Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

jackuc

New member
Witam
Może głupie pytanie, ale nie jestem do końca pewny.
Czy podłączając do Samsunga 6400 lub 6700 np xboxa 360 lub dekoder NC+ do wejść HDMI w TV uzyskam na wyjściu optycznym telewizora dźwięk, który mogę przesłać do amplitunera ?

Pamiętam, że sygnał HDMI był zabezpieczony itp stąd moja wątpliwość, a ważne jest to dla mnie pod kątem zakupu kabli. Bo jeśli tak się nie da zrobić to z xboxa i dekodera muszę pociągnąć osobne kabelki opt/coax do ampli

Dzięki za info
 

jackuc

New member
Super
I tak mam na razie jedynie dwa fronty tylko więc wystarczy :)




Czyli taki setupjak poniżej byłby ok. ?


Czyli nrmalniedźwięk z Xbox lub NC+ jest na TV a jak potrzeba to włączam ampli i mam muzykęna głośnikach.


Ampli to OnkyoTX705 z HDMI 1.3


 
Ostatnia edycja:

maxiu78

New member
Czy ktos wie co wnosi ostatni update firmware - ver 2134? Szukam w google i nie moge znalezc nawet strony z historia update`ow do tego telewizora. Pomocy
 

dardob

New member
Panowie proszę o pomoc w sprawie telewizora 40h6400.

Przy zmianach scen, ujęć kamer- występuje 2-3 sekundowe delikatne zacinanie obrazu. Tak jakby nie wyrabiał procesor. Problem występuję zarówno gdy obraz idzie z dekodera po kablu hdmi jak i z telewizji naziemnej. Widać to doskonale gdy oglądam wiadomości, kiedy sceny zmieniają się miedzy studiem a reportażami.

Nie widziałem na forum takiego problemu więc albo jest to tylko problem mojego tv albo mam coś w ustawieniach włączone co powoduje takie efekt. Próbował zmieniać typ obrazu z naturalnego na standard i film itd ale problem wciąż występuje.

Spotkał się ktoś z takim problemem?
 

przemsky

New member
Czy jest opcja STOP na odtwarzaczu? Jest to strasznie irytujące gdy chcę oglądać film od początku a mam zapisaną ostatnią pozycję. Samo wchodzenie do scen też jest męczące.

Czy jest gdzieś opcja tzw. bezpiecznego odłączania dysku? czy trzeba po prostu wyłączyć TV i odpiąć a może bez problemu można odpinać przy włączonym TV?

Czy można gdzieś przy filmach MULTI ustawić domyślny język Audio na - przykładowo angielski a napisy na PL, tak żeby przy odtwarzaniu kolejnego filmu na nowo nie wchodzić w opcje wyboru ścieżki czy napisów.
 

ubek

New member
moze mi ktoś sprawdzic w menu serwisowym jakie powinno byc ustawienie "front color" w 48h6400 (opcja mrt option)
przez przypadek nacisnolem strzalke w bok i wydaje mi sie ze zmienilem to ustaawienie, a wszedlem tam dlatego gdzy tv nie chcial mi wykryc kamery.

z gory dzieki za pomoc
 

jackuc

New member
Witam
czy może ktoś z Was się wypowiedzieć w jakich pasmach po Wifi łączy się ten telewizor ? Tzn czy wspiera tylko zaśmiecone 2.4GHz czy również działa na 5GHz ?
Dzieki za info

Pozdrawiam
 

sunnysunday

New member
A ja mam pytanie czy kamerka vg-stc4000 działa tylko i wyłącznie z aplikacją skype czy można wykorzystać do innych video czatów ?
 

lajkonik125

New member
Witajcie,u was też przeglądarka zwolniła,mam wersje 2134.3,na początku przeglądarka fajnie działała a teraz nawet na wp.pl jest męczarnią,robiłem reset smart huba i nie pomogło,wiecie co można jeszcze zrobić?
 
Do góry