Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

ataman76

New member
Czy ktoś ma sundbara podłączonego do 55H6400 albo może coś polecić?
Wczoraj kupiłem TV i tak jak jakość obrazu po regulacji jest świetna to dźwięk mnie powalił - płaski, cichy, tragiczny.

Mam do bliźniaczego modelu H6700 - soundbar Sony CT60 (nieco ponad 500 zł) - znacznie lepiej gra, tylko trzeba podłączyć do niego bezpośrednie źródło dźwięku np. dekoder tv, bo z dekodera przez telewizor dźwięk mocna ścisza. Natomiast przy filmach odtwarzanych z telewizora z usb dźwięk głośny.
 

krzychup

New member
Mam pytanie do posiadaczy H6400 (głównie do 65"). Wczoraj potestowałem sobie w MM ten model 65H6400 i pomijając fakt, że kolory były niedoustawiane (w sumie to rzeczywiście tylko tryb film nadawał się do oglądania jeśli chodzi o kolory) ale denerwowało mnie jedno: strasznie wolno reagował na naciskanie przycisków ze zwykłego pilota. Obok stały ciut mniejsze telewizory Samsunga ale z wyższej półki (jeden to na pewno jakiś UHD) i one reagowały od razu a w tym H6400 to trzeba było chwilę poczekać (niezależnie czy się zmieniało programy na DVB-T czy uruchamiało jakieś manu). Czy Wy też tak macie? Czy to może wina akurat tego modelu?
czy ktoś ma akurat ten 65-calowy model?

Wiem też że gdzieś na którymś wątku były podawane ustawienia dla mniejszych matryc ale nie pamiętam gdzie a brak mi czasu na przeczesanie wszystkich wątków. Możecie wkleić (albo mi podesłać na priva) link do tych ustawień? Chciałbym na szybko sprawdzić w markecie jak to wygląda z tymi ustawieniami.

Zapodałem tez parę testów an tym modelu i albo mam już całkiem sp... wzrok albo nie zauważam tych wszystkich niedoskonałości tego modelu (może poza źle ustawionymi kolorami) i nie widziałem nic niepokojącego przy sprawdzaniu DSE ani bandingu. Może clouding jakiś był, ale jak dla mnie akceptowalny. Może mi ktoś podesłać linki (może do youtuba?) gdzie ten efekt DSE jest widoczny? Ale nie sam test tylko obraz pokazujący co jest nie tak? Wtedy będę wiedział czy coś podobnego też było w tym modelu.
To samo dotyczy bandingu. Puściłem ten test gdzie w pierwszej części kamera obraca się o 360st pokazując trawę. Co zazwyczaj jest efektem bandingu? Rozmazywanie obrazu? Smużenie? Czy skakanie obrazu?

Z góry dzięki za jakieś sugestie i wskazówki. Chciałbym mieć pewność czy ten model będzie mnie interesował dalej czy nie. Ogólnie sprawiał dobre wrażenie, chociaż w porównaniu z Sony 60W855B (który stał obok i który też potestowałem) to obraz odstawał i dlatego chciałem sprawdzić jakieś przykładowe ustawienia obrazu.
Zaznaczam, że oba telewizory sprawdzałem z odległości ok. 3-4m a u siebie w salonie będę oglądał ze znacznie większej odległości (6-7m)
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
30 dni po zarejestrowaniu się jako klient plus, czy coś takiego. Przynajmniej w Saturnie. Poza tym 14 dni to i tak swietna sprawa bo nie robią żadnych problemów przy wymianie, zwrocie. W euro po zapłaceniu są w stanie pokazać ci środkowy palec. Ja wolę przeplacic nawet 200 - 300zl ale mieć tą świadomość, że nie trzeba dyskutować jak coś nie pasuje.


Święta racja ;-)
MM lub Saturn= zero prolemów ze zwrotem sprzętu:eek:k:
 

hoffhav

New member
Macie jakiś filmik testowy 3d na którym można by sprawdzić możliwości tego tv? bo filmy z neta side by side wyglądają ok, ale nie wychodzą z tv tylko jest w nich głębia, chciałem coś co pokaże pełnie możliwości 3d.
 

Pastusiak

New member
Czy da się, jeśli tak to jak, instalować aplikacje z huba na zewnętrznym dysku?
Podłączył ktoś już klawiaturę albo pada do tv pod kątem nfs most wanted?
 

firekage

New member
Bez reklam
Firekage i po co napisales ten post ? co on wnosi? nie jestes uzytkownikiem ani serii f ani h lecz musiales napisac takie cos nie wiadomo po co... nikt przeciez nie ma nic do tego z uzytkownikow serii H ze ktos pisze cos o serii F jakis post...

Napisałem z prostego powodu - temat jest o konkretnym modelu telewizora, zaś model F opisano w innym temacie. Może inni wobec tego, kierując się podobną maxymą, będą pisać gdzie im popadnie? Zróbmy jeszcze większy śmietnik, bo przecież to, że jest temat A, a ja mam sprzęt B, nie oznacza, że mam pisać w temacie B...tylko ewentualnie gdzie popadnie.

Jednocześnie...może kolega, który to pisał, nie zauważył, że napisał, nie tam, gdzie trzeba, a będzie później szukał znowu nie tam, gdzie trzeba, swojej odpowiedzi - ponadto...post wylecial z tego tematu...
 

konstant

New member
Czy ten TV z przeznaczeniem 50% PS4/50% meczyki z NC+ to dobry wybór?
Czy w tej cenie będzie coś lepszego ?
Zależy mi na matrycy VA
 

Miniu89

New member
Czy H6400 wykrywa dysk zewnętrzny o pojemności 4TB?

Mam ten telewizor, chcę dokonać zakupu dysku zewnętrznego o pojemności 4TB ale zastanawiam się czy go obsłuży. Jeśli ktoś próbował, podłączać taki dysk będę wdzięczny za informację.
 

firekage

New member
Bez reklam
Przepraszam, wiem że jesteś guru tutaj, ale jak odpowiadasz to tak żebym zrozumiał, bo ja nie znam się na tv, zadałem pytanie a twoja odpowiedź nie ma żadnego związku z moim pytaniem jeżeli nie będzie rozwinięcia.

Odpowiedź po prostu nie trzyma poziomu. Pozwolisz, że nie będę komentować?

Nie wiem co trudnego jest w zrozumieniu tego, że F i H to inne modele telewizorów, nawet przez pryzmat samej nazwy, ale co kraj, to obyczaj; F6xxx vs H6xxx...jeden z rocznika 2013, drugi z rocznika 2014.
 

Driv3r

New member
Czy można bez problemu wyświetlać ten sam napis/logo w jednym miejscu przez dłuższy czas (około 1-2h), czy spowoduje to jakieś ślady na ekranie?
 

cinek69

New member
Czy H6400 wykrywa dysk zewnętrzny o pojemności 4TB?

Mam ten telewizor, chcę dokonać zakupu dysku zewnętrznego o pojemności 4TB ale zastanawiam się czy go obsłuży. Jeśli ktoś próbował, podłączać taki dysk będę wdzięczny za informację.

2 tb 3.5"obsługiwał spokojnie, obecnie 1,5tb 2.5" i nie ma żadnych problemów ani z zasilaniem ani z obsługa partycji. Co do 4 teoretycznie powinien obsłużyć jeśli podzielisz go na co najmniej 2 partycje 2tb mbr, zawsze można napisać do supportu i się dowiedzieć jak to jest z gpt, lub dogadać się ze sprzedawca ze jak nie będzie działać oddasz.
Przekaz myśli z MT15i
 

hoffhav

New member
Odpowiedź po prostu nie trzyma poziomu. Pozwolisz, że nie będę komentować?

Nie wiem co trudnego jest w zrozumieniu tego, że F i H to inne modele telewizorów, nawet przez pryzmat samej nazwy, ale co kraj, to obyczaj; F6xxx vs H6xxx...jeden z rocznika 2013, drugi z rocznika 2014.
Nadal nie rozumiem, w którym momencie pytałem o model F? Mam h6400 ...


Czym gramy w gry ze smart tv? Bo na pilotem nie da się sterować a zainstalowałem już z 5..
 
Ostatnia edycja:

liet

New member
Macie jakiś filmik testowy 3d na którym można by sprawdzić możliwości tego tv? bo filmy z neta side by side wyglądają ok, ale nie wychodzą z tv tylko jest w nich głębia, chciałem coś co pokaże pełnie możliwości 3d.

W przypadku 3D aktywnego, przynajmniej w tym modely 3D tak właśnie ma wyglądać.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
przepraszam was najmocniej to ja namieszałem postem o f6400 i po uwadze kolegi,ze to nie temat o tym modelu, bo faktycznie nie dostrzegłem literki H, usunąłem post, i powstało male zamieszanie, przepraszam i pozdr.
 
Do góry