Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

darus75

Member
Jestem w menu Samsung Apps jak odpalę SmartHub --> poniżej mam "polecane" następnie Moje apps (1/2) dwie stronki ale HbbTV tam nie ma i nie wiem gdzie wejść by móc coś sobie zainstalować tak jak w C650... Help...:)
 

mars666

New member
rott319 napisał:
"Zatem o hejtowanie możesz posądzić co najwyżej jego rozgoryczonych posiadaczy."

Pytanie do właścicieli Sama - czy ktoś jest rozgoryczony że kupił ten tv?

rott319
- Jeśli podświetlenie matrycy w twoim panasie jest takie jak na zdjęciach które zamieściłeś to szczerze współczuję. Nie chodzi mi nawet o poziome ciemne pasy "banding" tylko o podświetlenie rogów - tragedia. Porównując do h6400 to w zasadzie nie ma co porównywać, można nawet stwierdzić że ten problem nie występuje :).
 
Ostatnia edycja:

niedzwiedz19

New member
Panowie mam pytanie, jak włączam tv a dekoder jest już włączony to tv się uruchomi, ale na momencik mignie obraz po czym ekran zrobi się czarny i po sekundzie jest już obraz. Tez tak jest u Was? jesli najpierw włacze tv a pozniej dekoder wszystko jest ok obraz jest od poczatku i nie znika nawet na chwilke
 

konstant

New member
rott319 napisał:
"Zatem o hejtowanie możesz posądzić co najwyżej jego rozgoryczonych posiadaczy."

Pytanie do właścicieli Sama - czy ktoś jest rozgoryczony że kupił ten tv?

rott319
- Jeśli podświetlenie matrycy w twoim panasie jest takie jak na zdjęciach które zamieściłeś to szczerze współczuję. Nie chodzi mi nawet o poziome ciemne pasy "banding" tylko o podświetlenie rogów - tragedia. Porównując do h6400 to w zasadzie nie ma co porównywać, można nawet stwierdzić że ten problem nie występuje :).

Niech się kolega rott319 pochwali skąd te pasy.

Macie tu fotki mojego AS640 -

http://pokazywarka.pl/0v7dah/

Czy ktoś zorientowany może określić jakość mojego egzemplarza?
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
rott319 tak negujesz tego sama, sam masz chyba panasa as640, ale czy mi się wydaje czy masz z nim maly problem, banding itd...?ja w moim samie nie mam efektu takiego jak ty...

Jeśli podświetlenie matrycy w twoim panasie jest takie jak na zdjęciach które zamieściłeś to szczerze współczuję. Nie chodzi mi nawet o poziome ciemne pasy "banding" tylko o podświetlenie rogów - tragedia. Porównując do h6400 to w zasadzie nie ma co porównywać, można nawet stwierdzić że ten problem nie występuje :).

To coś, co wygląda jak"banding" na moim 48AS640 i monitorze komputera nie jest widoczne gołym okiem - widzi to tylko aparat fotograficzny. W przeciwnym wypadku zwróciłbym TV do sklepu internetowego.

Natomiast niedoświetlone rogi są widoczne gołym okiem na jednokolorowych, jednorodnych planszach dokładnie tak jak na powyżej zamieszczonych zdjęciach przez użytkownika Konstant. Niedoświetlone rogi jednoznacznie stwierdziłem dopiero gdy zacząłem testować matrycę. W trakcie oglądania TV jest to prawie niewidoczne, akceptowalne w przeciwieństwie do zdjęć matryc 47AS650 i 48H6400, które zamieczono na tym forum.

Najzabawniejsze jest to, że gdybym nie zaczął krytykować 48AS640 wraz z użytkownikiem Firekage, to prawdopodobnie nie znaleźlibyście innych negatywnych opinie o 48AS640 na forum. A teraz porównajcie skalę naszej krytyki z ilością lamentu w tym wątku na temat 48H6400.
Gdybym był rozgoryczony 48AS640, to wymieniłbym go na 48H6400. Tak się jednak nie stało dzięki Waszym opiniom i zdjęciom.

To, co mnie szokuje w 48H6400, to anormalna rozpiętość jakościowa poszczególnych egzemplarzy.
Niektórzy otrzymują bubel a niektórzy fenomenalny pod względem jakości TV. Takiego problemu nie ma z 48AS640.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
To coś, co wygląda jak"banding" na moim 48AS640 i monitorze komputera nie jest widoczne gołym okiem - widzi to tylko aparat fotograficzny. W przeciwnym wypadku zwróciłbym TV do sklepu internetowego.
Natomiast niedoświetlone rogi są widoczne gołym okiem na jednokolorowych, jednorodnych planszach. Niedoświetlone rogi jednoznacznie stwierdziłem dopiero gdy zacząłem testować matrycę. W trakcie oglądania TV jest to prawie niewidoczne, akceptowalne w przeciwieństwie do zdjęć matryc 47AS650 i 48H6400, które zamieczono na tym forum. Inni posiadacze tego TV potwierdzą moją relację.

Najzabawniejsze jest to, że gdybym nie zaczął krytykować 48AS640 wraz z użytkownikiem Firekage, to prawdopodobnie nie znaleźlibyście innych negatywnych opinie o 48AS640 na forum. A teraz porównajcie skalę naszej krytyki z ilością lamentu w tym wątku na temat 48H6400.
Gdybym był rozgoryczony 48AS640, to wymieniłbym go na 48H6400. Tak się jednak nie stało dzięki Waszym opiniom i zdjęciom.
Wnioski wyciągnijcie sami ...

no dobra ma lepszy obraz, ba sporo lepszy obraz, może i dźwięk, ale reszta już jest slabsza,
ludzie kupuja bo bajery ich przyciagaja ale po pewnym czasie okazuje się ze jakość jeśli chodzi o obraz (i wszystkie mniejsze lub większe wady wplywajace na zmniejszenie jakości obrazu zarówno od strony technicznej jak i od strony wad produkcji (banding itp.) po ekscytacji bajerami wychodzą wiec później krytyka,
wiadomo fajnie by było żeby Samsung dorownywal sony panasonic philips toshiba jakoscia obrazu i trochę poważniej traktowal jakość wykonania elementow to wybor bylby prosty a tak niestety albo smart plynnosc działania ilość odtwarzanych formatow z usb ilość dodatkow (Samsung ew. lg) albo obraz (reszta)
no i nie zapomnijmy o cenie - koreancy oferują zazwyczaj trochę więcej w danej cenie wiec masa się rzuca, ale prawda jest taka "jaka jakość taka cena" nic nie dostaniemy więcej, gdyż trzeba wciskać i sprzet po 6tys 8tys wiec trzeba cos ugorszyc w tańszym

ja jestem wymagający sprzet audio mam dobry zadnej taniochy ale przyznaje ze przy TV bladze wśród taniochy koreańskiej, ale stwierdziłem ostatnio ze na sprzet który ma sluzyc iles tam lat nie ma co zalowac, i pozegnalem koreancow wraz z ostatnim zakupem trzeba dolozyc nawet lepiej dobrac na raty i mieć spokoj... ale każdy ma inne podejście
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
Zadziwiające jest to, że testerzy na najpopularniejszych portalach polskojęzycznych i anglojezycznych jednogłośnie oceniają lepiej Samsung 48H6400 niż Panasonic 48AS640 natomiast zwykli użytkownicy obydwu model takich jednogłośmy opini nie prezentują. Często im przeczą i podają wiarygodne argumenty na poparcie swoich twierdzeń.
Co wiecej, nieporównywalnie bardziej krytykowany jest Samsung 48H6400 niż Panasonic 48As640 przez swoich właścicieli na tym forum. Co ciekawe, nie jest to gołosłowna krytyka, bo ludzie zamieszczają zdjęcia wad egzemplarzy.
Ponadto, spisek właścicieli tego forum jest mało prawdopodobny, bo racjonalny handlarz handluje tym na co jest popyt, a na Samsung 48H6400 jest wielu chętnych, więć jest na kim zarobić. Zatem Ci, którzy chcą udowodnić spisek przeciwko Samsung 48H6400 na hdtv pośrednio muszą również udowonić, że właściciele forum są handlarzami-idiotami, którzy mają tyle czasu, że podszywają się pod dziesiątki niezadowolonych użytkowników ww. TV.
Jak któryś to udowodni, to w nagrodę mu laskę zrobię ! <hehe>


Czy przypadkiem nie jest tak, że profesjonalni testerzy do testów dostają konkretny, wybrany przez producenta egzemplarz ?
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Miałem na myśli odwzorowanie kolorów, płynnośc ruchu itp.
Wady jakie wymieniłeś mogą się zdarzyć i zdarzają się u każdego producenta.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

andreas2012

New member
oczy nie klamia. dlatego takie rozbieżne opinie... ,można zrobić plynny obraz i już jest 10 za plynnosc, można zrobić mocna czern ale przy okazji stracic cala szczegolowosc czerni (sprawdzane na specjalnym obrazku) i już mamy duza punktacje za czern, ale to nie oddaje rzeczywistej jakości obrazu, mnie wk...o jak porownalem H6400 do LCD philips około 10 letniego i przy najlepszym hf i fhd materiale Samsung rzeczywiście troche lepszy obraz prezentowal od tego starego LCD ale w pozostalych przypadkach było słabiej i dużo słabiej
 

mars666

New member
"Dlatego jedynym słusznym wyborem pozostaje as640" :). Panasiarze - przestańcie siać ferment na temat h6400 bo ludzie jeszcze uwierzą w te brednie.
 

darus75

Member
Panowie, jak Wam działa HbbTV?
Zainstalowałem odpowiedni widget, odpaliłem w systemie kanał z danymi włączony nie działa mi to z naziemnej TV. Odpalam to z TTX tak jak jest napisane w instrukcji --> pojawia się normalna telegazeta i nic co wyglądałoby na HbbTV nie ma....
 

psiaja

Member
też zainstalowałem i w sumie po paru dniach odinstalowałem, bo nic ciekawego ze sobą ten programik nie niósł (póki co)
Eska TV można było podejrzeć tekst czy jakieś tam inne pierdólki, w TVP ABC ustawić imię dziecka i w TVP regionalne jakieś dodatkowe kanały obejrzeć?
Po tym szumie HbbTV sądziłem, że coś ekstra będzie a tu taki pierdółkowaty dodatek do kanałów, z którego wiele wyciągnąć nie można (?)
 

mafia35

New member
Bez reklam
oczy nie klamia. dlatego takie rozbieżne opinie... ,można zrobić plynny obraz i już jest 10 za plynnosc, można zrobić mocna czern ale przy okazji stracic cala szczegolowosc czerni (sprawdzane na specjalnym obrazku) i już mamy duza punktacje za czern, ale to nie oddaje rzeczywistej jakości obrazu, mnie wk...o jak porownalem H6400 do LCD philips około 10 letniego i przy najlepszym hf i fhd materiale Samsung rzeczywiście troche lepszy obraz prezentowal od tego starego LCD ale w pozostalych przypadkach było słabiej i dużo słabiej

Wiesz co to znaczy kalibracja przed testem? Tzn. że czerń ma być czarna, a detale widoczne... Nie wiem na jakich testach się opierasz. Chyba, że z tego forum...

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

Barteklo

New member
Witam

Ja mam problem z ustawieniem dźwięku. Oglądam filmy mkv. Głośność efektów i muzyki zagłusza mi ścieżkę dialogową i ewentualnego lektora. Tzn aby słyszeć lektora lub np. dubbing na bajkach muszę bardzo podgłosić a wtedy głośność efektów dźwiękowych jest zbyt duża. Czy jest na to jakaś rada??
 
Do góry