Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Prefo86

New member
Witam, kupiłem wczoraj TV o którym mowa Samsung UE48H6400 i mam pytanko odnośnie filmów 3D ,tu jest aktywne to żeby odbierać filmy w 3D muszą być specjalne filmy pod aktywne 3D czy to nie ma różnicy Aktywne/Pasywne ?

Ps. Czy musze kalibrować obraz po zakupie? czy tylko właczyć i nic nie ustawiać... Byłbym wdzięczny o podanie dobrych ustawień na dany TV


Pozdrawiam Michał
 

Boger

New member
Wg mojej wiedzy filmy pod aktywne/pasywne są takie same. Różnica tylko w tym, w jakiej technologii tv wyświetli 3D. Nie jestem specjalistą w tym temacie więc zastrzegam sobie prawo do pomyłki :)

Obraz moim zdaniem trzeba by skalibrować, kilka ustawień koledzy podawali na wcześniejszych stronach - przejrzyj 3-6 stron wstecz - powinieneś znaleźć co najmniej 2 konfiguracje.


Jak u Was wygląda DSE? U mnie podczas meczy przeszkadza mi i jednak ostatecznie zdecydowałem, że spróbuję z inną sztuką. Szkoda mi go odsyłać bo czerń i wogóle obraz są naprawdę świetnej jakości, ale trochę zbyt mocno mnie to DSE (mecze) i clouding (ciemne sceny w filmach - np. dzisiaj w Batmanie na HBO) męczą. Mam nadzieję, że następna sztuka będzie lepsza pod tym względem.
 
Ostatnia edycja:

jagmar

New member
Panowie, mam pytanie bo trochę denerwuje mnie jedna rzecz...

Oglądam sobie np. jakiś film i wszystko ładnie pięknie, kolory na twarzach ok, nagle wchodzi inna scena i twarze są strasznie przekolorowane (takie pomarańczowe/żółte) potem jakaś inna scena i ok.. i tak ciągle. W zależności od sceny albo kolory na twarzach są ok albo strasznie przekolorowane.

Czy to jakieś ustawienie ? jakaś funkcje trzeba wyłączyć czy coś ?
 

Koqs77

New member
Panowie, mam pytanie bo trochę denerwuje mnie jedna rzecz...

Oglądam sobie np. jakiś film i wszystko ładnie pięknie, kolory na twarzach ok, nagle wchodzi inna scena i twarze są strasznie przekolorowane (takie pomarańczowe/żółte) potem jakaś inna scena i ok.. i tak ciągle. W zależności od sceny albo kolory na twarzach są ok albo strasznie przekolorowane.

Czy to jakieś ustawienie ? jakaś funkcje trzeba wyłączyć czy coś ?

spróbuj w ust. zawansowanych znienić:

Przestrzeń kolorów: Auto

chyba , że już tak masz , to nie mam pomysłu.
 

Pastusiak

New member
Tak na logike to kontrast dynamiczny. On powoduje, zwłaszcza w zbyt wysokiej wartości, przekolorowienie. W jednej scenie kolory są ok w innej bardziej intensywne. Myśle, że ma tą opcję włączoną domyślnie jest na Średni więc zbyt mocno zwłaszcza z ustawieniem koloru na 50. Znechać z koloru na 45 max i z kontrastu dynamicznego na Niski lub Wył. Będzie ok.

Można sterować gestami o ile dokupisz kamerke.
 

bhn92

New member
Bez reklam
a no wedlug uznania;p z dalsza jak jest obraz to ten niski moze byc ale jak jest na twarze to jednak musi byc wylaczony jak dla mnie;p
 

Pastusiak

New member
ja już ustawień nie męczę, pasuje mi i przywykłem.. czasem tylko wydaje mi się, że czerwony wyróżnia się na tle innych kolorów tzn jest nienaturalnie mocny ;) w grę wchodzi za pewne przestrzeń kolorów ale nie umiem jej rozpracować, używam trybu auto.
 

hoffhav

New member
Panowie jeszcze jedno, dzisiaj chciałem obejrzeć z ekino film 3d na naszym tv, z web browsera nie da się zalogować, no ale to półbiedy, jak już się udało to nie działało, jest jakaś szansa by na tym samsungu oglądać w technice side by side? bo nie wiem co z neta ściągać ;p
 

bhn92

New member
Bez reklam
ida wszystkie 3d jakie ogladalem z dysku a wiec gdy 3d jest wylaczone ze obraz jest prawo/lewo i gora/dol .
 
Do góry