyć film to albo się wczyta sam dźwięk albo wcale lub co częściej telewizor się zawiesza!

Dla wszystkich u których występuje problem z włączeniem się filmu po reklamie na cda.pl:
W momencie kiedy załaduje się film to wiadomo wyskakuje na środku taki czarny prostokąt z reklamą jakąś, trzeba go to każdy wie zamknąć krzyżykiem. Teraz zaczyna się film lub kolejna reklama leci. I tu ciekawostka, ta reklama jeżeli leci do końca często uniemożliwia włączenie się później filmu. Jak sie zacznie trzeba uważnie obserwować prawy górny róg okna filmu. Na reklamie po ok 3 sekundach pokazuje się taki bardzo mały krzyżyk. Trzeba nim wyłączyć reklamę nim sama się skończy, im szybciej tym lepiej i film włączy się na bank.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Iwan12

New member
Spotkał się ktoś z takim pasem przechodzącym przez ekran w Smart Hub?
Znika w niektórych filmach

148ksns.jpg
 

czejenix

New member
Pare postow wczesniej pytalem o automatyczna kotrole podswietlenia.
Naprawde nikt nie widzi tego problemu? Efekt ten nie wystepuje tylko w trybie film i pc mode. Jestem skazany na auto dimming nawet jezeli wylaczylem go w opcjach ? Wszystkie eko sensory itp tez na off i dalej jest ten glupi efekt sciemniajacego sie obrazu. Dziwne ze w zadnej recenzji nie ma slowa o tym.
Naprawde nie rozumie jak tv mimo wylaczenia auto kontroli sam sciemnia obraz nawet w jasnym pomieszczeniu, przeciez to niedopuszczalne.
Moze ktos z ludzi z wieksza wiedza cos mi doradzi, moze da sie to wylaczyc jakos w menu serwisowych albo jest to jakis blad oprogramowania.
 
Do góry