Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

bhn92

New member
Bez reklam
przed zakupem pytalem sie gosci w MM jak wyglada sprawa oddania tv i powiedzial ze 30 dni a ja na to ze ogladne wiekszosc mundialu i oddam? A ON ZE TAK MAJA I SIE ZASMIAL , tak jak qbek napisal kupilem przed h6400 w mediamarkcie sonyw605 i oddalem na drugi dzien mowiac ze mi sie nie podoba i tyle ,wyjeli z pudla , sprawdzili czy jest w stanie idealnym i dali kwitek zeby cos kupic badz wybrac kase swoja...
 

qbek78

New member
Bez reklam
Ja o sprzedaży na odległość ale tak normalnie właśnie też mi się wydaje że nie ma problemu.
Albo jak jest ten model to kupić w Euro. Ostatnio kupowałem tam Tv i człowiek wyjął mi nowy z pudła i mogłem go obadać.
Edit
Swoją drogą się dziwię, że nie można sprawdzić przed zakupem w Twoim przypadku. Jak pytałem o to kiedyś w saturnie pracownik powiedział że ok.
 
Ostatnia edycja:

Andet

New member
Potwierdzam, ja też miałem informację od konsultanta Media Markt, że przy zakupie u nich przez Internet można zwrócić do 30 dni bez podania przyczyny.
Nawet jak się kupuje w sklepie stacjonarnym też przyjmują zwrotu (chyba 10 dni, ale pamiętam dokładnie).
Oczywiście towar musi być bez śladów użytkowania.
 

ataman76

New member
Niestety, ale nawet najlepszy TV bez porządnego sygnału za wiele nie zdziała. Moc widać na sygnale z bluray/mkv/dobrych stacji TV - HBO, n sport czy eurosport - wszystkie oczywiście w HD.[/QUOTE]

Nie chcę być upierdliwy ale nie zauważyłem żeby skarżyli się na jakość transmisji właściciele innych marek tv.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ataman strzelam ze duzo ludzi kupilo w okrsie ms samsungi marzac o mundialu w pieknej jakosci a tu lipa,wyciagnalem z pudla mojego lgka lcd 32cale 5 letniego na jakiejs odmianie va bo nie sprzedawalem go nigdy i nie na zadnym ipsie(dodam ze ten tv gra pieknie nie to co dzisiejsze lgki na ipsie i tez widac ze sygnal jest slaby z mś.
 
Ostatnia edycja:

Koqs77

New member
Po prostu dla przeciętnego kowalskiego ustawienia standard fabryczne powinny być wystarczające, niestety jak widać w tym przypadku są wyjątki.

Które ulepszacze radzisz wyłączyć? W tym motion plus dałem opcje na 0 i jeszcze 2 opcje redukcji drgań i mpeg4 (czy coś podobnego) wyłączyłem i wydaje mi się, że mecz już się lepiej oglądało. Choć to i tak nie to co na LGku
Na stronie o bliźniaczej nazwie tylko z dopiskiem "polska" masz test h6400, tam masz wszystko fajnie opisane.
Test potwierdza to o czym pisałem wcześniej, TV daje sobie bardzo dobrze radę z ostrością obrazu w ruchu.
Żeby tak było bardzo ważna jest jakość sygnału, czego nie można powiedzieć o transmisjach z MŚ.

Z jakiego źródła sygnału korzystasz?
 
Ostatnia edycja:

Kamillo5

New member
Panowie, w dniu dzisiejszym miałem udać się do sklepu po Samsung UE48H6400, ale po przeczytaniu tego tematu powstrzymałem się. To kwestia egzemplarza, chodzi o plamki lub paski na matrycy. Czy są tutaj na forum zadowoleni posiadacze tego modelu telewizora?

doradźcie mi coś...
 

Pastusiak

New member
No przy takiej przekątnej oglądanie naziemnej i kanalow sd zawsze niesie ze sobą jakieś braki. Taka jazda sportowym autem po polskich drogach. Ludzie albo zaakceptujcie kompromis (ktory macie na wlasne zyczenie) albo zaopatrzcie sie w dobre zrodlo i skonczcie marudzic. Tak samo z ustawieniami, my tylko od siebie mozemy podac co nam najbardziej lezy ale nie kazdy musi chodzic teraz w dresach bo akurat ja sie tak ubieram. Tv jest super, jak ktos chce to i na mdło i na oczojebnie se go zrobi do wyboru do koloru. Polecam po raz kolejny a malkontentów odsyłam do najbliższego źródła zdrowego rozsądku.

Tak jest tu kupa zadowolonych uzytkowników ale doszło ostatnio kilku takich co nie zapoznali sie z negatywną specyfiką konkretnej technologii i teraz beczą, że mają dramat. Jak Cie irytują zaciemnione narozniki to nie kupuj zadnego tv bo teraz niemal kazdy tak ma. Plamy? Chyba na gaciach.. Jest małe DSE ale NORMALNY człowiek oglądający telewizję a nie telewizor, nie zwraca na nie uwagi (widoczne czasami w meczach i tylko tam). Poza tym obraz jak żyleta i płynność super, na ps3 gra sie miodnie.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Tak jak patusiak napisal to leciutkie dse a nie banding jak napisal Boger ze czasami chyba widzi lekki banding na meczach a wiec cos ala uformowanie matrycy na szarym kolorze i widoczne jest to czasami na meczach ale naprawde malo i tylko czasami no przynajmniej u mnie ,wiem co to banding bo na lgku ipsowym mialem piekne pionowe pasy ,na oko z 4 lub 5 idealnie proste po calym pionie ;p ;p mozesz kamillo5 kupic tez jakis tv w tym rozmiarze za tysiac zl wiecej ale tam tez cos z dse bedzie albo bedzie moze jakos duuuzo gorzej bo zaden led nie ma cudownego uformowania matrycy na szarym kolorze by bylo idealnie tutaj bedziesz musiakl kupic plazme;p h6400 na zagranicznej stronce dostal za uformowanie na szarym 8/10 a wiec ladnie a takie toshiby dajmy na to maja taki syf na szarosciach ze szook ale tez testowanie modele to L1... i L3... a wiec te nizsze serie ;p

btw . wczoraj ogladalem heh wieczorem na tv4 film zombies heh ale kicz ;p i sd naprawde u mnie ladnie wyglada(trzeba dac dopasowanie do ekranu oczywiscie) a plynnosc ruchow kamery w bok czy tez do gory to jest masakra jak to fajnie robi a przypomne ze jak ogladam zawsze z wylaczonym motion plus a wyglada to czasami jakbym mial MP wlaczone ;p
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Tak jest tu kupa zadowolonych uzytkowników ale doszło ostatnio kilku takich co nie zapoznali sie z negatywną specyfiką konkretnej technologii i teraz beczą, że mają dramat. Jak Cie irytują zaciemnione narozniki to nie kupuj zadnego tv bo teraz niemal kazdy tak ma. Plamy? Chyba na gaciach.. Jest małe DSE ale NORMALNY człowiek oglądający telewizję a nie telewizor, nie zwraca na nie uwagi (widoczne czasami w meczach i tylko tam). Poza tym obraz jak żyleta i płynność super, na ps3 gra sie miodnie.

Z całym szacunkiem, ale piszesz o swoich preferencjach. Dla mnie lekko zaciemnione rogi, ale delikatnie, to nie problem, jednak DSE już tak, wręcz ogromny i nie chcę mieć w ogóle telewizora z czymś takim bo widziałbym to przeważnie zawsze, nie ważne czy to byłby film, czy transmisja F1, które oglądam od lat.

Wady trzeba wypunktować by potencjalny nabywca wiedział z czym się zmierzyć, a nie negować, tak, jakby ich w ogóle nie było i nie stanowiło to problemu.

PS - moja Tośka nie ma zaciemnionych rogów, nie widziałem też tego w LB od LG, za to ogromne u Panasa i obecne u Samsunga.
 

bhn92

New member
Bez reklam
O rogach w lg wielu pisze ze sa zaciemnione ale spoko... jesli w toshibie nie masz dse to moze jednak masz plazme st60 heh albo nie widzisz tego ,ciekawe co by bylo gdybym zobaczyl ten telewizor hmm dse powinno bhc hardkorowe a i blur tez duze.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Chcecie wyraźny obraz z transmisji portowych ?
Od serii B Samsunga podstawa ustawień to:
Czysty obraz cyfrowy wyłączyć
Redukcja zakłóceń MPEG wyłączyć
Motion Plus ustawić na wyraźny
Rozmiar obrazu ustawić na dopas. do ekranu, (nie 16:9)

Obraz z MS w piłce nie nadaje się do testowania ani ustawiania TV
bo transmisja jest skopana (ostrość i płynność).

Zalecam testować na Canal + sport hd i Nsport HD
 

Kamillo5

New member
Tylko wyglądem różnią się UE48H6650 od UE48H6640?

Czy jest cos jeszcze? Bo w media markt i media expert sa w takich samych cenach 3499zł
 

prezy

New member
Bez reklam
Widzę, że temat ciemnych rogów wypływa na gów..o. Ale są uparciuchy którzy tego w ogóle nie widzą. A jednak problem istnieje i to już od dawna. Ciemne rogi mam np. w LC-52XL2E. Czyli jak widać każdy producent ma z tym problem.
Moim zdaniem to staje się tak nagminnie że nie jest to już wadą ale przypadłością zastosowanego rozwiązania i tyle.
 

Koqs77

New member
Z całym szacunkiem, ale piszesz o swoich preferencjach. Dla mnie lekko zaciemnione rogi, ale delikatnie, to nie problem, jednak DSE już tak, wręcz ogromny i nie chcę mieć w ogóle telewizora z czymś takim bo widziałbym to przeważnie zawsze, nie ważne czy to byłby film, czy transmisja F1, które oglądam od lat.

Wady trzeba wypunktować by potencjalny nabywca wiedział z czym się zmierzyć, a nie negować, tak, jakby ich w ogóle nie było i nie stanowiło to problemu.

PS - moja Tośka nie ma zaciemnionych rogów, nie widziałem też tego w LB od LG, za to ogromne u Panasa i obecne u Samsunga.

Twoja Tośka nie ma zaciemnionych rogów, ale straszny banding i DSE . Większość użytkowników w temacie o Tośce to potwierdza. Dodatkowo oprogramowywanie w Tośce to tragedia , cały czas zawieszki , brak polskich znaków i problemy z wi-fi.

Czepiasz się ciemniejszych rogów , ale kiedy je można zobaczyć ?
Tylko na testowej , jednolitej planszy o białym i żółtym kolorze . Rozumiem , że lubisz takie "sceny" oglądać. Ja wolę oglądać filmy , transmisje sportowe , programy przyrodnicze itp. i ciemniejszych rogów nie udaj mi się zobaczyć.
 
Do góry