samsung ue46f6320

shogun990

New member
witam zastanawiam sie nad zakupem tv
Poczałkowo myślałem o 40 calach f6320
ale doszedłem do wniosku ze na około 3.20 - 3.30m odległość od tv może być za mały
i teraz myślę o 46f6320
Tv chciałem zakupić na raty i niestety jestem zmuszony brać w sklepie euro rtv ze wzgledu na bank który mi nie robi problemów z zakupami na raty
Mam pytanie do was czy tv samsung 46f6320 ma np HDMI Arc i czy to dobry wybor
Zalezy mi na smart tv natomiast 3D jest mi obojętne

pytania pomocnicze:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? okolo 4x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?okolo 3.20-3.30m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? wiekszosc czasu 1 a raz kiedyś 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i pod bardzo niewielkim kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? zachód ale sa roletki
7.Jaki masz obecnie telewizor ?LG 32LV3550-ZH
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?hdmi arc, smart tv i funkcje oszczedzania energii
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?korzystam z nc+
10.Jakie urządzenia ?turbodekoder nc+, amplituner KD, ps3 i xbox360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?okolo 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matową nie wiem która lepsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?filmy z c+ i hbo, filmy z dvd i BD i radia internetowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?raz na tydzień może dwa około 3h
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ? chyba 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? chyba częściej w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? okolo 2700 -2800 max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?może nie być w cale ale jak będzie to będzie
 
Tak, ma HDMI ARC - sam wczoraj zakupiłem ten telewizor ;) Pamiętaj tylko,że kabel musi być 1.4,a ampli też musi z tej technologii korzystać ;)
 

shogun990

New member
patrzyłem w instrukcji ampli i jest ta opcja hdmi arc
jedynie kabel chyba jest 1.3 ale dobrze nie pamiętam
dawidos160 a masz moze konsole wiesz jak sprawuje sie tv z konsolą nie ma jakis dziwnych rzeczy na tv???
 
Niestety konsoli nie mam - tutaj nie pomogę ;) Ja z kolei próbuję rozwiązać problem tego,że filmy po ARC grają mi ciszej niż ten sam film puszczony z blue-raya
 

shogun990

New member
Dzięki za odpowiedź a może ktoś z was wie jak ten tv sprawuje się z konsolą

edit: a dawidos możesz coś więcej napisać o tv jak obraz jak z płynnością w menu czy wart swej ceny

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
Ponieważ zakupy chcę zrobić w euro a w sklepach w mojej miejscowości jest tylko 6320 też widziałem że 6400 jest w dobrej cenie ale nie można już go zamówić przez neta do sklepu przynajmniej jeszcze wczoraj tak było
Edit: właśnie sprawdziłem i jest znów możliwość zamówienia to faktycznie f6400 jest lepsza przynajmniej o pilota pozycja ;-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
ok udało sie od wczoraj jestem posiadaczem 46f6400
ale mam ten sam problem co dawidos160
to znaczy po hdmi arc jest jak by ciszej
praktycznie jest pod głoszone na ponad 50 gdzie wcześniej z dekodera nc+ była na 30-35
może coś w ustawieniach trzeba zrobić????
chwilowo mam odpięty cd odtwarzacz ale obecne podpięte źródła czyli nc+ i hdmi arc przez tv np po sieci czy z dysku gra znacznie ciszej

Edit: mam jeszcze pytanie o 3d czy filmy muszę kupować ze specjalnym oznaczeniem 3d np aktywnym czy jaki nie kupię to zawsze będzie ok
Nie mam żadnej płyty z 3d i nie wiem czy są jakieś podziały czy wszystko jedno
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
słuchajcie może ktos wtajemniczony mnie oświeci
mam dekoder nc+ (dokładnie turbodekoder) i niektóre kanały np canal+ nadaje tez obraz w 3d
ale jak wciskam klawisz OPT na pilocie i wybieram 3d obraz nie nadaje się do oglądania
działa natomiast jak wciskam przycisk 3d na pilocie od tv 2D->3D
są jeszcze dwie opcje pozioma lub pionowa i tez nie da sie oglądać
opcja 2d->3d niby działa ale słabe to trochę 3d na płytach bluray jest o wiele lepsze
jak odpalić porządne 3d na tym dekoderze???
 

tdx

New member
Bez reklam
Zaden nadawca nie banga w fullhd 3d wiec jesli jest sbs wybierz sbs w tv i wszystko ma chodzic

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

shogun990

New member
Tdx dziękuję za szybką odpowiedź tylko wytłumacz mi co to jest sbs przepraszam ale nie wiem o co chodzi Jak odpalam na dekoderze 3d mam podwójny obraz Działa tylko 2d->3d na tv to o to chodzi?
Jest jeszcze opcja ludziki w poziomie i ludziki w pionie ale też jest podwójny obraz

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
Niestety nie doszedłem na filmach z płyt działa 3d bez problemu natomiast z dekodera nc+ mam podwójny obraz działa tylko opcja 2d na 3d ale to działa na każdym kanale i to 3d jest słabe

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
To może ten obraz w nc+ nie jest prawdziwym obrazem 3D?
Ale to musiałby potwierdzić ktoś kto ma inny TV i też odbiera ten program z nc+.
 

tdx

New member
Bez reklam
A moze tw funcja jest zablokowana dla f6320... Bo normalnie to na kazdym zrodle mozna wybrac sbs...
I kwbel nie ma nic do tego.

Czyli jak wybierasz 3d na hdmi to masz tylko konwersje i off dobrze rozumiem?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

shogun990

New member
Mam model f6400 małe sprostowanie ;-) Jak odpalam 3d na tv mam trzy opcje. 2d na 3d lub ludziki w poziomie lub ludziki w pionie nie pamiętam jak te opcje się nazywaly bo jestem poza domem W każdym razie te dwie ostatnie opcje z ludzikami dają efekt podwójnego obrazu. Jedynie działa pierwsza opcja 2d na 3d ale to jest jakiś mix obrazu bo on działa na każdym kanale

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
więc ok po wyborze ludzików w pionie czyli tak jak masz nadawane co się dzieje?
Zrób zdjęcie nawet telefonem...
 
Do góry