Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

jackuc

New member
Narazie to bydle, za chwilę będzie taki sobie.



Po ponad tygdniu stwierdzam, że 55" absolutnie nie jest za duże, jeśli ktoś ma dylemat 48 czy 55 to o ile jest taka możliwość zarówno jeśli chodzi o finance jak i miejsce, bierzcie większy.
Nawet dziennik się spoko ogląda. Dzisiaj potestuję 3D na Avatarze, testy trailerów 3D szczególnie np podwodnych wypadły bardzo dobrze.
Niestety wyjeżdzałem i na razie cały czas oglądam na Standard praktycznie bez modyfikacji i obraz mi się podoba, ale oczywiście troche potestuję i inne ustawienia.
Wifi po 5GHz działa super, jak się ciesze, że kupiłem taki router, który wspiera 5GHz


Pozdrawiam
 

zbyniu73

New member
Witam uprzejmie.

Jestem przed zmianą wysłużonego kineskopu i mam pytanie do Szanownej Braci z tego forum.
Przekopałem już setki stron i opinii itp. dotyczących tego TV (ue48h6400).
Wszystkie parametry mi odpowiadają tylko czy będzie on pasował do mojego pokoju.
W załączeniu jest schemat.
Telewizja bywa oglądana z kilku pozycji jednocześnie: sofy, przy stole i podłogi (dzieci).
szafka rtv ma wysokość ok 60 cm. nad szafką ściana pusta.
pokój w słoneczny dzień jest dobrze oświetlony (na razie nie mam żaluzji na drzwiach i oknie balkonowym i słońce potrafi dobrze zaświecić).
Czy ta matryca VA da radę w takim pomieszczeniu czy szukać IPS?
Czy ewentualnie rozważyć zawieszenie TV na ścianie nad szafką rtv na wieszaku regulowanym ?
TV oglądana w dzień (jakieś bajki itp) i wieczorem - filmy, seriale, sport.
Jak to widzicie ? Jeszcze mam na oku Panasonica 47AS650 z IPS
 

Attachments

  • schemat_pokoju.jpg
    schemat_pokoju.jpg
    52,7 KB · Wyś: 579

RHJG

New member
Bez reklam
Witam polecam zdecydowanie Samsunga UE48H6400.Tylko matryca VA.Na razie postaw na szafce zobaczysz,moim zdaniem będzie OK.Zawsze możesz później zawiesić na ścianie....
 

jackuc

New member
Witam uprzejmie.

Jestem przed zmianą wysłużonego kineskopu i mam pytanie do Szanownej Braci z tego forum.
Przekopałem już setki stron i opinii itp. dotyczących tego TV (ue48h6400).
Wszystkie parametry mi odpowiadają tylko czy będzie on pasował do mojego pokoju.
W załączeniu jest schemat.
Telewizja bywa oglądana z kilku pozycji jednocześnie: sofy, przy stole i podłogi (dzieci).
szafka rtv ma wysokość ok 60 cm. nad szafką ściana pusta.
pokój w słoneczny dzień jest dobrze oświetlony (na razie nie mam żaluzji na drzwiach i oknie balkonowym i słońce potrafi dobrze zaświecić).
Czy ta matryca VA da radę w takim pomieszczeniu czy szukać IPS?
Czy ewentualnie rozważyć zawieszenie TV na ścianie nad szafką rtv na wieszaku regulowanym ?
TV oglądana w dzień (jakieś bajki itp) i wieczorem - filmy, seriale, sport.
Jak to widzicie ? Jeszcze mam na oku Panasonica 47AS650 z IPS


I jak możesz to dołóż i weź 55" nie będziesz żałował, u mnie już nie odczuwam, żeby był za duży ...
Serio , przemyśl to...
 

jackuc

New member
Zbyniu nie chcę Cię wprowadzać w bła u mnie jest ok, ale oglądam w zasadzie na wprost ew z boku narożnika czyli odchylenie od osi powiedzmy 30 stopni. Pokój od wschodu czyli tylko rano troche świeci
Tak jak mam jest ok
 

zbyniu73

New member
Witam da radę to nie są aż tak duże kąty ....

nawet ten do łóżka ? - wychodzi ponad 30 stopni ...

Oczywiście nic nie szkodzi aby TV obrócić na podstawie i pogodzić kąty między łóżkiem a powiedzmy stołem:)
tylko nie chcę się wkopać i później żałować że nap. przy IPS byłoby lepiej. Chociaż porównując to co chcę mieć w TV to lepszy wydaje się być samsung niż wspomniany wcześniej 47AS650.
Boję się że np w MM czy innym nie dojrzę mankamentów VA bo oświetlenie tam mają konkretne.
No i gdybym mógł co roku TV wymienić to też bym patrzył inaczej ... :)
 

ncplus

Member
Bardziej w Twoim przypadku skupiłbym się nad wysokością, na jakiej będzie TV. Z moich obserwacji, pomijając kąty boczne, najlepsze nasycenie uzyskuje się, jeśli głowa jest na wysokości środka panelu lub nieco niżej. Jeśli TV jest niżej, kolory nieco blakną.
 

zbyniu73

New member
Bardziej w Twoim przypadku skupiłbym się nad wysokością, na jakiej będzie TV. Z moich obserwacji, pomijając kąty boczne, najlepsze nasycenie uzyskuje się, jeśli głowa jest na wysokości środka panelu lub nieco niżej. Jeśli TV jest niżej, kolory nieco blakną.

Szafka ma 66,5 cm a TV z podstawą 70,51 po obliczeniu wychodzi że środek ekranu będzie na ok 110 cm
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam 110 cm-115 cm (środek ekranu) jest moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem.Zastanów się poważnie na wersją 55" H6400.Nie martw się o kąty będzie OK.
 

zbyniu73

New member
Jedyny problem jaki teraz mam to przetestowanie. Byłem dzisiaj w Olsztynie w Euro, NeoNet i MM.
W MM pan wskazał mi inny samsung (4 K zachylony) żebym tam sobie 3d zobaczył bo na 48H6400 nie ma materiału, nie może/niechce mu się/ podłączyć blueray i nie ma sensu okularów wyciągać. W Euro to samo, w Neonecie na LG mógł mi pokazać. ....... w końcu doszedłem do wniosku że jeśli chcę przetestować TV które rozważam pod zakup muszę: 1. Zakupić sobie okulary PANASONIC do pasywnego 3D oraz skombinować materiał 3D żeby zobaczyć wybrane TV w akcji ..... I tyle .... A na forach tyle się pisze o prezentacji w domu ..... Ciekawe jak bym tych panów zapytał o prezentacje e domu .... pewnie by się podusili ze śmiechu. No chyba że wybrałbym TV za 4 K za 8 k.
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i pomoc. :)
Rzeczywiście kąty w samsungu spoko i nie widać tak mocno tych miejsc niedoświetlonych.
 

zbyniu73

New member
Byłem w sklepie z nagranymi samplami 3d na pendrive. albo coś spitoliłem przy ściąganiu plików bo nie było widać 3D albo te okulary w samsungu to porażka. Migotanie jest po prostu wkurzające. Przy skalowaniu z 2d do 3d również. Czy jakiś użytkownik tego modelu może się wypowiedzieć ?
 

ncplus

Member
Byłem w sklepie z nagranymi samplami 3d na pendrive. albo coś spitoliłem przy ściąganiu plików bo nie było widać 3D albo te okulary w samsungu to porażka. Migotanie jest po prostu wkurzające. Przy skalowaniu z 2d do 3d również. Czy jakiś użytkownik tego modelu może się wypowiedzieć ?

3D jest widoczne, ale nie ma się co łudzić, że przy konwersji 2D na 3D coś ciekawego zobaczysz. Poza tym przy aktywnym 3D najlepiej oglądać w zaciemnionym pomieszczeniu bo inaczej faktycznie można dostać migawki mózgu. :wink:
 

marmarfi

New member
Witam
Posiadam UE48H6400aw (nie wiem czy to aw ma znaczenie ;) )
Pytanie do was jaka klawiatura bezprzewodowa będzie działała z tym telewizorem? nie mogę znaleźć dokładniejszych informacji na ten temat Trafiłem tylko na jeden artykuł w którym było oznajmione że z tym telewizorem działa tylko dedykowana klawiatura samsung (pisze tutaj bo nie chce zaśmiecać forum nowymi tematami odnośnie tego tv)
 

ibotto

Member
3D jest widoczne, ale nie ma się co łudzić, że przy konwersji 2D na 3D coś ciekawego zobaczysz. Poza tym przy aktywnym 3D najlepiej oglądać w zaciemnionym pomieszczeniu bo inaczej faktycznie można dostać migawki mózgu. :wink:

Oględnie mówiac, aktywne 3D częściej bywa "źle tolerowane" przez widzów.
Skądinąd 3D jest fajne.
 

darus75

Member
Czy wiecie może jak odinstalować youTube w tym TV i zainstalować jeszcze raz? "Wywala" mi się coś, na lapku stworzyłem sobie swoją listę nagrań, po czym na smartfonie ładnie dodawałem sobie różne nagrania i apka youTube w TV od razu je widział. Teraz mi to nie działa, na smartfonie i tablecie pokazuje się ta sama lista, natomiast w TV jest bardzo okrojona.....
wylogowałem się - zalogowałem jeszcze raz ale to nic nie dało...
Poza tym widzę rozmazane literki czasem w tej aplikacji TV, tak jakby się wysypał... Czy spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
 
Do góry