Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
przecież napisał wyraźnie, że nie chce trybu film... a kopiowanie ustawień choćby miały te ustawienia tysiąc poprawek to beznadziejny pomysł. Ja jedyne co kopiowałem to balans bieli 2p. Tutaj po prostu nie mogłem na oko do niczego dojść. Zostawiłem taki zestaw, że biel i nasycenie jest takie jakie mi pasuje. Reszte ustawiłem pod siebie i każdy tak powinien ustawić telewizor. Kopiowanie ustawień to brednia o czym mówią nawet serwisy testujące udostępniające swoje kalibracje (you should adjust settings accordingly to your specific set and eye because our pre-defined settings can make tv look even worse). O bezcelowości takiego działania świadczy chociażby to, że sami robicie do tych ustawień mnóstwo poprawek po swojemu. No ale ma moje, ma Twoje. Niech spróbuje i się wypowie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Patus a ogarniasz jak wlaczyc poziom czerni normal poprzez usb? bo normalnie jest na niski i nie da sie przestawic
 

Pastusiak

New member
to jest poziom czerni HDMI więc nie masz tej opcji przez USB :D przyjmuje wtedy domyślne wartości i poziomy pod źródło, ktoś o tym wspominał już niedawno w tym wątku ;) Tobie się może wydawac że jest ustawione na niski ale to po prostu pokazuje ustawienie dla pozostałych źródeł a opcja jest wygaszona więc niedostępna.
 

firekage

New member
Bez reklam
Czasami tryb film jest nieaktywny to zalezy od zrodla nie zwracaj uwagii. Ok fajer.. Wygrales, mamy wszyscy beznadziejny telewizor :( ide opic ten smutny fakt żołądkową gorzką a Ty zacznij taniec szczęścia:blagam: jesteś zwycięzcą w tym temacie, teraz uświadamiaj o złym wyborze ludzi w pozostałych i obyś zdążył przed wylewem bo świat liczy na Ciebie:!:

Powiem szczerze - masz jakieś problemy i to, najwidoczniej, dość spore ze sobą, odbieraniem świata, a i tego czym jest normalna dyskusja. Nie przyjmujesz innego stanowiska nie widząc, bądź nie chcąc zauwazyć pewnych wad, o których inni nieśmiale wspominają - odwiedź z łaski swojej temat o LB LG. Tam ktoś, o dziwo, wpisał co ma do powiedzenia o H6400...Najzabawniejsze jest to, że ja nigdzie nie napisałem, że coś jest beznadziejne, do niczego się nie nadające, a jedynie wspomniałem o kilku wadach, które, o dziwo, giną wśród "ochów, achów"....

Czytając ten temat mam wrażenie, że jestem na forum pewnego producenta na A...towarzystwo wzajemnej adoracji?
 

edii2

New member
Czy uzkodzony pixel da rade naprawić ?
 

Attachments

  • pixel.jpg
    pixel.jpg
    367,7 KB · Wyś: 382

tdx

New member
Bez reklam
najlepiej uderz do sklepu najpierw z pytaniem o wymianę tv, jak kupowałeś TV to sprawdzałeś matryce?
alternatywą jest zgłoszenie TV na serwis producenta (decyzja o wymianie będzie uznaniowa ale najczęściej jest wymiana matrycy)
 

Pastusiak

New member
Fajer, przecież ja mówiłem i tych wadach. Nie udawałem nigdy, że ich nie ma. Po prostu mi to nie przeszkadza. Mimo tych wad, jestem zadowolony z TV. To jedyne co chciałem powiedzieć w ramach podsumowania tej bzdetnej kłótni. I błagam, przestań już rzucać się o wszystko co napiszę ok? znam Twoje zdanie, Ty znasz moje, mi się tv podoba, Tobie nie. Zejdź w końcu ze mnie. A jak ktoś się mnie spyta czy warto to jako zadowolona osoba zawsze odpowiem, że tak. Nie musisz mieć zdania takiego jak moje ale nie rób ze mnie idioty i nie wmawiaj swojego. Twoje szukanie dziury w całym jest tak irytujące , że nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Koniec dyskusji z Tobą mam nadzieje już na amen.

TDX, to mając martwego piksela, w dowolnym okresie trwania gwarancji serwis wymieni mi matrycę na nową?
 

tdx

New member
Bez reklam
Napisałem że to wada "uznaniowa", natomiast z praktyki raczej wszystkie tego typu reklamacje były rozstrzygnięte na korzyść klienta...
 

hoffhav

New member
Panowie, ważne pytanie, jest w tym tv wejście na takie coś jak karta/tuner co nc plus oferują? Nie wiem czy dobrze myśle ale chyba zrozumiecie :p
 

Maxas

New member
Abstrahując od jakości obrazu naszych TV, powiedzcie mi jaką wartość odswiezabia hz ma Wasz dostawca sygnału. Właśnie zauważyłem że Vectra daje sygnał w HD tylko 25hz. Może to ma wpływ na płynność obrazu niektórych z Nas ?
 

ataman76

New member
Czy ktoś zauważył zjawisko "ziarnistości" materiału filmowego? U mnie to występuje zwłaszcza na filmach odtwarzanych z usb. Jak to zlikwidować lub zmniejszyć, jakimi ustawieniami ?
 

tdx

New member
Bez reklam
ziarno jeśli faktycznie występuje może być skutkiem
1) zamysłu reżysera (wykorzystywanych kamer) patrz np film Kula w łeb (2012) - IMDb. Szczególnie jak korzystasz ze źródeł 1080p
2) zbyt wysoko dobranego parametru ostrość
3) jeśli już nic nie pomaga i dalej masz ziarno włącz Red. zakłóceń MPEG tylko wybierz odpowiedni poziom tego filtra
 

zbyz

New member
Abstrahując od jakości obrazu naszych TV, powiedzcie mi jaką wartość odswiezabia hz ma Wasz dostawca sygnału. Właśnie zauważyłem że Vectra daje sygnał w HD tylko 25hz. Może to ma wpływ na płynność obrazu niektórych z Nas ?

576i, 1080i - "i" oznacza obraz z przeplotem (np. 50Hz oznacza 50 półobrazów - po zakończeniu przesyłania linii nieparzystych jednego półobrazu: 1,3,5..., przesyłane są linie parzyste tworzące duógi półobraz: 2,4,6...) więc faktycznie (po sklejeniu tego do kupy przez telewizor) jest to 25 obrazów. Przykładowe oznaczenia materiału filmowego - 1080i50 (i60).

720p, 1080p - "p" oznacza obraz z rysowaniem progresywnym (np. 50Hz oznacza 50 pełnych obrazów). Każda linia obrazu przesyłana jest w niezmienionej kolejności: 1,2,3,4... Przykładowe oznaczenia materiału filmowego - 720p50 (p60, p30, p25, p24).

Materiały pobierane z sieci mają baaaaardzo różną ilość klatek (pól, obrazów).

Dostawca sygnału nie ingeruje raczej w technikę rozsyłanego sygnału i nie zmienia np. 720p na 1080i lub odwrotnie.
 
Do góry