Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

bhn92

New member
Bez reklam
ja od 2 dni na standardzie obczajam na
Red: Red 48, Green 0, Blue 4
Green: Red 9, Green 48, Blue 5
Blue: Red 0, Green 0, Blue 45
Yellow: Red 49, Green 50, Blue 1
Cyan: Red 4, Green 54, Blue 52
Magenta: Red 46, Green 0, Blue 51

White Balance submenu:
R-Offset: -2
G-Offset: 0
B-Offset: 0
R-Gain: +1
G-Gain: -6
B-Gain: +11
 

Pastusiak

New member
bhn , czyżbyś się przekonywał powoli do trybu standard? :p zerknę na przestrzeń kolorów Twoją, chociaż obraz mam bomba gdyby nie tak jebitny czerwony :) szkoda mi szperać ale zobaczymy i dam znać :p
ps... do czego właściwie jest ta habababa?(hbbtv)

PS offtop mały.. nie polecam sklepu oleole.pl... fakt, że strona jest przejrzysta, informują o wszystkim nawet na sms na bieżąco, ceny są bardzo ok.. ale wysyłka tragizm. Towar wrzycony w zwykłą kopertę upeesowską bez bąbelków, jakiegokolwiek zabezpieczenia dodatkowego. Na kopercie żadnego znaczka pokroju uważać, fragile czy coś, nic kompletnie, zero. Towar po wyjęciu z koperty poobijany z wszystkich stron (karton) tu mokry, tam zdarty, tu dziura w kartonie (nie na wylot ale wgniecenie wyraźne w środek). Pierwsze wrażenie żenujące bo to miał być prezent (wstyd mi dać coś takiego). W środku kartonu bałagan, jakby kompletowali mi to z 3 różnych produktów, sam towar nosi ślady użytkowania (poekspozycyjny? tylko z jakiej racji skoro płacę za pełnowartościowy produkt?) i czuć z wylotu, że używany (jest to suszarka). Pomijam dziwaczny karton na którym więcej jest rosyjskiego niż polskiego, jakaś ruska dystrybucja czy jaki czort. Generalnie zaoszczędziłem 20zł ale to co otrzymałem wyraźnie odrzuciło mnie od tego sklepu. Aż się boje pomyśleć w jakim stanie otrzymałbym od nich telewizor.
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
bhn , czyżbyś się przekonywał powoli do trybu standard? :p zerknę na przestrzeń kolorów Twoją, chociaż obraz mam bomba gdyby nie tak jebitny czerwony :) szkoda mi szperać ale zobaczymy i dam znać :p
ps... do czego właściwie jest ta habababa?(hbbtv)
.

hubabube odpalałem często podczas Mundialu - aktualne statystyki, tabele, grupy, filmiki etc.. fajna sprawa... ale nie na 40" tv :D
 

bhn92

New member
Bez reklam
Pat przesylka od nich do mnie telewizora to czysta poezja,pelna profeska... kupiles pewnie jakas mala rzecz ale z tv oni sami jada ,zadnego kuriera typu dhl ... :p

btw. tv sam wyszukal aktualizacja 2113
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Mała rzecz, duża rzecz - jeden sklep, jeden ch*j. Mając piekarnię nie robię ludziom tandetnych bułek aaaale za to pyszny chleb. Wszystko powinno być w najlepszym porządku a nie raz zamawiałem mniejsze rzeczy z innych sklepów internetowych i zawsze były super zabezpieczane bo to leży w woli sprzedającego (też przekazane kurierowi). A dawanie mi sprzętu z ekspozycji to kolejny akt bezczelności, owszem można kupić taki sprzęt świadomie, często na stronach jest napisane jak wół, że towar pochodzi lub może pochodzić z ekspozycji sklepowej. Tu nie było słowa. Towar dostępny w magazynie - natychmiastowa wysyłka. Niech sobie wsadzą tą swoją profeskę na pół etatu. Pierwsze i ostatnie moje zakupy tam. Już allegrowicze z "listkiem" mnie tak w konia nie robili i owijali bąbelkami nawet pieprzone koszulki polo.

ja to się tam boje tych aktualizacji. Wyszukał a ściągnąłeś? changes?
 

bhn92

New member
Bez reklam
zaktualizowalem jak wyszukal i hmm ,nie ma zadnych filmikow w YT w podkategoriach tylko w polecanych sa no i wyszukac mozna zle w podkategoriach jak zwierzeta smiesze itd ni ma nic ,nie wiem czy przed aktualizacja dzis bylo tak samo czy tez nie.
 

Pastusiak

New member
ja się staram nie robić aktualizacji od czasów, kiedy w jednym z samsungów, którego miałem, w czendżlogu "better optimised picture quality" oznaczało w praktyce ograniczenie podświetlenia niemal o 40%. Tragedia istna, tak jak oglądałem na 10, musiałem walnąć na 20 i widziałem wszystkie niedoskonałości przy okazji matrycy czy chciałem tego czy nie. Downgrade,u zrobić nie szło a ja po licznych próbach przyzwyczajenia ostatecznie sprzedałem tv 1000zł taniej od momentu kupna. Liczcie sie z tym robiąc aktualizacje :p
 

rafaa

New member
Mi po tej aktualizacji ulepszyli współpracę z routerem, tzn. teraz TV losowo gubi sygnał i pomaga tylko jego reset. Dodatkowo ulepszyli mi tryb piłki nożnej. Obraz mi na nim haczy kiedy TV nagrywa sobie powtórki. To takie 2 ulepszenia zauwazylem :) Szkoda, że współpraca ze smart view nadal działa bez zmian, czyli wcale :)
 

mars666

New member
Pastusiak!

Wczoraj w nocy zapuściłem Sync Of Beauty Pioneera i się załamałem czernią jaką ujrzałem pod kątem. Była fioletowo-granatowa. Ty chyba też tak kiedyś miałeś ?
 

liet

New member
Muszę przyznać (jak najbardziej subiektywnie), że H6400 wzbudza we mnie coraz więcej negatywnych emocji. Wróciłem z urlopu i kolejny raz próbowałem połączyć telewizor po Widi z komputerem. Nadal lipa...
Jako że zdecydowałem się na kupno lightpack'a, kupiłem kabel HDMI odpowiedniej długości i podłączyłem go do NUCa. Efekt? Brak sygnału... Męczyłem się z tym pół wieczoru zmieniając porty HDMI i bawiąc się ustawieniami. Sygnał był, ale tylko w UEFI. Poczytałem trochę w sieci i doszedłem do wniosku, że to problem z HDMI handshake. Wgranie sterowników w beta dla karty graficznej rozwiązało problem, ale co się nadenerwowałem to moje.
Dziś wieczorem spróbuję na nowo rozmieścić paski z diodami przy użyciu lepszej taśmy. Jeżeli uporam się z tym w uczciwym czasie i efekt będzie zadowalający to może wrzucę jakieś zdjęcia / film.
 

Pastusiak

New member
z tym widi to nie jest wina telewizora tylko sprzętu jak sądze, za dużo wymogów. Mojego brata laptop śmiga na tym (roczny), galaxy s3 i 4 też elegancko. Mój komputer już nie. Taka technologia, nie wina tv. Tak ja miałem na pierwszym egzemplarzu takie zjawisko pod kątem. Założe się, że biały jest u Ciebie różowo-fioletowy ale nie widzisz tego bez porównania. Ja w takim egzemplarzu miałem bardzo mocny clouding także. Warto rozważyć wymiane.
Ja osobiście nie mam problemów ani z siecią ani ze smartem ani z 3d ani z innymi bzdetami. Co mu rzuce to odpala, na konsoli gra się przyjemnie, pod tv już sobie odpowiednio skalibrowałem. A clouding chyba bez kitu z wiekiem znika :p
 

rafaa

New member
Pastusiak testiwałeś udostępnianie programów na żywo na telefon za pośrednictwem smart view 2? Skoro działa to u Ciebie bez problemu to podaj mi model twojego routera. Polece z miejsca do sklepu po niego :) Dla mnie ta funkcja jest istotna. Nie ukrywam, myślałem, ze w samsungu będzie to latać bez problemu. Tym bardziej, że mam m.in. Galaxy s5. Na forum ktoś miał też z tym problem. Po komentarzach w google play przy aplikacji smart view również pojawiają się te same problemy. Apka i TV wysypuje się po chwili.

U mnie również pod kątem czerń wpada w granat, a przy ostrym kącie jest juz wyprana w ogóle, jakby szara. Kontrast zerowy i nie traktuje tego jako wadę. Przy takim kącie nawet na ipsie bym nie oglądał. W zakresie obejmowanym przez sofe i z lekkim zapasem po bokach jest ok. I nie mam cloudingu, bandingu. Minimalnie przyciemniane rogi ale tak na 5mm i delikatny DSE na niektórych odcieniach murawy.
 

Pastusiak

New member
ja używam smartview na iphonie 5. Działa, z opóźnieniem ok 3 sekundy ale działa, ostatnio nawet mecz tak oglądałem siedząc przed domem na grilu, chociaż było to na wersji xx08 teraz mam xx12 i może już jest kichen przetestuje to jutro bo mam wolne. Używam linksysa wag200 czy jakoś tak stary jak świat. Sama appka miewa czasem zwiechy jak np przeglądam zdjęcia z telefonu na tv to sie wyłączyła sama z siebie przy którymśtam zdjęciu ale udostępnianie z tv jak najbardziej działa a przynajmniej działało.
 

rafaa

New member
No ja to mam i na androidzie, i na ipadzie także jak sprawdzisz na nowym sofcie i będzie ok to pozostaje zmienić router :/

Ncplus...właśnie ;) Mecze konsultantów na czacie ale niby nikt im tego nie zgłasza i polecają przywracanie ustawień w TV. Nawet tego nie rób ;)
 
Do góry