Samsung ue46d5500

robotxxx

New member
witam

sa gdzies moze jakies piersze opinie/testy odnosnie tego telewizorka

Soje przed wyborem 46 cali , i ten nowy model samsunga wpadl w oko. Przy cenie do max 4 tys zl.

Czy moze jakis sharp... bo tez sporo dobrego mozna o nich wyczytac

odleglosc jakies 4m
tylem do okien
uzywany ma byc glownie do odbioru tv cyfrowej.
 

marek72

New member
Podzielę się moimi spostrzeżeniami odnośnie Samsunga D5500 .Którego zakupem jestem bardzo zainteresowany .
Pierwszy raz zobaczyłem go w saturnie stały trzy różne wielkości 46,40,37.
Pierwszego oglądałem 40 obraz piękny soczysty kolory żywe czarny był czarny.Oczywiście leciało jakieś demo więc niema się co dziwić ,że było pięknie .Następny stał 37 sygnał standardowy z saturna jakaś ich reklama leciała na większości ty oprócz tych co miały demo .Obraz zadowalający nie odbiegał od innych tv stojących obok .Serce się cieszy ,że wrócę do domu i zamówię 46D5500 cena 3600 jest atrakcyjną .Ale patrze na półki wyżej stoi 46 mój ulubieniec ale jakieś dziwne ma kolory wyblakłe jakieś sygnał reklamowy z saturna .Czarny jakiś jasny widać różnicę w podświetleniu bardzo (a wszystko to przy silnym oświetleniu sklepowym).Czerwony blady jasny .Zmartwiłem się troszkę ale myślę sobie pewnie go nikt nie regulował i dlatego te różnice .Ale z kupnem się wstrzymałem .Po tygodniu jestem w MM stoją 40D5500 i 37D5500 obok 37C6500 .Natomiast 46D5500 brak na wystawie .Chodzę oglądam i patrze i nie wierzę 37D5500 znów wyblakły czerwony (sygnał reklama MM)na 37C6500 czerwony to czerwony .Dalej stoi 40D5500 i czerwony jest piękny jak czerwony.Wszystkie ten sam sygnał.
Jestem zmartwiony czemu tak kiepsko regulują te nowe tv .Ale widzę pana w koszulce Samsung podchodzę pytam się o model D5500 mówi mi że to to samo co C6500 ale niema głośnika nisko tonowego no i ma nowy procesor obrazu i nie ma naklejki jaka jest matryca montowana .I mówi mi że teraz nikt nie rozpozna która matryca jest w danym modelu.Ale Myślę sobie może ma rację ludzie narobili zamieszania z tymi matrycami ,że te dobre a te złe. Pokazuję mu 37D5500 z tym jasnym czerwonym i pytam się dlaczego obok jest 40D5500 i obraz jest normalny .Dlaczego jest taka różnica.A on mówi mi ,że wszystkie ustawia tak samo jest to ustawienie fabryczne czy jak to inaczej nazwał.Ale dlaczego taka różnica w kolorach pan na to ,że elektronika w procesorze obrazu jest inna chociaż ta sama (elektronika nie równa elektronice).
Jestem załamany .Czy faktycznie takie różnice są na tych samych ustawieniach.Czy nie można tego wyregulować .Może to wina różnych matryc.Nie dowiedziałem się pan się ulotnił . Nie wiem co mam robić .Czekam dalej .Prosił bym o dalsze spostrzeżenia co do modelu.D5500.Pozdrawiam.
 

deywies

New member
Bez reklam
Dlatego w sklepie to możesz porównywać sobie funkcje. O jakości sie dopiero przekonasz (lub nie) jak będzie stał u CIebie w domu.

Tak to jest z samsungami, pewnie ten 37d5500 jest na jakiejś chińskiej matrycy. Weź najlepiej pilot w swoje ręce i zobacz sam, czy coś majstrowali.
 

marek72

New member
Wydawało mi się ,że ten pan w koszulce Samsung dokładnie nie wiem kto to był ale kręcił się tylko koło Samsunga i tak jak pisałem sam je regulował a w zasadzie ustawiał na jakiś firmowych nastawach.Albo maił to w tyłku albo nic nie mógł z tym zrobić albo jest taka różnica w tych matrycach .Tylko jeżeli to widać w sklepie to dopiero jak to musi wyglądać w domu .Ten 46D5500 z Saturna wyglądał tak tragicznie ,że ja jako laik załamałem się patrząc na niego .Może tylko te nastawy fabryczne tak są różne .Lub matryce do tych niższychD5500 modeli zamawiają w jakiejś najtańszej fabryce.A do D7000 i D8000 wkładają dobrej jakości matryce.Czytałem wiele nie dobrych opinii na temat C6500 i miałem nadzieję ,że w nowym modelu coś poprawią. Ale oni olali takie modele i takich klientów .Jestem zły bo potrzebuje kupić tv a ten pasował by mi najbardziej .Porozglądam się jeszcze .Pozdrawiam.
 

marek72

New member
Poza Cloudingiem nie ma się do czego przyczepić .I o tym tylko myślałem .Z resztą gdyby nie cena to dawno wisiał by u mnie na ścianie.Tak jak pisałem 3600 za tego 46D5500 jest atrakcyjną ofertą .I tylko muszę znaleźć dobry model tego 46D5500 też go kupię.Dzisiaj się rozejrzę po sklepach.I dam znać co zaobserwowałem.
 

deywies

New member
Bez reklam
Wedlug mnie to mało istotne. Tym bardziej że każdy TV tej klasy "cierpi na to".
Większość ludzi tego nawet nie zauważa.
 

marek72

New member
A ja miałem dosyć tych claudingów i innych wad ledowego podświetlania , i kupiłem 46C750 .
I co myślicie ,że jest idealny .Tak samo na ciemnym obrazie można się dopatrzyć nierównomiernego podświetlenia (matryca sq01) Więc cieszę się tylko tym ,że ma 3D .Ale teraz wiem ,że jak bym miał kupować bez 3D to pewnie teraz kupił bym 46D5500 .Który mi się w sklepie nie podobał z uwagi na różne podświetlanie w różnych tv tego samego modelu.Po prostu jak ma się kupić to się kupuję i nie szuka wad .Ja tak szukałem i zmieniłem model .Mimo to jestem zadowolony .Trzeba kupić i się cieszyć .Pozdrawiam wszystkich nie zdecydowanych.Wiem jak to jest.
 
Do góry