Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

knabooo

New member
Dragonsklep24 ma 40' za 1883zł razem z wysyłką. Miksmedia to sklep widmo :)

W takim razie niech to będzie przestrogą dla wszystkich...

Osobiście jestem zwolennikiem zakupu w sklepach stacjonarnych, w końcu trzeba wspierać takie sklepy bo jak wszyscy zaczniemy kupować w internecie to niebawem nigdzie nie pooglądamy sobie produktów...
 

andreas2012

New member
W takim razie niech to będzie przestrogą dla wszystkich...

Osobiście jestem zwolennikiem zakupu w sklepach stacjonarnych, w końcu trzeba wspierać takie sklepy bo jak wszyscy zaczniemy kupować w internecie to niebawem nigdzie nie pooglądamy sobie produktów...


Ja tez bo można obejrzeć wybrać zamienic doradzić się porownac...
No poza EuroRTVAGD bo tam nic z tych rzeczy nie wolno, już lepiej w sklepie internetowym bo prawo wymusza możliwość sprawdzenia i zwrotu.
 

mafia35

New member
Bez reklam
W Euro też wolno ale trzeba trafić na ogarniętego gościa w niebieskiej koszuli. Tak kupowałem swój tv. Na miejscu sprawdzona matryca pod każdym względem. Gdy było ok to tv do kartonu. Nawet na parking pomógł mi wynieść...

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

Pastusiak

New member
Ja jestem u siebie po wymianie płyty i matrycy (uszkodzone gniazdo sluchawkowe i 3 zablokowane piksele). Tak jak sie spodziewalem panel zamienny pochodzi od AUO. Teraz najciekawsze spostrzeżenia;
+ KOLORY! matko Boska ile bym dał, żeby od samego poczatku miec tak naturalne kolory! chocbym nie wiem jak kalibrowal poprzednia matryce w zyciu nie uzyskalem takich ladnie stonowanych kolorow i w koncu mnie nie bola oczy...!!!
+ biel jest taka jaka byc powinna, wczesniej wydawalo mi sie ze jest git ale teraz kiedy mam porownanie to jest niebo a ziemia, zadnego przebarwienia pod zielony,niebieski,rozowy czy inny czort
+ mniej dse (mniej zaciemnione krawedzie, mniej intensywnie)
+ nieżarzące się narożniki (w samsungowskiej mialem dwa zrodelka u dolu ekranu po rogach)
+ motion plus działa lepiej na tej matrycy, brak irytujących czkawek, które zazwyczaj rozpoczynaly szybki ruch
+ kąty widzenia, ta matryca gubi zdecydowanie mniej kontrastu i nie przebarwia sie pod katem
- czarny jest mniej czarny niz w samsungowej matrycy
- skalowanie SD wydaje sie gorsze (bardziej poszarpane tekstury) ale bez przepasci
- sam wydawal sie bardziej ostry
- mniej wali po oczach
- jest troche ciemniejszy (podswietlenie)
- jeden martwy piksel ;P

Reasumując, tym kolorom wybacze wszystko! Bardzo duzo rzeczy na plus. Zaryzykuje stwierdzeniem, ze panel od AUO jest w moim odczuciu lepszy niz ten od Samsunga. Jeden martwy piksel na tle 3 zablokowanych w samie jakos przezyje ;) i tym oto sposobem obalam mit Wyzszosci Matrycy A1! dziekuje za uwage ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale martwy pixel chyba jest honorowany w Samsungu. Chodzi o to że spadać z czasem może napięcie wokół i wysypią się inne. Gorzej będzie jak skończy Ci się gwarancja.
 

andreas2012

New member
Ja jestem u siebie po wymianie płyty i matrycy (uszkodzone gniazdo sluchawkowe i 3 zablokowane piksele). Tak jak sie spodziewalem panel zamienny pochodzi od AUO. Teraz najciekawsze spostrzeżenia;
+ KOLORY! matko Boska ile bym dał, żeby od samego poczatku miec tak naturalne kolory! chocbym nie wiem jak kalibrowal poprzednia matryce w zyciu nie uzyskalem takich ladnie stonowanych kolorow i w koncu mnie nie bola oczy...!!!
+ biel jest taka jaka byc powinna, wczesniej wydawalo mi sie ze jest git ale teraz kiedy mam porownanie to jest niebo a ziemia, zadnego przebarwienia pod zielony,niebieski,rozowy czy inny czort
+ mniej dse (mniej zaciemnione krawedzie, mniej intensywnie)
+ nieżarzące się narożniki (w samsungowskiej mialem dwa zrodelka u dolu ekranu po rogach)
+ motion plus działa lepiej na tej matrycy, brak irytujących czkawek, które zazwyczaj rozpoczynaly szybki ruch
+ kąty widzenia, ta matryca gubi zdecydowanie mniej kontrastu i nie przebarwia sie pod katem
- czarny jest mniej czarny niz w samsungowej matrycy
- skalowanie SD wydaje sie gorsze (bardziej poszarpane tekstury) ale bez przepasci
- sam wydawal sie bardziej ostry
- mniej wali po oczach
- jest troche ciemniejszy (podswietlenie)
- jeden martwy piksel ;P

Reasumując, tym kolorom wybacze wszystko! Bardzo duzo rzeczy na plus. Zaryzykuje stwierdzeniem, ze panel od AUO jest w moim odczuciu lepszy niz ten od Samsunga. Jeden martwy piksel na tle 3 zablokowanych w samie jakos przezyje ;) i tym oto sposobem obalam mit Wyzszosci Matrycy A1! dziekuje za uwage ;)

O kurcze to samsung moze miec dobry obraz jesli będzie na odpowiedniej matrycy, bo ja juz myślałem że matryce i elektronike spiepszyli i nic sie nie da zrobić. Przy następnym zskupie (byc może nawet w tym roku) biore materialy do testu i dane o matrycy jaka powinna byc i sorawdzam. Albo szukam tv z malym rozrzutem jakosci.
 

firekage

New member
Bez reklam
Ja jestem u siebie po wymianie płyty i matrycy (uszkodzone gniazdo sluchawkowe i 3 zablokowane piksele). Tak jak sie spodziewalem panel zamienny pochodzi od AUO. Teraz najciekawsze spostrzeżenia;
+ KOLORY! matko Boska ile bym dał, żeby od samego poczatku miec tak naturalne kolory! chocbym nie wiem jak kalibrowal poprzednia matryce w zyciu nie uzyskalem takich ladnie stonowanych kolorow i w koncu mnie nie bola oczy...!!!
+ biel jest taka jaka byc powinna, wczesniej wydawalo mi sie ze jest git ale teraz kiedy mam porownanie to jest niebo a ziemia, zadnego przebarwienia pod zielony,niebieski,rozowy czy inny czort
+ mniej dse (mniej zaciemnione krawedzie, mniej intensywnie)
+ nieżarzące się narożniki (w samsungowskiej mialem dwa zrodelka u dolu ekranu po rogach)
+ motion plus działa lepiej na tej matrycy, brak irytujących czkawek, które zazwyczaj rozpoczynaly szybki ruch
+ kąty widzenia, ta matryca gubi zdecydowanie mniej kontrastu i nie przebarwia sie pod katem
- czarny jest mniej czarny niz w samsungowej matrycy
- skalowanie SD wydaje sie gorsze (bardziej poszarpane tekstury) ale bez przepasci
- sam wydawal sie bardziej ostry
- mniej wali po oczach
- jest troche ciemniejszy (podswietlenie)
- jeden martwy piksel ;P

Reasumując, tym kolorom wybacze wszystko! Bardzo duzo rzeczy na plus. Zaryzykuje stwierdzeniem, ze panel od AUO jest w moim odczuciu lepszy niz ten od Samsunga. Jeden martwy piksel na tle 3 zablokowanych w samie jakos przezyje ;) i tym oto sposobem obalam mit Wyzszosci Matrycy A1! dziekuje za uwage ;)

Wymienili Ci w zasadzie cały telewizor...w którym też jest problem z panelem...niezła jakość.

Ps - zabawna jest ta samsungowska loteria z matrycami. Czytałem podobne wypowiedzi o serii F.
 

Pastusiak

New member
nie zaprzeczę, że takie dse nadal wystepuje i też nad tym ubolewam co chyba jest już ponad moją mocą bo to specyfika tv samsunga w tej cenie. Niektorzy moga krzyczec ze nie maja nic nic nic nic nic nic nic zero ale jestem pewien ze tez cos maja i moje ulubione slowo.. ZNIKOMO ;) ale akurat to jest rzeczą, która mnie nie boli bo i na tamte nie zwracalem uwagi a bylo wieksze. Najbardziej mordowalem sie z dostosowaniem kolorow, ktore wydawaly mi sie tak cholernie sztuczne i przejaskrawione pomimo wielu wieelu kalibracji. Jeden martwy piksel nie przekreśla mi ogolnej radosci z ogladania tv. To wlasciwie jedyne co trapi ten telewizor. Ja już dawno zaakceptowalem fakt, ze w tej cenie samsung nie da mi nic lepszego a zalezalo mi na samie z uwagi na media z USB, smart i moze to glupio zabrzmi ale serwis, ktory spisal sie co by nie gadac dobrze, w dowod zakupu nawet nie chcieli patrzec.. he. Fire Ty też masz jakiestam wady w swoim posiadanym TV, z ktorego jestes jednak zadowolony wiec nie rozumiem dlaczego tak namiętnie wytykasz wady w tych TV skoro my se tak samo jak Ty u siebie swietnie z nich zdajemy sprawe. Niestety czasy takie ze kiedys za 4000 dostawalo sie super sprzet bez deesow i innych bzdur a teraz dostaje sie sredniej jakosci sprzet (zeby nie uzyc gorszego slowa). Wiec sa teraz 3 typy ludzi albo tacy ktorzy wywala 12k na telewizor i nie maja (choc niekoniecznie) wad, tacy co wydadza 4 i je maja i tacy co nie wydadza nic bo nie chca ich miec a nie dadza za tv 12k. Ty nalezysz do tych ostatnich i nikt Ci tego nie wypomina ;) fajnie ze szanujesz swoje oczy i pieniadze, gdybym ja uznal ze nie jestem w stanie zaakceptowac tych wad to przeciez oddalbym tv do sklepu bo mialem takie prawo ;) ja tv potrzebowalem bo nie mialem sie z czego przesiadac jak Ty a na tle tego co widzialem w sklepie ten model pomimo wad mimo wszystko gral najlepiej (w moim odczuciu). To jest tylko przekaz z mojej strony dla osob gloryfikujacych wrecz matryce samsunga. Matryca od AUO po prostu odbiera lepiej. Nawet jej nie kalibrowalem bo nie widze sensu. Mowie to miedzy innymi dlatego, ze spotkalem sie nie raz na forum z wielkim zawodem osob placzacych ze nie trafili na matryce a1... i rozpacz bo kilku madrych stwierdzilo ze jest najlepsza :lol: z reszta taka opinia zdaje sie krazyc tylko u nas na forum bo czytam rownolegle zagraniczne fora, gdzie jasno i wyraznie ludzie twierdza, ze w AUO da sie wycisnac kosmiczny kontrast, choc podkreslaja, ze czern jest slabsza niz w samie. Jak juz mowilem, nie probowalem, nie widze potrzeby. FAJNIE SIE OGLADA! do nastepnej usterki ;D hehe
 

firekage

New member
Bez reklam
Fire Ty też masz jakiestam wady w swoim posiadanym TV, z ktorego jestes jednak zadowolony wiec nie rozumiem dlaczego tak namiętnie wytykasz wady w tych TV skoro my se tak samo jak Ty u siebie swietnie z nich zdajemy sprawe.
Nie zrozumieliśmy się. Ty masz defekt matrycy. U mnie występuje clouding, który w normalnym użytkowaniu telewizora jest zupełnie nie do zauważenia do godzin nocnych, a i w nocy, przy ciemnych scenach w zależności od filmu, sceny, ustawień podświetlania możesz tego również nie widzieć (nikt chyba nie będzie oglądać na 100% podświetlania...). Czemu mówię o tym? Miałem kiedyś fajny monitor, drogi jak na 22 cale. Nie udało mi się go sprzedać bo dostał 3 bad pixele. Skoro odbiornik był w serwisie na wymianę płyty głównej i matrycy to mogli to sprawdzić dokładnie. Każdy serwis ma pre-test oraz final test przed wysłaniem produktu klientowi...Dla mnie matryca z bad pixelem/pixelami to coś czego nie akceptuję bo to widoczny defekt matrycy, a o dse/bandingu/cloudingu i innych wynalazkach związanych z edge-led'em można już polemizować. Dla mnie bad pixel to czynnik, który dopominałby się wymiany matrycy ponownie, na wolną od wad. Właśnie coś takiego, przy serwisie, powoduje, że mam do tego ograniczone zaufanie.


Jeśli mowa o typach matryc - nie polemizuję. Dla mnie producent, w tym wypadku Samsung, nie jest wyznacznikiem - inni mogą, ale nie muszą, zrobić to lepiej. Przykładem matryce LG, które są również w innych telewizorach.

Ps - sam pisałeś, że DSE jest ponad Twoją moc ;) Sam miałem okazję bawić się H6400 i oczywiście nie wierzę w to, że miałeś/masz to, co ja widziałem bo takie coś od razu nadawałoby sie imho na śmietnik.

Tak na marginesie, wiesz co jest najbardziej zabawnego w tym wszystkim? To, że H6400 jest jednym z nielicznych modeli, zwłaszcza w tej cenie, na VA...bo większość będzie klepać IPSy. Generalnie gdybym chciał od ręki zmienić moją 40 na VA, to 47L7453 ma IPS, z tego co pamiętam, a więc zostaje 48H6400 albo 48AS640 (z dyskusyjnie szybkim menu...). Nie przypominam sobie innych modeli na VA. Widziałem wyższe modele LB, o czym pisałem, od LG, ale jednak dobre sprawdzenie czerni na tym, wymagałoby czasu i faktycznego posiadania go w domu (choć jak się tym bawiłem, to mnie zaskoczył ten poziom, jednak to IPS...).
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Masz racje ale ja tego bada nawet nie widze jest prawie ze w rogu ekranu gdzie malo kiedy sie nawet patrzy. Nie zmienia to faktu ze jezeli zauwaze kolejne albo wyjda one z czasem wymienie i tak do skutku. Jak powiedzial serwisant, w trakcie trwania gwarancji "zawsze dzialamy na korzysc klienta". Bede chcial to wymienia znowu i tak do skutku. Mam na to prawie dwa lata ;)
 

Pastusiak

New member
tak jak się obawiałem, 3d lepiej wyglądało na matrycy samsunga, mniejszy crosstalk i jakościowo ogólnie lepiej, płynniej przy okazji, trzeba jednak przyznać, że tutaj (auo) nie męczą mi się oczy w tak drastycznym tempie, na samie wręcz mnie paliło, więc właściwie tego trybu nie używałem. Jakby tak połączyć zalety obu matryc to wypadłby nam genialny ekran. Jednak do codziennego zastosowania, nadal uważam, że kolory w AUO są dużo lepsze i przyjemniejsze dla oka.
 

mars666

New member
Od początku mówiłem, że na matrycy od AUO 55H6400 gra bardzo dobrze. Nie zgodzę się z tobą co do czerni, AUO ma wyższy współczynnik kontrastu niż matryca Samsunga (po kalibracji to już jest totalna przewaga). W związku z tym czerń też jest głębsza (szczególnie w warunkach nocnych). Jeśli chodzi o ostrość to przecież masz regulację i możesz sobie ją dowolnie ustawić. Tak jak pisałem już wcześniej jestem bardzo zadowolony z telewizora.
 

andreas2012

New member
nie zaprzeczę, że takie dse nadal wystepuje i też nad tym ubolewam co chyba jest już ponad moją mocą bo to specyfika tv samsunga w tej cenie. Niektorzy moga krzyczec ze nie maja nic nic nic nic nic nic nic zero ale jestem pewien ze tez cos maja i moje ulubione slowo.. ZNIKOMO ;) ale akurat to jest rzeczą, która mnie nie boli bo i na tamte nie zwracalem uwagi a bylo wieksze. Najbardziej mordowalem sie z dostosowaniem kolorow, ktore wydawaly mi sie tak cholernie sztuczne i przejaskrawione pomimo wielu wieelu kalibracji. Jeden martwy piksel nie przekreśla mi ogolnej radosci z ogladania tv. To wlasciwie jedyne co trapi ten telewizor. Ja już dawno zaakceptowalem fakt, ze w tej cenie samsung nie da mi nic lepszego a zalezalo mi na samie z uwagi na media z USB, smart i moze to glupio zabrzmi ale serwis, ktory spisal sie co by nie gadac dobrze, w dowod zakupu nawet nie chcieli patrzec.. he. Fire Ty też masz jakiestam wady w swoim posiadanym TV, z ktorego jestes jednak zadowolony wiec nie rozumiem dlaczego tak namiętnie wytykasz wady w tych TV skoro my se tak samo jak Ty u siebie swietnie z nich zdajemy sprawe. Niestety czasy takie ze kiedys za 4000 dostawalo sie super sprzet bez deesow i innych bzdur a teraz dostaje sie sredniej jakosci sprzet (zeby nie uzyc gorszego slowa). Wiec sa teraz 3 typy ludzi albo tacy ktorzy wywala 12k na telewizor i nie maja (choc niekoniecznie) wad, tacy co wydadza 4 i je maja i tacy co nie wydadza nic bo nie chca ich miec a nie dadza za tv 12k. Ty nalezysz do tych ostatnich i nikt Ci tego nie wypomina ;) fajnie ze szanujesz swoje oczy i pieniadze, gdybym ja uznal ze nie jestem w stanie zaakceptowac tych wad to przeciez oddalbym tv do sklepu bo mialem takie prawo ;) ja tv potrzebowalem bo nie mialem sie z czego przesiadac jak Ty a na tle tego co widzialem w sklepie ten model pomimo wad mimo wszystko gral najlepiej (w moim odczuciu). To jest tylko przekaz z mojej strony dla osob gloryfikujacych wrecz matryce samsunga. Matryca od AUO po prostu odbiera lepiej. Nawet jej nie kalibrowalem bo nie widze sensu. Mowie to miedzy innymi dlatego, ze spotkalem sie nie raz na forum z wielkim zawodem osob placzacych ze nie trafili na matryce a1... i rozpacz bo kilku madrych stwierdzilo ze jest najlepsza :lol: z reszta taka opinia zdaje sie krazyc tylko u nas na forum bo czytam rownolegle zagraniczne fora, gdzie jasno i wyraznie ludzie twierdza, ze w AUO da sie wycisnac kosmiczny kontrast, choc podkreslaja, ze czern jest slabsza niz w samie. Jak juz mowilem, nie probowalem, nie widze potrzeby. FAJNIE SIE OGLADA! do nastepnej usterki ;D hehe

to czemu kupowales Samsunga? ten model? sa TV z bardziej naturalnymi kolorami lepsza czernia ostrzejszym obrazem w podobnej cenie?
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Toc napisalem, ze media, smart i serwis mnie do tego sklonily. Poza tym jak to fire powiedzial, w tej cenie to jedyny obok panasa as640 model na VA, ktore wole zdecydowanie niz ips. Po prostu nie spodziewalem sie ze matryca od auo moze tak fajnie grac. To wszystko ;)
 
Do góry