Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

darus75

Member
Ja kupilem 48h6400 i jestem w kropce. Obraz niby ok,na filmach naprawde fajnie ale na meczach widoczny czasamy banding/dse, przy czym duzo zalezy od transmisji. Do tego rozmywa sie pilka ale to mozna chyba troche zmienic ustawisniami. Sam nie wiem czy oddac i kupic as640 lub lg47lb670 (dobra czern jak na ips ale nie wiem jak z banding/dse, oraz powidoki)...mam wrazenie ze kazdy tv ma jakis minus...

Wymień go na inny H6400. U mnie natomiast, jest tylko lewa strona lekko jaśniejsza, także clouding znikomy. Na meczach murawa jest równo podświetlona. U góry widać miejsca lekko niedoświetlone ale w to trzeba się wpatrywać by to zauważyć - przy normalnym oglądaniu TV to nie przeszkadza.
Może inna sztuka Ci bardziej podpasuje tym bardziej że każdy ma "coś". Mnie tylko przeszkadza że nie jest clear panel jak C650 ale to inna sprawa.
 

niedzwiedz19

New member
Wczoraj wieczorem legia-lech na moim h6400 i sasiada lg 47la660. Jesli ja narzekam na dse/banding to na lg byla masakra,nawet na reklamie bylo widac...masakra jakas. Dzis za to bylem obejrzec wczorajszy mecz (nagrany) na as640, i o dziwo tez bylo widac dse... wiadomo widac tylko przy szybkim ruchu kamery ale widac. Efekt minimalnie mniejsze jak na 6400 ale byl. Popoludniu jade zobaczyc lg nowa serie lb670...
Przykre ze za prawie 3tys nie ma telewizorow bez wad,kazdy ma cos...
 

firekage

New member
Bez reklam
Wczoraj wieczorem legia-lech na moim h6400 i sasiada lg 47la660. Jesli ja narzekam na dse/banding to na lg byla masakra,nawet na reklamie bylo widac...masakra jakas. Dzis za to bylem obejrzec wczorajszy mecz (nagrany) na as640, i o dziwo tez bylo widac dse... wiadomo widac tylko przy szybkim ruchu kamery ale widac. Efekt minimalnie mniejsze jak na 6400 ale byl. Popoludniu jade zobaczyc lg nowa serie lb670...
Przykre ze za prawie 3tys nie ma telewizorow bez wad,kazdy ma cos...

Tak na marginesie, pisałem o tym, że na AS640 DSE względem Samsunga był znacznie mniejszy (na Samsungu nawet plansz nie musiałem odpalać by to widzieć), a i miał mniej niedoświetlone rogi od H6400, za to przy LB nie widziałem efektów w stylu DSE/banding w ogóle, a i miał praktycznie minimalne niedoświetlenie rogów, a sprawdzałem modele LB671 oraz 700 i 730V(drobna uwaga: LG to 47 cale, a Samsung i Panas to 48 cali, a więc jakby nie było o 2.53 cm obraz większy po przekątnej, a więc i niedoświetlenie może być bardziej widoczne przy czym LG to ponoć full led, jak Panas - tutaj polecam przeczytać odpowiedź supportu w temacie o Panasie AS640, gdy pytano o niedoświetlone rogi: "cecha naszych telewizorów full led" - lol), przy czym skoro masz Samsunga to menu LG może Cię mocno irytować. Jest znacznie wolniejsze od Samsunga, ale szybsze od Panasa i Tośki.
 

niedzwiedz19

New member
tak tylko ze lg seria lb670 ma jakies dziwne kolory, np. w reklamie play wszystkie tv maja logo lekko fioletowe a seria lb lg niebieskie....logo media expert wszystkie maja zolte, a lg pomaranczowe... porownywalem wlasnie w dwoch roznych miejscach.
 

firekage

New member
Bez reklam
tak tylko ze lg seria lb670 ma jakies dziwne kolory, np. w reklamie play wszystkie tv maja logo lekko fioletowe a seria lb lg niebieskie....logo media expert wszystkie maja zolte, a lg pomaranczowe... porownywalem wlasnie w dwoch roznych miejscach.
Ja również, nie zauważyłem tego, ale odwiedziaem każdą sieć u mnie w okolicy (całe miasto). Jest coś o czym muszę jednak wspomnieć - ja miałem okazję bawić się pilotami i sprawdzać ustawienia (kolory, podświetlanie), stąd możliwe, że egzemplarze, które sam widziałeś, miały coś inaczej ustawione. Przykładowo w Media Expercie, o którym wspominasz, żółty był żółtym, a byłem tam, przy okazji, w zeszłą niedzielę.
 

rott319

Member
Ciekawy post o Dirty Screen Effect (DSE)
Pytanie tylko ile w tym jest prawdy.

Cześć,
te wszystkie "plamy" "pasy" widoczne przy szybszych ruchach kamerą w lewo/prawo na obrazach jasnych (np. murawa) to rzecz, z którą KAŻDY TV LCD, a w szczególności LED ma problem. Bez wyjątku.
Jest już na to nazwa: Dirty Screen Effect (DSE) czyli efekt brudnego obrazu.
Niestety żadne czyszczenie, przedmuchanie czy wręcz wymiana panela nie pomoże. CZy jest to widoczne na statecznym obrazie? NIE. Więc wg serwisów wszystko jest w porządku.
W niektórych telewizorach jest tego więcej, w innych mniej, niektórzy tego nie widzą (lub nie chcą widzieć). Ja dużo oglądam meczy i właśnie w idealnym można rzec obrazie HD ta "siatka" czy "brudny ekran" występuje. Staram się nie zwracać na to uwagi. Oddanie do serwisu nic nie da. Trzeba z tym żyć.
Poczytajcie na zagranicznych forach: LG, Panasonic, Philips, Samsung , Sony, Sharp - WSZĘDZIE ten efekt istnieje. Cóż, niedoskonałości LEDów z podświetlenie krawędziowym.... Tyle :)
poniżej efekt w wychwalanym SOny: Sony KDL-46EX720 banding/vertical and horisontal lines - problems - YouTube
Niech Wam nikt nie wciska kitu (sprzedawcy również na tym forum), że problem zależy od modelu. Tak, ale może tylko większy lub mniejszy i w innych miejscach.
.
 
Ostatnia edycja:

trebord

New member
Ciekawy post o Dirty Screen Effect (DSE)
Pytanie tylko ile w tym jest prawdy.

100% prawdy :) W dniu dzisiejszym znowu sobie trochę potestowałem telewizorki w jednej sieci. Na tapetę poszedł znowu H6400, potem H6700 i w końcu H6800. Najgorzej wypadł ten zachwalany przez wszystkich H6400. Materiały od TDX znokautowały wszystkie te modele. Może za wyjątkiem H6800 (to już ten z zakrzywionym ekranem). Tam efekt brudnego ekranu był najmniejszy (ale był).
Nie wspominam o płynności, niestety każdy z modeli oblał test. Obraz niestety na każdym rwał (nie pomagały nastawy układu motion). I tutaj znowu mój stary Samsung jest w tym teście dużo lepszy ale sypie delikatnie artefaktami :(
Generalnie H6400 wg mojej subiektywnej opinii jest telewizorem do bani. Ale marketing zrobił swoje, ludziska kupują, oddają swoje pieniądze za niedopracowany model i wszystko gra.

A na deser potestowałem sobie HU8500. Ja pier.... Ten telewizor mnie zmiażdżył ( w pozytywnym znaczeniu) To co zrobił z materiału na pendrivie to majstersztyk. Płynności takiej nie uświadczyłem na żadnym z telewizorów. Nawet materiał po upscalingu do 4K wyglądał wyśmienicie (dużo lepiej niż na tv FHD). Szkoda, że cena jak dla mnie zaporowa.

Tak na marginesie ja już od pół roku kupuję telewizor, niestety żaden nie sprostał moim niewielkim oczekiwaniom (dobra płynność oraz równomiernie podświetlona matryca). Oczywiście mówimy o telewizorach do kwoty 4 tys. z drobnym haczykiem. A H6400 okazał się najgorszym pod względem wyświetlanego obrazu. Dotychczas testowane Samsungi, LG, SONY oraz Panasonic. Pozostał mi już tylko Philips :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Ciekawy post o Dirty Screen Effect (DSE)
Pytanie tylko ile w tym jest prawdy.

Tak na marginesie - FULL LEDY też to mają. Na hdtv.uk bodaj jest test 670/730 od LG i tam ktoś wkleił jak to wygląda. Pionowe pasy tam, gdzie są rozmieszczone diody led.

A H6400 okazał się najgorszym pod względem wyświetlanego obrazu. Dotychczas testowane Samsungi, LG, SONY oraz Panasonic. Pozostał mi już tylko Philips :)
Miałem podobne odczucie, choć płynność działania plus smart są godne pochwały.
 

patryykw

New member
Co do kolegi niedzwiedz19 to jeśli masz możliwość zwrotu a wiesz że te wady będą Ci przeszkadzać to zwróć go. Jak odzyskasz pieniądze to na spokojnie się zastanowisz, porównasz z innymi tv i może trafisz coś lepszego. Ja niestety przegapiłem swoje 10 dni na zwrot i później powołałem się na niezgodność towaru z umową do sklepu ze względu na banding i dse, sklep wysłał do mnie serwis samsunga na zdiagnozowanie a serwisant do mnie że "trafił mi się wyjątkowo dobry egzemplarz" - może miał rację;) bo nie mam żadnego wadliwego piksela i rogi są tylko delikatnie ciemniejsze, znacznie mniej niż w egzemplarzach ze sklepu. Powiedział że mogą zabrać go do serwisu ale z góry wie czym to się skończy. Za tą kwotę lepszym wyborem może być as640. Ja kupując samsunga zastanawiałem się jeszcze nad lg 650V i 670V. W 650V zniechęciła mnie brak pilota magic, słaba czerń nawet w sklepie i nierówne podświetlenie które widać było na białym tle a z 670V zrezygnowałem ze względu na dużo ciemniejsze rogi.
 

konstant

New member
Cóż, tu jest Polska i tu się oszczędza. Wszystko poniżej 3000 zł powinno się zaliczać do modeli budżetowych. Ale fakt faktem i tak co roku jest coraz lepiej w kwestii cena/jakość
 

darus75

Member
Jak to jest z tym oddaniem TV do sklepu? Mnie w Media Markcie po 7 dniach od zakupu nie chcieli przyjąć TV. Mogłem wymienić na inny ale zupełnie oddać już nie. Byłem zaskoczony bo w kwietniu oddałem F7000 w MM w Gdyni i nie robili problemu. Teraz podobno od 3 miesięcy jest tak, że jak się go podpina do internetu, to już nie można tego normalnie zwrócić ponieważ to już rzecz osobista jak smartfon czy laptop. Zastanawiałem się czy go oddać i przeczekać rok aż coś lepszego się pojawi ale takiej możliwości nie ma.
 

patryykw

New member
Zastanawiam się jeszcze dlaczego ten tv ma tak dobre opinie na wszelkich porównywarkach cenowym i na stronach sklepów. Czy Ci którzy to piszą mają szczęście i trafili na dobre egzemplarze czy po prostu tego nie widzą bo jęśli to drugie to taki badziew nie przestanie być produkowany.
 

firekage

New member
Bez reklam
Zastanawiam się jeszcze dlaczego ten tv ma tak dobre opinie na wszelkich porównywarkach cenowym i na stronach sklepów. Czy Ci którzy to piszą mają szczęście i trafili na dobre egzemplarze czy po prostu tego nie widzą bo jęśli to drugie to taki badziew nie przestanie być produkowany.

To jest akurat dość proste. Sprawdź sobie opinie na większości sklepów internetowych, czy wyszukiwarkach. Tam mało kto jest w stanie napisać rzeczowy komentarz, a większość wygląda tak: "Super, jestem zadowolony, błyskawiczna wysyłka. Polecam". Większość nie jest w stanie porządnie sprawdzić to, co zostało zakupione, nie mówiąc już o sprawach takich jak dse/banding/clouding. Abstrakcja.

Konsument mało wymagający, jest idealnym konsumentem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sklep stacjonarny nie ma obowiązku przyjęcia telewizora .
To jest tylko jego wola.
Sklep Internetowy musi przyjąć 10 dni od zakupu.
 
Do góry