Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

rafaa

New member
A jak u was z crosstalkiem? Chomikuję głównie bluraye 3d i z racji tego, że mam więcej czasu teraz to oglądam ponownie filmy. Powiem szczerze, że mój h6700 pod tym względem nie ma startu do Lg którego miałem wcześniej. Co mi po pełnym full hd w 3d jak crosstalk wali po oczach na 2 planie tak, że cała przewaga rozdzielczości nad pasywną technologią znika. W Lg fakt, trzeba było usiąść centralnie żeby obraz się nie rozłaził ale jak już się usiadło to była żyletka. Obejrzałem grawitację.....totalna masakra ziemia na 2 planie (80%) filmu jedno wielkie rozdwojenie. Avatar, Hobbity itd to samo. Tylko 2 plan. Osoby na froncie ok.
 

jacorro23

New member
Panowie, witam Was.
Jestem zaskoczony Waszą wiedzą na temat telewizorów, dlatego też postanowiłem zadać pytanie.
Jestem użytkownikiem 48H6700 (kablówka cyfrowa przez CI).
Co do obrazu nie mam większych zastrzeżeń, ale mam dwa pytania.
Czy jest możliwość ustawienia kilku sieci tak, aby telewizor łączył się z nimi automatycznie - z tą która aktualnie jest dostępna? Mam internet przez Wi-fi - tel się z nim łączy, ale gdy chcę udostępnić neta z telefonu, a nie ma tego przez wi-fi, muszę znowu wchodzić w ustawienia sieci i kolejny raz wpisywać hasło do neta. A następnie gdy chcę wrócić do wi-fi to znów trzeba wpisywać hasło.
Drugie pytanie dotyczy wyświetlania informacji po wciśnięciu przycisku INFO. Na kanałach TVP1 HD, TVP 2HD, TVP Rozrywka i TVP ABC czas jest cofnięty o około 2-3 godziny (tylko na tych kanałach), na innych jest ok. Jak przełączam kanały góra-dół, to gdy trafię na jeden z tych wymienionych, to w informacjach wyświetlonych po prawej stronie ekranu pokazywany jest program który był 2-3 godziny wcześniej. Dodam, że w Guide jest wszystko ok.
Czy ktoś z Was drodzy forumowicze spotkał się z takim problemem?
 

Rafal7

Banned
Aż dziwne, na starym tv zaraz po aktualizacji była ta funkcja aktywna.Po włączeniu tv rano dalej ta funkcja była nie aktywna.
Teraz już jest ok.
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
Hej,

czy możecie mi powiedzieć, czy w serii H6400 w ustawieniach zaawansowanych obrazu można ustawić poziom czerni ? z pewnością jest to w H6640.
 

przemsky

New member
Jak dostać się do menu serwisowego w h6400?
Robię INFO+MENU+MUTE+POWER lub MUTE+1+8+2+POWER i nie zaskakuje.
Albo jestem cielepa albo coś jest nie tak. Potrzebuje sprawdzić długość działania matrycy.
Z góry dzięki.
 

tdx

New member
Bez reklam
TV masz mieć na czuwaniu...
Potem z pilota wciskasz po kole ale szybko info menu mute power
TV się powinien włączyć a po 2 sec włączyć i pokaże się SM
 

mover2002

New member
Witam,
niedawno nabyłem H6640 i można powiedzieć że jestem zadowolonym posiadaczem nowego TV :).

Czy chodzi mam ze smarta wideo poradnik dotyczący obsługi tv - mi za każdym razem wywala błąd sieci lub niemożliwości połączenia się z serwerem :(

Do Tv podłączony mam optykiem zestaw kina również samsunga, każdy film jaki włączam z sieci lan lub z pendraiwa za każdym razem ma dźwięk w formie PCM i ręcznie muszę zmieniać w menu na DD lub DTS - czy można zapisać aby takie ustawienie było na stałe?
 

Piotr_the

New member
Pisz do samsunga o te ręczne przestawianie na DD i DTS bo to jest wkurzające, oraz brak na youtube full hd, czym więcej osób napisze do samsunga tym szybciej to zmienią, bo wejdą nowe modele na wiosnę i nic już nie zmienią nigdy!
 

mafia35

New member
Bez reklam
Akurat Samsung wypuszcza aktualizacje pomimo wypuszczeniu nowszych serii. Nie dawno aktualizacje dostala seria F...
Co do youtube to hd rowniez nie ma w sony...

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

Piotr_the

New member
O to co mi odpowiedzieli na brak full hd na youtube nawet przez przeglądarkę cytuję
" Obsługa Klienta. Szanowny Panie Piotrze, Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung. Rozumiem, że interesuje Pana odtwarzanie materiałów filmowych z internetu w rozdzielczości Full HD. Ograniczenia nałożone na rozdzielczość w danych aplikacjach nakładane są przez właściciela usługi, który udostępnia te materiały. Usługodawcy mają odpowiednie narzędzia do rozpoznawania platformy dany z jakiej użytkownik się łączy. Na tej podstawie możliwe jest także dodatkowe nałożenie ograniczeń, jeżeli usługodawca ma taką politykę w kwestii udostępniania materiałów. Aplikacje dostępne w naszych telewizorach umożliwiają jedynie dostęp do materiałów danego usługodawcy. Natomiast to właściciel usługi decyduje jakie materiały i w jakich rozdzielczościach udostępnia dla danych platform."

Nie wiem czy tak jest jak piszą czy to tylko ich tłumaczenie? na xboxi-e mam full hd.
 
Do góry