Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

jackuc

New member
Nie pisz bzdur. Już co najmniej od serii F Samsung ma Wi-Fi dual band. U mnie TV łączy się właśnie w paśmie 5GHz.

Wysłane z mojego GT-N7000

To by było super po na 5 mi wszystko w domu śmiga aż miło, dookoła pusto w eterze tylko mój router nadaje na 5GHz a 2.4 masakra.
Mam nadzieję że kupię H6700 na dniach :D
 

przeeemek

New member
Do sąsiada dorarł 55h6400 i tak na szybko dwa problemy w połączeniu z turbobox+ od nc+. Pieresze to w opcjach tunera przy hdmi pokazuje rozdzielczość 1920x1080 25hz !. Drugie to nie znalazłem w tunerze opcji hdmi-cec. Po skonfugurowaniu pilota tv nie wyłącza tunera.
 

Rafal7

Banned
Mógłby ktoś sprawdzić czy działa wam Dolby digital po optyku na H6400, chyba ostatnimi aktualizacjami coś schrzanili, Dts działa prawidłowo.
 

jackuc

New member
A możecie doradzić do którego hdmi co podłączyć? Mam nc+ turboboxa , xbox360 oraz starszy ampli z hdmi 1.3
Dzięki
 

romeq

New member
Mógłby ktoś sprawdzić czy działa wam Dolby digital po optyku na H6400, chyba ostatnimi aktualizacjami coś schrzanili, Dts działa prawidłowo.


Dziś podłączyłem optykiem tv z amplitunerem i Dolby Digital nie działa.
Dźwięk w DTS działa ok.

TV ue55h6700, soft 2600.4

Zauważyłem jeszcze jeden problem: brak możliwości wyświetlania napisów z plików m2ts (obraz płyty blu ray). Czy to wina softu czy wcześniej też było to niemożliwe?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rafaell68

Member
Potwierdzam. Aktualny soft namieszał coś z audio. U mnie też jest bardzo cicho po optyku. Muszę na amplitunerze zrobić prawie na max żeby było OK.
 

jackuc

New member
Wczoraj panowie przywieźli mi 55H6700 z EURO. Spore bydle, nie powiem…
Brałem z opcją montażu podstawego za 39 zł i uważam to za dobry manewr, bo muszą go wyjąć i włączyć i jak coś jest nie halo, to od ręki zabierają. Rozpakowali, przykręcili podstawę którą potem i tak musiałem zdjąć bo wieszałem TV na ścianie i włączyliśmy. Wszystko było ok.

I to tyle. Od wczoraj pobawiłem się jedynie podstawowymi funkcjami czyli telewizja, smart, sieć itp. TV świetnie działa po 5GHz na wifi, żadnych zwiechów, nawet na bardziej wymagających trailerach. Znalazł od razu mój dysk sieciowy, wszystko elegancko pogrupowane, zdjęcia, filmy, muzyka. Film odtworzył z dużymi napisami. Na razie oglądam na ustawieniach fabrycznych NATURALNY, bardziej mi odpowiadały kolory niż FILM, ale będę testował ustawienia z forum. Acha zrobiłem sobie w paincie własne pliki testowe JPG- tzn jednolity kolor na całej planszy: biały, żółty , zielony, czerwony i czarny. No cóż szczególnie na białym widać ciemniejsze przebarwienia (chmurki), ale na filmie czy wiadomościach tego nie widać. Liczyłem się z tym i akceptuję to i nie zamierzam się doktoryzować z tego zagadnienia. Na co dzień myślę, że nie będzie mi to w niczym przeszkadzać.
Na moim starym JVC 37S60 HD Ready też widać plamy na niebieskim tle i w nieczym mi to nie przeszkadzało.
No nic w następnych dniach dalsze poznawanie TV. Acha model mam made In Slovakia ver. 02
Jakby ktoś chciał o coś zapytać to zapraszam
Pozdrawiam
 

jackuc

New member
Już się prawie przywzyczaiłem, siedzę jakieś 2.5m od tv i wcale nie jest za duży i nie mam tu tylko na myśli filmów, ale i zwyczajne wiadomości
 
Do góry