Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

firekage

New member
Bez reklam
Sklep stacjonarny nie ma obowiązku przyjęcia telewizora .
To jest tylko jego wola.
Sklep Internetowy musi przyjąć 10 dni od zakupu.

Z punktem numer 1 można polemizować...bo nie do końca jest prawdą to, co napisałeś. Sklep stacjonarny ma również obowiązek przyjęcia towaru, gdy zakupiło się towar poprzez ich stronę www, a odebrało osobiście...
 

niedzwiedz19

New member
a odnośnie tv wiecej jak połowa ludzi nie widzi tych błedów, u mnie sasiedzi czy rodzina jak pytam o obraz to superr...a jak pytam czy widza ciemniejsze plamy to mowia ze nic nie widza...faktem dopoki nie wiedzialem co to jest tez nie widzialem. I na moim samie jak jest mecz i sie czlowiek skupi na meczu to tez to nie przeszkadza, ale jak spojrze na puste pole, trawe to wtedy przy szybkich ruchach widac...
nie oszukujmy sie, takich ludzi jak na tym forum, widzacych takie defekty jest bardzo mało...wazne dla ludzi ze sa kolory i smart...moze sa przez to szczesliwsi a nie szukaja dziury w całym ech a ja szukam tv 4 miesiace i powoli nie mam juz ochoty...
 

psiaja

Member
Jak to jest z tym oddaniem TV do sklepu? Mnie w Media Markcie po 7 dniach od zakupu nie chcieli przyjąć TV. Mogłem wymienić na inny ale zupełnie oddać już nie. Byłem zaskoczony bo w kwietniu oddałem F7000 w MM w Gdyni i nie robili problemu. Teraz podobno od 3 miesięcy jest tak, że jak się go podpina do internetu, to już nie można tego normalnie zwrócić ponieważ to już rzecz osobista jak smartfon czy laptop. Zastanawiałem się czy go oddać i przeczekać rok aż coś lepszego się pojawi ale takiej możliwości nie ma.

Uzasadnienie bez sensu.. Rozumiem, że niemożna byłoby oddać po podłączeniu do neta, gdyby jakoś się "przypisywał" do IP (chodź też to jest bardzo naginane), lub, gdyby telewizor został zarejestrowany przez neta na Kowalskiego.. Po za tym - zwrócić nie można, ale wymienić (ten sam model innego producenta, czy zupełnie inna marka) to już można - to przeczy temu pierwszemu co napisałem (unikalny nr TV, karty sieciowej, czy co by tam mogło go identyfikować)..
Zwróciłbym się z zapytaniem do obsługi MM lub "gdzieś wyżej"..
 

darus75

Member
Zastanawiam się jeszcze dlaczego ten tv ma tak dobre opinie na wszelkich porównywarkach cenowym i na stronach sklepów. Czy Ci którzy to piszą mają szczęście i trafili na dobre egzemplarze czy po prostu tego nie widzą bo jęśli to drugie to taki badziew nie przestanie być produkowany.

To nie tak... Faktem jest, że na ogół przeciętni ludzie nie mają pojęcia co to clouding czy DSE ale mam w swoim gronie znajomych którzy tak jak ja są świadomi i wyszukali dla siebie odpowiednie TV.
Mnie trafił się H6400 bez większych wad, mam clouding znikomy - lewa strona od dołu do góry jest równo jaśniejsza i to specjalnie nie przeszkadza. Jeżeli chodzi o mecze to też nie widzę mankamentów - porównuję obraz do C650 i moim zdaniem jest OK. Mam świadomość że jest to model budżetowy, ponieważ uważam że powinien być clear panel - wtedy ten obraz miałby głębię itp.
Jednak w kwocie do 3000 PLN wyboru specjalnie nie ma - to właściwie bezkonkurencyjny TV w tej cienie. A jeżeli chodzi o usterki typu DSE i clouding to jest on większy lub mniejszy - mnie te usterki trafiły się w mniejszości. Pewnie 20% TV ma duże DSE i clouding a 80% mniejsze..... Zależy od sztuki, myslę że lepiej wymieniać TV do skutku a nie pisać że cała seria to porażka....
 

darus75

Member
Własnie włączyłem mecz na eurosport2, przyglądam się i nie widzę nic niepokojącego. Są np cienie piłkarzy ale to normalne bo pada na nich oświetlenie i to na każdym TV widać. Murawa jest zielona. Jak piłka się toczy, przycięć nie ma.... Także może nie ma się co specjalnie wpatrywać? :)
Dziwię się bo mam wyczulony wzrok na różne mankamenty a tego jakoś nie zauważam...
 

patryykw

New member
Kilka postów wcześniej pisałem że był u mnie serwisant i powiedział że trafił mi się wyjątkowo udany egzemplarz więc jeśli mój tv jest w tych 80% o których piszesz że mają te zjawiska w mniejszym stopniu to współczuje tym którym trafiły się gorsze egzemplarze. Jak oglądasz mecz to zwróć uwagę na to czy przy szybkich ruchach kamery nie widzisz pionowych pasów bo z przycięciami i kolorem trawy też nie zaobserwowałem problemów.
 

andreas2012

New member
Zastanawiam się jeszcze dlaczego ten tv ma tak dobre opinie na wszelkich porównywarkach cenowym i na stronach sklepów. Czy Ci którzy to piszą mają szczęście i trafili na dobre egzemplarze czy po prostu tego nie widzą bo jęśli to drugie to taki badziew nie przestanie być produkowany.


jest kilka przyczyn:
- marketing (w sieci dzialaja naganiacze i pisza ze to super hiper dobry sprzet)
- przeciętny kowalski który wcześniej miał CRC 22 cale i ogladal analogowke i ostatnio cyfrowke przez jakies dekodery jak się przesiadł na LCD 4xxx cali i wlaczyl przez usb jakiś film w hd i nigdy nie porownywal z niczym innym i jeszcze wydaje mu się ze LCD to super technologia i Samsung jest najlepszym producentem TV bo najbardziej znanum to później daje takie opinie,

wystarczy zajrzeć dokładniej prawda wychodzi... nie jest taka kolorowa jak w komentarzach, niestety,
wystarczy porownac pare odbiornikow i cale marketingowe mrazenie daje w leb... ale większość tego nie zrobi i dlatego wciąż Samsung będzie sprzedawal najwięcej TV i dopóki nie będzie zmian w liczbach nie pojda w jakość, chociaż w serii H jest postep bo w F to była tragedia
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
j
wystarczy zajrzeć dokładniej prawda wychodzi... nie jest taka kolorowa jak w komentarzach, niestety,
wystarczy porownac pare odbiornikow i cale marketingowe mrazenie daje w leb... ale większość tego nie zrobi i dlatego wciąż Samsung będzie sprzedawal najwięcej TV i dopóki nie będzie zmian w liczbach nie pojda w jakość, chociaż w serii H jest postep bo w F to była tragedia
Wiesz, że o serii F też pisano w superlatywach? Pamiętam to doskonale bowiem mniej więcej wówczas szukałem sobie 40 calowego telwewizora i też z każdej strony namawiano mnie na F6400, ale zdecydowałem inaczej...40L7335DG od Toshiby i jeśli pominąć wolny smarTV to z reszty jestem bardzo zadowolony (obraz, kolory, czerń). W przypadku F też czytałem, że jest postęp, 2 rdzeniowe procki, lepszy smart, a później pisano, że tam były stosowane różne matryce....
 

mafia35

New member
Bez reklam
Wiesz... U innych producentów też są różne matryce. W Sony masz AUO jeśli chodzi o matryce VA (wcześniej Samsunga - patrz W905a który był bardzo chwalony). W Panasie Cmo/Innolux (o zgrozo). IPS to w większości produkcja LG. Mało kto produkuje swoje matryce.
Akurat matryca AUO w samsungach 55h6400 jest bardzo dobra. Kontrast jest wyższy niż w matrycy Samsunga.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

rott319

Member
Z punktem numer 1 można polemizować...bo nie do końca jest prawdą to, co napisałeś. Sklep stacjonarny ma również obowiązek przyjęcia towaru, gdy zakupiło się towar poprzez ich stronę www, a odebrało osobiście...

Firekage, udzielasz odpowiedzi jak rasowy prawnik :p
I masz rację.
 
Ostatnia edycja:

mars666

New member
Potwierdzam to co napisał mafia. Jestem szczęśliwym posiadaczem h6400 na AUO i kontrast tej matrycy nie do pobicia w żadnym z tegorocznych telewizorów. Zupełnie nie rozumiem waszego biadolenia na temat tego telewizora. Jestem happy, bo nie ma kompletnie żadnych problemów z obsługą (dzięki Bogu że nie kupiłem Philipsa), menu jak również i Smart - mega szybkie. Nie martwię się że Tv nagle mi się wyłączy bez powodu. Błyskawicznie wczytuje zawartość dysku i odtwarza wszystko przez USB (napisy w różnych formatach też). Wieczorem rewelka - filmy ogląda sie prawie jak na plaźmie. Kontrast, czerń, kolory - wszystko za_je_bi_ste. A to że ma minimalny banding - mam to gdzieś bo pozostałe parametry w zupełności mi to rekompensują. A i pamiętajcie, że nie ma telewizorów bez wad już to wielokrotnie pisali inni - nawet telewizory za naście tysięcy nie są idealne.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Kolejny mit... Zepsuje się tak samo szybko jak Panas, Sony, Philips, Lg czy słynąca z tragicznego serwisu Toshiba. Moi rodzice mają 9 letniego 32M61b gra do dziś bez jakiejkolwiek naprawy tak samo jak moje wcześniejsze 6 letni 32b530 czy 4 letni40c650...
Bez strachu brałem kolejnego.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

niedzwiedz19

New member
kiki nikt nie napisał że wszystko się psuje oprócz samsunga, koledzy napisali że wszystko psuje się tak samo i jest to loteria...i ja się z tym zgadzam...nie ma znaczenia marka, szczeście ma znaczenie...
 

rott319

Member
Pozytywny image Samsung UE48H6400 zgodnie wykreowany przez testerów na całym świecie Wy, czyli zwykli użytkownicy dość mocno nadszarpnęliście swoimi recenzjami.
 

mars666

New member
Mam jeszcze Samsunga 32N71, kupionego 8 lat temu - NIE ZEPSUŁ SIĘ ANI RAZ. Kolega kupował w tym samym dniu co ja i tez jakoś nie chciał się popsuć - działa bez napraw do dziś :D. Więc nie wiem skąd te mity, że Samsung to takie badziewie co się błyskawicznie zepsuje. Może i ogółem psuje się trochę więcej Samsungów niż pozostałych marek tylko weźcie pod uwagę jaki jest rynek i ile się ich sprzedaje.
rott319 - powiedz mi czemu ty tak hejtujesz ten telewizor skoro kupiłeś AS640. Może Ci się wątki pomyliły.
 

andreas2012

New member
Mam jeszcze Samsunga 32N71, kupionego 8 lat temu - NIE ZEPSUŁ SIĘ ANI RAZ. Kolega kupował w tym samym dniu co ja i tez jakoś nie chciał się popsuć - działa bez napraw do dziś :D. Więc nie wiem skąd te mity, że Samsung to takie badziewie co się błyskawicznie zepsuje. Może i ogółem psuje się trochę więcej Samsungów niż pozostałych marek tylko weźcie pod uwagę jaki jest rynek i ile się ich sprzedaje.
rott319 - powiedz mi czemu ty tak hejtujesz ten telewizor skoro kupiłeś AS640. Może Ci się wątki pomyliły.


Tez spotkałem się z paro letnimi egzemplarzami które wciąż bez awarii dzialaja wiec tutaj to loteria ale zazwyczaj powinno być ok, problemem jest wciąż jakość (a wiec obraz dźwięk - najważniejsze aspekty telewizora) po prostu wciąż jest slabo, po prostu ida w bajery ale nie mogą poradzić sobie (albo nie chcą) z obrazem no i nad dzwiekiem tez by cos popracowali, mniej oszczednosci na glosnikach oraz zmiana DAC jest konieczna. Na koniec trochę bardziej zdecydwani w produkcji podzespolow, zminimalizować albo zlikwidować rozrzut matryc, no bo jak to możliwe ze do jednej serii wkłada się rozne matryce jak to może dac dobry obraz? wlasnie takie podejście maja do obrazu i dzwieku, co z tego ze funkcjonalność szybkość dobra czy nawet najlepsza na rynku jak obraz lezy i z dzwiekiem slabo?
 

andreas2012

New member
Pozytywny image Samsung UE48H6400 zgodnie wykreowany przez testerów na całym świecie Wy, czyli zwykli użytkownicy dość mocno nadszarpnęliście swoimi recenzjami.


No i to jest pozytywny kierunek klienci zauwazaja ze obraz i dźwięk tez się liczy w telewizorze nie tylko smart i bajery, mam nadzieje ze spadnie sprzedaż odbiornikow to w końcu zaczna produkować TV które ciesza i oko... teraz to w sumie jakby pogadać z fachowcami to raczej nikt nie poleci Samsunga jeśli szukasz dobrego dzwieku czy obrazu...
 
Do góry