Samsung UE46F7000 nie ogarniam. POMOCY :)

julas.wrc

New member
Witam wszystkich.

Zaraz po świętach bożego narodzenia zakupiłem w euro agd TV. Jestem posiadaczem samsunga UE46F7000. Jest to mój pierwszy TV tak wysokiej jakości. Nie ogarniam myślę, że ok 60% ustawień jakości obrazu. Mam sporo pytań dlatego też postanowiłem założyć nowy temat. Chciałbym abście łopatologicznie wytłumaczyli mi ich znaczenie i ewentualne ustawienia w celu uzyskania najlepszego obrazu. Pytania będę zadawał w punktach i oczekiwał bym również takich odpowiedzi aby nam nic nie umknęło. Napiszę jeszcze do czego będę używał TV.

NC+ tylko kanały HD ( w 90% ) głównie Canal+SportHD i kanały filmowe.
PS3 gry jak i filmy
Kino domowe LG do uzyskania odpowiednich efektów dźwiękowych.

Pytanie pierwsze :)

1. Czy rodzaj kabla HDMI ma wpływ na rodzaj przesyłanego obrazu i dźwięku. Pytam tutaj o szybkość. Jeżeli tak to jakie kable polecacie. Czy po prostu kabel to kabel?

2. Korzystając z aplikacji internetowych np youtube jakim kablem połączyć TV z kinem domowym aby uzyskać najlepszy efekt dźwiękowy ? Dlaczego pytam, ponieważ gdy oglądam TV, dekoder jest połączony z kinem kablem optycznym. Gdy oglądam filmy na youtube tym samym kablem jest połączony TV z kinem. Efekt jest taki, że oglądając TV dźwięk jest dużo lepszy niż w przypadku podłączenia TV do kina kablem optycznym.

3. Jakie aplikacje warto sobie ściągnąć. Co polecacie ?

Teraz pytania dotyczące obrazu:

4. Jak sterować ostrością ?

5. Czysty obraz cyfrowy ? Co to jest...

6. Redukcja zakłóceń MPEG ? Co to jest...

7. Poziom czerni HDMI ? Jak i kiedy ?

8. Tryb film. Dokładnie co oznacza auto1, auto2 i co się stanie gdy będzie wyłączony.

9. Czerń kinowa ? Jak i kiedy ?

10. Najważniejsze pytanie zostawiłem na koniec. Tutaj albo coś kojarzę albo wszystko mylę.

Motion Plus. Chodzi mi głównie o ustawienia użytkownika. Czyli:

Redukcja rozmycia 0-10
Redukcja drgań 0-10
Wyraźny ruch LED włączone/wyłączone

W przypadku redukcji to jaka wartości jest najwyższa ? 0 czy 10 ? Może to i głupie pytanie ale oglądając biegi narciarskie na Euro Sport HD ustawiłem obie opcje na 10 i wyłączyłem wyraźny ruch LED. Wtedy obraz wydawał mi się najczystszy. Obraz przestał przeskakiwać. A zdarza mi się to zauważać. W szczególności przy bardzo szybkich akcjach w filmach i w sporcie. Po zmianach w ustawieniach problem zniknął.

Czy poszczególne ustawienia TV można jakoś zapisywać. Zauważyłem że TV sam je zapisuje do poszczególnych połączeń. Tzn jak przechodzę z TV na youtube, lub z TV na PS3 to zmieniają się ustawienia na takie jakie wybierałem podczas oglądania danego "urządzenia" chyba, że się mylę.

Wiem, że zarzuciłem Was sporo ilością pytań, ale sądzę że dla większości z Was będzie to bułka z masłem. Ja również wydając nie małe pieniądze chciałbym wyciągnąć maksimum z tego TV.

Pozdrawiam.
Julek.
 

kinokino

New member
Przestudiuj hasło hdmi w angielskiej wikipedii i dokładnie instrukcję od telewizora a wszystkie odpowiedzi się znajdą na pytania.
 

julas.wrc

New member
Przestudiuj hasło hdmi w angielskiej wikipedii i dokładnie instrukcję od telewizora a wszystkie odpowiedzi się znajdą na pytania.

Dzięki za odp. Musiała kosztować Cię bardzo dużo siły, tym bardziej po wczorajszym sylwestrze. Mam prośbę do forumowiczów. Jak macie pisać tak bardzo przydatne posty, proszę nie zaśmiecajcie tematu. Jak bym chciał czegoś poszukać to na pewno bym to zrobił. Nie szukam, bo dla mnie ta technika jest niezrozumiała. W TV-Audio jestem zacofany o jakieś 5-8 lat.

Pozdrawiam.
 

kinokino

New member
1. Tak. Polecam kabel hdmi 1.4b. Dzięki niemu możliwy jest obraz 3d z większą ilością klatek na sekundę.
2. Zależy od posiadanego kina jego wejść procesora dźwięku i obsługiwanych formatów. Polecam połączenie hdmi arc.
3. Kwestia indywidualna wymagająca trochę wysiłku w ich przejrzeniu. Polecam tunein, wszystkie vod, hbo go, fitnesowe i dla dzieci.
4 -10 opis funkcji w menu ekranowym, instrukcji i przewodniku ekranowym.

Tak jak zauważyłeś dla każdego źródła można zapisać inne ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

julas.wrc

New member
OK, dzięki za odp. Już wiem więcej na ten temat. Jeszcze w sprawie kabli. Jakiej firmy możecie coś polecić? I gdzie takie kable kupować? W marketach typu MM czy allegro ? Może jakieś inne sklepy znacie.

Jaki polecacie wieszak na ścianę ? Głównie chodzi o regulację kąta nachylenia.

Pozdrawiam.
Julek.
 
Ostatnia edycja:

julas.wrc

New member
Witam ponownie.

Pozwoliłem sobie napisać tego posta w kilku tematach. Otóż mam pytanie dotyczące obrazu ale zupełnie z innej beczki. Musiałem wymienić dekoder. I zauważyłem coś niepokojącego. Jestem użytkownikiem NC+ Na starym dekoderze jakość obrazu miałem w granicach 90%. Po podłączaniu nowego dekodera jakość spadła do 45% - max 70%. Wina dekodera i ustawienia ponownie anteny ? Może to złudzenie optyczne ale mam wrażenie że jakość obrazu diametralnie spadła. Kanały Canal + już nie wyglądają tak ostro jak wcześniej. Przycisnęły ostre mrozy czy to może być przyczyną ? Wcześniej dekoder był podłączony i nie sprawdzałem jakości oraz siły sygnału. Jeżeli możecie mi pomóc w tej kwestii to proszę o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.
Julek
 

tdx

New member
Bez reklam
zmniejszenie poziomu sygnału może spowodować zwiększenie pojawienia się artefaktów.
Możliwe jest że dekoder dużo słabiej dekoduje obraz i dlatego zauważasz spadek jakości...
 

julas.wrc

New member
W takim razie co proponujesz zrobić ? I co to są te artefakty ? Dzisiaj planuję zakupić kable HDMI o odpowiednich parametrach.

Pozdrawiam.
Julek.
 

kinokino

New member
Artefakt zostaje Ci na stole po kawie w postaci krążka jak się uleje kawa. Artefakt to pozostałość kształtu gdy jego już tam nie ma.
 

tdx

New member
Bez reklam
myślę że kable najmniej pomogą... skoro zmieniłeś dekoder i odczułeś od razu pogorszenie jakości to zobacz czy np nie masz ustawionej niższej rozdzielczości.
wciśnij info na pilocie od tv i powiedz co pokazuje TV
 

julas.wrc

New member
Rozdzielczość jest ustawiona dobrze. Kable mam starej generacji, dlatego chciałbym je wymienić. Mam kable w standardzie 1.0, chciałbym kupić kable w standardzie 1.4b. Cały czas się zastanawiam jak podłączyć kino domowe. Myślę tutaj tylko i wyłącznie o dźwięku.

Pozdrawiam.
Julek.
 

julas.wrc

New member
Jeszcze jedno. Dopiero dzisiaj zauważyłem, różne oznaczenia dla wejść HDMI. HDMI stb, dvi, arc, mhl. Czy ma to jakieś znaczenie jak podłączę poszczególne urządzenia ? Dekoder, PS3, kino domowe ?

Pozdrawiam.
Julek.
 
Do góry