Samsung UE46F6770 vs Panasonic TX-L47ET60E

lachcior

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2.5-3.5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - średnio, ale są rolety zewnętrzne i można całkowicie światło odciąć
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, możlwiość odtwarzani filmów 3d sbs, bluray.mkv z USB, obsługa konsoli
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna DVB-T
10.Jakie urządzenia ? PS3/PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h (w weekendy więcej)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy 3d, full hd, gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, ale wystarczy hdmi i komputer
15.Czy zamierzasz grać w gry -jeśli tak to ile % dziennie? 10- 15%
16.Preferencje co do marki ? - brak
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne reakcje, problemy z odtwarzaniem plikow, SLABA JAKOSC OBRAZU
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3-3,5tys.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 3D wolalbym aktywne bo lepsze

Siedząc godzinami w sklepach to chyba dwie marki z najlepsza jakoscia obrazu.....
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak masz dobrze skonfigurowany router to nie. Piszę jako właściciel F6500 i F6650.
Większość problemów ze smartem udało rozwiązać się na forum...
 

lachcior

New member
A któryś z LG-ów może konkurować z tym samsungiem - jakość obrazu, smart i 3D??

Kupuje TV w ten piatek i szkoda 3,5tys wyje**ć w błoto;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Przed zakupem i tak proponuje porównać na żywo ale tak naprawdę różnica to matryca SPVA vs IPS i wszystko co się z tym wiążę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic z matrycą natywna 100 Hz świetnie obrabia i skaluje obraz.
Ma też znakomitą płynność i bardzo dobre podświetlenie.
Masz też obsługą ze smartfonów z Androidem i iOS
Nawet gdy masz słabszy bitrate Panasonic daje sobie świetnie radę.
 

lachcior

New member
A co gdy na szali postawimy LG 47LA690S???? (podoba mi sie dual player do konsoli), a obraz na materiale wideo prezentowal sie swietnie.... nie wiem czy nie lepiej od samsunga... moze to byla kwestia samego pliku ktory wtedy byl odtwarzany....
Kto pomoze, mam dylemat... a w tym tygodniu chce w koncu dokonac zakupu...:blagam:

Zalezy mi na dobrej jakosci wyswietlaniu full hd ale nie bede siedzial przy tv z lupa i szukal cloudingu i jasnej ramki wokol obrazu...
Na kazdym forum ktorys z tych trzech modeli przoduje, otwieram inne i juz narzekają.... chyba lepiej byłoby mniej wiedzieć i po prostu pojechać do sklepu i dać sobie sprzedać coś przez obsługę...

Kto pomoze??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 47PFL 6008 - ma wszystko.
I Dual Play również.
Masz jeszcze AmbiVoox, MiraCast,Dual Screen, Wifi Smart Screen,Ambilight
 

SMAUG

New member
Ten LG to ładny multimedialny telewizorek ale jakością obrazu nie grzeszy.
Często bywam u znajomego który jest posiadaczem tego tv i nie mogę wyjść ze zdziwienia jak słabą czerń ma ten LG.
 

SMAUG

New member
Nikt już nie robi pewnie ze względu na koszty Full LED. Za tą cenę trudno kupić nawet TV z dobrym Micro Dimmingiem.
 

jaxa

New member
Idealny temat dla mnie, mam właśnie identyczny dylemat :)
Po przekopywaniu się przez dziesiątki odnośników i stron z testami wybrałem do ostatecznej rozgrywki właśnie te dwa modele. TV użytkuję wyłącznie do oglądania kablówki (Vectra HD) oraz filmów, zero konsoli, komputera etc. Te dwa modele są w prawie identycznej cenie, stąd taka trudność w wyborze. Czy według Was są porównywalne względem możliwości technicznych czy też mają jakieś zdecydowane przewagi nad konkurentem? Czy pilot Smart control z touchpadem od Samsunga pozwoli mi na sterowanie nim dekoderem Vectry i na przełączanie kanałów?
 
Do góry