Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

cinek69

New member
@Pastusiak
WiDi działa wyśmienicie bardzo fajna opcja - hdmi bez kabla ale z lekkim lagiem - chyba nie działa z wifi direct jedno rozłącza drugie wiec musisz mieć router (brak pewności bo sie nie przygladałem temu!), co do miracast nie sprawdzałem bo nie mam tableta/u a tel ma jakiegos starego androida.

@hoffhav
Moje doświadczenia z euro również nie są za dobre, brak polityki zwrotów, bylebyś zapłacił i kop w dupę do tego żeby testować tv przed kupnem każą sobie chyba płacić, darmowe jest tylko włączenie tv przed zakupem. dlatego ja podziękowałem.

@ktosik
ja mam tak z napisami pod (chyba) Panoramą na tvp2HD i z kablowki i dvb-t
 
Ostatnia edycja:

Maxas

New member
Czy ktoś ma 48H6400 z matrycą inną niż samsungowska?

Do tych co kupowali z NEO24 z jakiego kraju dostali TV?

Ktoś tu pisał, że w mediamarkt istnieje możliwość sprawdzenia TV przed zakupem. Nie ma takiej możliwości dopiero jak przejdę przez kasę to mogę sprawdzić TV.
Made in slovakia
 

cinek69

New member
a jak sie robi to połączenie przeez widi? po kolei?

sciagasz intel widi update tool odpalasz inslatujesz co potrzebne odpalasz z intel widi na tv mirror screen czy cos takiego (jestem w delegacji i nie mam dostepu do tv zeby sprawdzic) na kompie znajduje ci tv po podaniu pinu masz w lapku zewnetrzny monitor jak po hdmi. Warunek procek intela z rodziny "i" chyba min 3 gen, karta grafiki intel (2 grafa sie nie włącza nawet przy tym) i wifi intela.

Offtop
W pierdonce dziś widziałem wyprzedaż dysków seagate 2.5'' 1,5GB za 150PLN tak ze dobra oferta.

edit1.
jak masz win8 to chyba masz domyslnie poinstalowane w systemie wszystko, ja opisałem dla win7
 
Ostatnia edycja:

liet

New member
sciagasz intel widi update tool odpalasz inslatujesz co potrzebne odpalasz z intel widi na tv mirror screen czy cos takiego (jestem w delegacji i nie mam dostepu do tv zeby sprawdzic) na kompie znajduje ci tv po podaniu pinu masz w lapku zewnetrzny monitor jak po hdmi. Warunek procek intela z rodziny "i" chyba min 3 gen, karta grafiki intel (2 grafa sie nie włącza nawet przy tym) i wifi intela.

Offtop
W pierdonce dziś widziałem wyprzedaż dysków seagate 2.5'' 1,5GB za 150PLN tak ze dobra oferta.

edit1.
jak masz win8 to chyba masz domyslnie poinstalowane w systemie wszystko, ja opisałem dla win7

To ciekawe bo mam NUCa od Intela (D54250WYKH) a w nim:
1. Procesor Intel Core i5 4250U (4gen), ze zintegrowaną grafiką (IntelŸ HD graphics 5000), który wspiera wireless display
2. Kartę Wifi, też Intela (nie pamiętam czy IntelŸ Wireless-N 7260, czy IntelŸ Dual Band Wireless-N 7260), ale obie w/g specyfikacji wspierają Wireless Display
3. Windows'a 8.1 Pro X64
I nie działa. Męczyłem się nad tym kilka godzin i za nic w świecie nie byłem w stanie tego ustawić. Support Samsung'a powiedział, że H6400 nie wspiera Miracast / Widi, więc jeżeli jesteś w stanie mi opisać dokładnie jak to zrobiłeś, będę bardzo wdzięczny.
 

Koqs77

New member
u mnie też działało widi , ( procesor i3 , grafika intel HD400 , win 8.1) tyle , że przy ostatniej próbie połączenia przez widi , otrzymałem komunikat , że coś nie tak z ustawieniami routera i rozłaczyło. Odtej pory nie mogę się połaczyć , ciekawe bo nić nie zmieniałem w ustawieniach routera.
Wnioskuję , że może to jest kwestia routera.
 

jagmar

New member
- czy timeshift działa cały czas po podpięciu dysku, czy włącza się od momentu kiedy nacisnę pauzę? czy w związku z tym można ustawić jakoś na działanie automatyczne z zapętlaniem nagrywania uwzględniającym pojemność dysku?

Też to wczoraj zauważyłem. W Sharpie leciałem sobie po kanałach i jak któryś dłużej oglądałem to mogłem sobie cofnąć (automatycznie go nagrywało). Tutaj wczoraj się trochę pobawiłem i lipa. Chyba dopiero jak się włączy TimeShift to zaczyna nagrywać co jest trochę absurdalne bo zawczasu trzeba przewidzieć, że może będzie się chciało cofnąć program :|
 

gracek1001

New member
Wiedzieliscie ze przegladarka samsunga bazuje na chromie? uploadfromtaptalk1404475448958.jpg To mi się ukazało po wykonaniu testu html5
 

liet

New member
Odpaliłeś na TV Screen Mirroring i dopiero wtedy próbowałeś się łączyć?

Tak to powinno wyglądać:
Miracast Wireless Display with Windows 8.1 - Stream PC to TV without Adapters! - YouTube

Tak. Komputer nie wykrywa ekranu bezprzewodowego. H6400 wykryło mi za to jako urządzenie bluetooth i urządzenie multimedialne, czy jakoś tak. Nie będę w domy przez ponad tydzień więc nie jestem w stanie tego teraz sprawdzić.
Co do ustawień router'a, to wyłączyłem wszystkie firewall'e i filtry na kontrolki ActiveX, JavaScript itp. Na komputerze wyłączyłem też firewall BitDefender. Tak jak napisałem wcześniej, męczyłem się z tym naprawdę długo i zero rezultatów, a funkcja ta by mi się naprawdę przydała.
 

cinek69

New member
Tak. Komputer nie wykrywa ekranu bezprzewodowego. H6400 wykryło mi za to jako urządzenie bluetooth i urządzenie multimedialne, czy jakoś tak. Nie będę w domy przez ponad tydzień więc nie jestem w stanie tego teraz sprawdzić.
Co do ustawień router'a, to wyłączyłem wszystkie firewall'e i filtry na kontrolki ActiveX, JavaScript itp. Na komputerze wyłączyłem też firewall BitDefender. Tak jak napisałem wcześniej, męczyłem się z tym naprawdę długo i zero rezultatów, a funkcja ta by mi się naprawdę przydała.

ja nie miałem zadnego problemu, ale na komputerze na poczatku kilkanascie razy musiałem odswiezac wyszukiwanie zeby w koncu znalazło. Wazna sprawa na tv musisz wybrac source i screen mirroring i w kompie wyszukujesz jak tv wyswietla ten ekran. co do routera ja miałem problem z tplinkiem - zawieszał mi sie router jak odpalałem cos przez dlna - dopiero po wgraniu na router Gargoyle'a problem zniknał i dziala wszystko pieknie.
 

defox

New member
Panowie jak u Was z cloudingiem?

mam h6640 i dzisiaj zauwazyłem że u mnie jest naprawdę duży ;/
zauważyłem też pixela świecącego tylko na niebiesko, kwalifikuje się to do wymiany?
 

Pastusiak

New member
jeśli jesteś świeżo po zakupie to wszystko kwalifikuje się do wymiany ;) co masz cierpieć to wymień ale wiedz, że może być gorzej... clouding jest wszędzie nawet Ci co piszą że nie mają uwierz, że go mają ;) ale w tym modelu jest to tak zrobione, że tego bez zbytniej upierdliwości nie zobaczysz (totalna ciemnica w pomieszczeniu + niewygaszone podświetlenie matrycy + scena całkowicie czarna/szara) i nawet jeśli jest on widoczny w tej ekstremalnej sytuacji to nie są to chmury jak kłęby dymu z papierosa tylko delikatne przejaśnienia , i tak to u Ciebie powinno wyglądać. Dla przykładu zapodam fotkę w normalnych warunkach gdzie jest coś wyraźnego na całkowicie czarnym tle. Jak widzisz nie widać ani grama przejaśnień na krawędziach czy plam w narożnikach, które na ogół właśnie tam występują (4 rogi tv) a zapewniam Cię, że one tam są :) kwestia ustawień i tego jak TV sobie radzi z ich kryciem ;) ostatni raz widziałem je na szarym tle przy podświetleniu 14 w środku nocy ale szczerze nie zwraca się na to uwagi mimo, że ta sytuacja to naprawde ekstremum. Ustaw dobrze TV. Czasem pomaga przetarcie ekranu ściereczką :) chodzi o uformowanie matrycy więc nie zdziw się, że jak przetrzesz to będziesz miał chmurke w innym miejscu ;) aaalbo się rozproszy tak, że nie będzie jej widać :) ja w sumie miałem na początku jedną taką większą to codziennie przecierałem ekran szmatką tak dla czystości i celowo z rana ;) któregoś wieczoru patrze o, ni ma :) powędrowała bardziej pod narożnik a przy okazji się rozproszyła więc dużo mniej intensywna a co za tym idzie kompletnie niewidoczna ;) spróbuj a jak nie to oddaj tv i weź inny egzemplarz :)

EDIT
Wrzucam jeszcze fotkę w dzień jak TV odbiera zwykły polsat w SD. Nie wiem na co narzekają tu poprzednicy bo odbiór, kolory, skalowanie.. wszystko bomba :) to co się odbija to moje okno, który jest na przeciwko tv :p przy okazji miejcie ogląd na to jak tv odbija światło ;) ps świeciło słońce ;)
EDIT 2
i dorzucam jeszcze z totalnej ciemnicy skalowanie bajeczki w SD :p dragonball sprzed 15 lat więc jakość samego anime dość mizerna a mimo to TV radzi sobie super :)
 

Attachments

  • tekken.jpg
    tekken.jpg
    131,6 KB · Wyś: 662
  • polsat.jpg
    polsat.jpg
    142,9 KB · Wyś: 740
  • dragon.jpg
    dragon.jpg
    171,6 KB · Wyś: 662
Ostatnia edycja:

darus75

Member
Pastusiak, ładnie Ci chodzi ten Samsung. Porażka że w sklepach z TV nie ma często normalnych anten i nie można sprawdzić TV jak normalnie odbiera...
 

bhn92

New member
Bez reklam
dokladnie jak pisze patusiak ,jak dla mnie skalowanie sd jest bardzo dobre... a jak leci jeszcze material w dobrej jakosci ale na kanale sd to jest bomba biorac pod uwage ze wiem ze to sd kanal... co do cloudingu to pisalem ze mam 2 takie malutkie chmureczki ze trzeba kilka sekund sie wpatrzyc zeby to wykryc gdzie dokladnie jest (oczywiscie w ciemnosci) jak sie kanaly przelacza czy nawet sa ciemne sceny to tez nie widac chyba ze chcesz sie w to wpatrzyc i wiesz gdzie one sa;p bandingu nie mam tylko leciutenkie dse.
 

radier

Member
Bez reklam
Na Stopklatce SD jak leci jakiś film to wygląda to przyzwoicie.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

defox

New member
jeśli jesteś świeżo po zakupie to wszystko kwalifikuje się do wymiany ;) co masz cierpieć to wymień ale wiedz, że może być gorzej... clouding jest wszędzie nawet Ci co piszą że nie mają uwierz, że go mają ;) ale w tym modelu jest to tak zrobione, że tego bez zbytniej upierdliwości nie zobaczysz (totalna ciemnica w pomieszczeniu + niewygaszone podświetlenie matrycy + scena całkowicie czarna/szara) i nawet jeśli jest on widoczny w tej ekstremalnej sytuacji to nie są to chmury jak kłęby dymu z papierosa tylko delikatne przejaśnienia , i tak to u Ciebie powinno wyglądać. Dla przykładu zapodam fotkę w normalnych warunkach gdzie jest coś wyraźnego na całkowicie czarnym tle. Jak widzisz nie widać ani grama przejaśnień na krawędziach czy plam w narożnikach, które na ogół właśnie tam występują (4 rogi tv) a zapewniam Cię, że one tam są :) kwestia ustawień i tego jak TV sobie radzi z ich kryciem ;) ostatni raz widziałem je na szarym tle przy podświetleniu 14 w środku nocy ale szczerze nie zwraca się na to uwagi mimo, że ta sytuacja to naprawde ekstremum. Ustaw dobrze TV. Czasem pomaga przetarcie ekranu ściereczką :) chodzi o uformowanie matrycy więc nie zdziw się, że jak przetrzesz to będziesz miał chmurke w innym miejscu ;) aaalbo się rozproszy tak, że nie będzie jej widać :) ja w sumie miałem na początku jedną taką większą to codziennie przecierałem ekran szmatką tak dla czystości i celowo z rana ;) któregoś wieczoru patrze o, ni ma :) powędrowała bardziej pod narożnik a przy okazji się rozproszyła więc dużo mniej intensywna a co za tym idzie kompletnie niewidoczna ;) spróbuj a jak nie to oddaj tv i weź inny egzemplarz :)

EDIT
Wrzucam jeszcze fotkę w dzień jak TV odbiera zwykły polsat w SD. Nie wiem na co narzekają tu poprzednicy bo odbiór, kolory, skalowanie.. wszystko bomba :) to co się odbija to moje okno, który jest na przeciwko tv :p przy okazji miejcie ogląd na to jak tv odbija światło ;) ps świeciło słońce ;)
EDIT 2
i dorzucam jeszcze z totalnej ciemnicy skalowanie bajeczki w SD :p dragonball sprzed 15 lat więc jakość samego anime dość mizerna a mimo to TV radzi sobie super :)

w dzień jest naprawdę super, ani grama tego nie widać. I czerń jest czernią. A w nocy, gdy w pomieszczeniu jest ciemno już wszystko wychodzi. I wtedy nawet mimo obniżenia podświetlenia do 10 czerń świeci tzn nie jest głęboka tak jak chociażby na monitorze na matrycy TN (też samsung).
Widać to na każdym predefiniowanym profilu. Przyznam się szczerze, że chcę oglądać na trybie film wiedząc że mam największy wpływ na obraz, ale ciągle nie mogę ustawić go tak, żeby oglądanie w tym trybie podyktowane było rzeczywistymi korzyściami z obrazu. Obraz jest jakiś taki blady, brakuje szczegółów w jasnych i ciemnych partiach - wszystko się zlewa. Dzisiaj wieczorem zrobię fotkę i pokażę jak to u mnie wygląda
 
Do góry