Samsung UE46D6500 - czy to dobry wybór?

Guard

New member
Witam
Na początku listopada zamierzam zakupić nowy TV 46" LED-a. Chcę wydać maksymalnie 4500zł.
Telewizor wykorzystuję do:
- oglądania tv cyfrowej (dekoder HD z UPC ) -- dużo sportu Canal+, i filmu HBO,C+ W HD.
- grania na konsoli PS3
Mam nadzieję ze 46 cali mi wystarczy wcześniej zastanawiałem się nad 50" plazmą.
Ale z racji mniejszego zużycia energii a tv jest włączony przez 6-8 dziennie wybór padł na LED-a.
Czy wybrałem dobry TV ?
Zastanawiam się jaka jest różnica między Samsung UE46d6500 a Samsung Samsung UE46C7000
Dzięki za pomoc.
 

Guard

New member
Teraz zastanawiam się czy nie lepiej zdecydować się na 50" - może plazma Samsunga
Samsung PS50C7000 ?

co wy na to czy to dobry wybór czy jednak lepiej poprzestać na LED UE46D6500.
- od Tv moja kanapa znajduję się w odległości 4metrów.
 

panorafix

Member
Teraz zastanawiam się czy nie lepiej zdecydować się na 50" - może plazma Samsunga
Samsung PS50C7000 ?

co wy na to czy to dobry wybór czy jednak lepiej poprzestać na LED UE46D6500.
- od Tv moja kanapa znajduję się w odległości 4metrów.
Miałem taki sam bajzel w głowie jak Ty co chwile zmiany decyzji czy led czy plazma a może panas albo samsung.Kupiłem leda 6500 i jestem zadowolony.Jak bym kupił plazmę sama albo panasa też pewnie bym był zadowolony.Wiem jedno,że lepiej większy niż mniejszy.A przy 4m,to nie celował bym w 46.
 

Guard

New member
Miałem taki sam bajzel w głowie jak Ty co chwile zmiany decyzji czy led czy plazma a może panas albo samsung.Kupiłem leda 6500 i jestem zadowolony.Jak bym kupił plazmę sama albo panasa też pewnie bym był zadowolony.Wiem jedno,że lepiej większy niż mniejszy.A przy 4m,to nie celował bym w 46.

Dzięki za odpowiedź , tez uważam że 46 może okazać się małym rozmiarem :(.
Niestety moja żona uważa że 46 to i tak za duży tv:p.
Oczywiście decyzja należy do mnie.
Tylko czy możecie polecić dobrą plazmę albo leda do kwoty 4500zł 3d ?
Dzięki
 

don111

Banned
Witam
Mam nadzieję ze 46 cali mi wystarczy wcześniej zastanawiałem się nad 50" plazmą.
Ale z racji mniejszego zużycia energii a tv jest włączony przez 6-8 dziennie wybór padł na LED-a.
ja się zastanawiam skąd ten strach ? czy nikt już nie potrafi sobie przeliczyć różnicy w poborze mocy, nie wie ile kosztuje prąd czy może nie zauważa faktu że za LEDa nadpłaca na starcie grube pieniądze ?
46' plazma Panasonica 46G30 lub 46ST30 kosztują ok tysiąc zł mniej od tego D6500, po minimum 5 latach może się zwróci jak kupisz LEDa
można też wpłacić od razu ten tysiąc na lokatę, z odsetek będzie prąd za półdarmo
 

NiemPa

New member
Mam UE46D6500 (za 4214zł z 2szt.okularów i wysyłką) już prawie 3 m-ce i jestem zadowolony bardziej niż się spodziewałem, m.in. dlatego, że nie mając TV cyfrowej z satelity tylko cyfrową kablówkę SD przez moduł CI obraz jest całkiem przyzwoity. Do tego spora ilość formatów video odtwarzanych np. z dysku USB ( docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjxblmyjUUpKdGlPY2NUeDdtU24yZWVHcTZqVTcxQ3c&hl=pl ). Soft aktualizowałem już 3x, czyli coś działają. Otwarta przeglądarka internetu, mimo że nie rewelacyjna, to używam bo nie chce mi się przesiadać z wygodnego fotela do kompa; nawet niektóre strony z filmami działają. YouTube, DailyMotion, Vimeo, Picasa, Google Maps, GeoPhoto itp. są OKI. Siostra kupiła plazmę PS51D6900 i stąd wiem, że w tym nie ma przeglądarki, więc każdy model dobrze dokładnie sprawdzić. Mimo, że nie kierowałem się na 3D to miło mnie zaskoczyło przerabianie obrazu 2D->3D przez TV.
Na pewno ten pierwszy z nich nie ma Full HD 3D [...]
Wydaje mi się, że jest Full HD w 3D, bo odtwarzając z dysku można wybrać rozmiar oryginalny i po włączeniu 3D rozmiar obrazu nie zmniejsza się. Dodatkowo na PS3 i z PC po HDMI też włączałem 3D i TV nie zmniejszał rozdzielczości. Jedynie GT5 po włączeniu w grze opcji 3D zmniejszał, ale to PS3, a nie TV.
[...] przy 4m,to nie celował bym w 46
Wystarczy 46" uwierz mi ;) szczególnie, że tak twierdzi żona Guarda. Do tego cena za te dodatkowe 4" jest dość spora. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno 25" było wystarczające, a teraz sam chciałem 50", ale za szeroki do naszego pokoju.
 
Ostatnia edycja:

keszelski

New member
... Wydaje mi się, że jest Full HD w 3D, ...

Nieprawda. Proponuję lekturę poniższego wątku i drugiego o D6500:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/72554-ue40d6500-tragiczny-obraz-zle-3d-rozczarowanie-9.html
Ale nie ma się co za bardzo przejmować, bo 3D to gadżet. Tyle, że kupujący D6500 od wybuchu afery z FHD/3D, mają już świadomość, że tego nie ma. A swoją drogą, to śmiechu warte są te wszystkie testy telewizorów jakie są publikowane w internecie na całym świecie, bo wykrycie braku FHD w 3D nastąpiło wiele miesięcy po wypuszczeniu modelu na rynku. Wcześniej to jakoś "miłośnikom 3D" nie przeszkadzało :wink:
 
Ostatnia edycja:

NiemPa

New member
Nieprawda. Proponuję lekturę poniższego wątku i drugiego o D6500...
A to o to chodzi :smile: ja wnioskowałem po informacji jaka jest wyświetlana po naciśnięciu klawisza "info" i rozmiarze oryginalnego obrazu z HDD. Ale jak napisałeś to tylko bajer, sam kompletnie nie byłem zainteresowany 3D tylko m.in. ilością gniazd np. HDMI, USB, obecnością SCART, usługi internet-video, do tego w zestawie były też "zbędne" bajery, z których zacząłem korzystać. Tak czy inaczej w przytoczonym przez Ciebie artykule goście piszą, że doszli do właściwych ustawień i są zadowoleni z tego TV. Ja też po włączeniu stwierdziłem, że oczywiście LCD do TV analogowej to straszna kiszka, ale teraz jestem bardzo zadowolony. Przez ostatnie ferie miałem okazję używać 50" plazmę 3D panasonica i nie mogłem uwierzyć, że formaty video jakie odtwarza to tylko Avi i DivX, nie mówiąc o braku możliwości konwersji 2D-3D, ograniczonych aplikacjach internetowych i braku przeglądarki. Na Samsungu UE46D6500 już kilka osób u mnie oglądało i twierdzą, że przeróbka 2D-3D jest lepsza niż można by się spodziewać.
 

keszelski

New member
W szczególności chodziło mi o uświadomienie autora wątku, który poszukuje tv pytając w dziale 3D. Jeśli świadomie umieścił to zapytanie w tym dziale, to mogłoby to świadczyć, że funkcja 3D jest dla niego priorytetowa. Później napisał:
Dzięki za pomoc. Nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak 3D FULL HD. W opisach technicznych nie mogę takiej informacji znaleźć. Gdzie to mogę sprawdzić ?

Dlatego może warto, żeby przed zakupem wiedział jak to jest z tym 3D w D6500. W przytoczonym przez mnie wątku jest sporo informacji na ten temat.
IMHO: Tv kupuje się dla obrazu 2D - jakość w 2D powinna być priorytetem i tu D6500 jest OK.
 

Wieslav

New member
Ja wybrałem model Samsung UE46D6750 ponieważ jest tańszy o 100 zł i ma lepszy procesor obrazu - montowany w modelach D7000 i D8000

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja wybrałem model Samsung UE46D6750 ponieważ jest tańszy o 100 zł i ma lepszy procesor obrazu - montowany w modelach D7000 i D8000

Pozdrawiam

Od modelu D6000 procesor jest ten sam (3D HyperReal Engine) D6750 ma microdimming i podstawe X ale nie jest 200Hz jak seria 7000 i 8000
 
Do góry