Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Piotr_the

New member
Z tego co pamiętam to można usuwać aplikacje i instalować.
Czy ktoś miał problem z tym pilotem magicznym małym, tz. czasami nie działają przyciski jedynie działa ten do włączania i wyłączania reszta nie reaguje co to może być?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to można usuwać aplikacje i instalować.
Czy ktoś miał problem z tym pilotem magicznym małym, tz. czasami nie działają przyciski jedynie działa ten do włączania i wyłączania reszta nie reaguje co to może być?
Raz tak miałem. Wyjąłem baterię, sparowałem pilot z tv od nowa i od tamtego momentu problem nie powrócił. Tzn od kilku miesięcy.
W C650 mogłem odinstalować i zainstalować ale w H6400 mam wrażenie, że nie ma takiej możliwości...
Da się skasować. Naswietlasz ikonę aplikacji i dlużej przytrzymujesz gladzik. Pokazuje się podmenu z opcjami typu usuń, przenieś, pokaż szczegóły itp...

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

darus75

Member
Próbowałem. Można go tylko zablokować ale nie usunąć. Mnie się on zupełnie wywalił- myślę że przeinstalowanie go załatwiłoby sprawę...
 

sirmike1

New member
Witam,

Czy gdy podłączę tv (H6700) do amplitunera pod HDMI ze zwrotnym kanałem ARC aby dźwięk z tv "szedł" na głośniki w kinie domowym to czy również dźwięk z aplikacji, filmów ze smart tv też będzie szedł po tym HDMI na głośniki ?
 

tninja

New member
Potrzebuje pomocy , dwie rzeczy mnie denerwują w tym tv.
-Jest możliwość wyłączenia tego auto przyciemniania obrazu.Gram ostatnio w Alien Isolation na xbox one 90% gry to ciemne korytarze. Ciemno jak w dupie, a ten tv jeszcze swoje dokłada.
-Motion plus . Lapek podłączony po hdmi pliki wideo od 10GB do 30GB a obraz rypie moje oczy czy to na standard , płynnych , ustawieniach proponowanych w temacie.Szczególnie widoczny problem na napisach końcowych. Tv ładnie przesuwa napisy, a za 1s rwie i tak w kółko .

Serwis tego mankamentu, wchodzi w grę
 

darus75

Member
Przy trybie standardowym obraz się ściemnia. W trybie FILM ściemnianie już nie występuje. Radier ma racje, po co odtwarzasz filmy z kompa jak on ma w sobie web browser?
 

tninja

New member
Dzięki za zainteresowanie problemem.A więc tak w trybie gry wiadomo mamy tylko dostęp do standardu , więc problem z "ciemnotą" drażni. Natomiast rwanie obrazu po hdmi z lapka nie jest na moją głowę. Problem może być w pliki,odświeżaniu karty graficznej lapka,odpowiednim podłączeniu(wejście hdmi i wybór nazwy,etykiety portu)sam player i jego ustawienia+motion plus w tv= coś się gryzie po drodze i mamy rwanie.
Co innego, gdy postawiłem(za poradą forewiczów) DLNA na lapku . TV piękni bez rwania łyka wszelkie pliki wideo.Tylko wszystko przydało by się podłączyć po kablu, wifi nie radzi sobie z transferem.A chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dysk zewnętrzny.
Właśnie 1Tb lub większy tv łyknie ?
 

rokob33

New member
koledzy to jak to jest z tym sciemnianiem bo czytam o tym wasze posty i nie wiem o co chodzi czy to dzialajaca funkcja eko ale ona raczej dostosuje podswietlenie do biezacego oswietlenia np.wieczorem i juz ,czy jest tu jakis inny problem pytam bo przymierzam sie do tego 48h6400 po moim ostatnim 46f6500 gdzie bylo ok z funkcja eko i nie bylo zadnych ''skokow'' podswietlenia:neutral:
 

popej

New member
Pod hasłem Eco jest kilka funkcji. Osobno jest oszczędzanie energii i osobno "Czujnik eko". To drugie to automatyczna regulacja jasności, która działa sensowne (korzystam z trybu Film). Jest też możliwość ustawienia minimalnego poziomu jasności do jakiego automatyka może schodzić.
 

rokob33

New member
Pod hasłem Eco jest kilka funkcji. Osobno jest oszczędzanie energii i osobno "Czujnik eko". To drugie to automatyczna regulacja jasności, która działa sensowne (korzystam z trybu Film). Jest też możliwość ustawienia minimalnego poziomu jasności do jakiego automatyka może schodzić.

czyli to samo co w moim bylym F6500 z tym,ze ja oszczedzanie energi mialem wylaczone tylko ustawione do poziomu 10 poziom jasnosci ,ale nie mialem zadnych skokow sciemniania na tv jak i na grach (ps3) jak opisuje ktorys z kolegow ,ma moze ktos porownanie jakosci obrazu miedzy f6500 a h6400 bo cena tego 48h6400 za 2330 gdziie za 46F6500 poszlo 3100 troche mnie zastanawia?
 

kaziu106

Member
Krótkie pyanie...czy w 50h6400 jest ta sama matryca co w wersji 48 i 55 calowej? ( oczywiście poza wielkością;-) ) Bo widzę, że wersja 50 calowa jest tylko w wersji 6400 jeśli chodzi o serię 6...
 

lordizi

New member
Witam mam problem 3 dni temu kupiłem 48h6400 gdy chce włączyć filmy z przeglądarki np. ze strony cda.pl najpierw wczytuje się reklama która trwa około 30s i jakoś ona idzie ale gdy ma się włączyć film to albo się wczyta sam dźwięk albo wcale lub co częściej telewizor się zawiesza!
 
Do góry