SAMSUNG UE46B9000 i UE55B9000 Full HD LED TV

rudy

New member
Samsung UE46B9000 i UE55B9000 nowe Full HD LED LCD TV

Samsung zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowych telewizorów w serii B9000. Dwa modele o oznaczeniach UE46B9000 i UE55B9000 powinny pojawić się na rynku na w lecie tego roku. W telewizorach zastosowano podświetlanie ze strefowym wygaszeniem, natomiast w liniach niższych zastosowano podświetlanie LED popularnie nazywane krawędziowym. Rozwiązanie z linii 9000 zapewnia bardzo wysoki kontrast reprodukowanego obrazu, gdyż odpada problem stałego podświetlania pikseli.
Inną ciekawą funkcją jest bezprzewodowo komunikujący się z panelem zewnętrzny media box. Dzięki temu sam telewizor jest znacznie szczuplejszy od modeli z serii 7000 czy 8000.
Telewizory wyposażone są w funkcję Medi@2.0 pozwalająca komunikować mu się z Internetem a także port USB 2,0. Dzięki DLNA można do telewizorów przesłać muzykę lub obraz.
 

rudy

New member
Zdjęcie Samsunga Ue B9000

samsung-b9000-series-led-backlit-hdtv.jpg
 

zYxMa

New member
Widziałem model UE46B7020 w akcji. W tv samsung reklamuje te telewizory jako OLED, ale ten był LED, w sklepie obok niego stał samsung LCD i uwierzcie mi, kąt widzenia LCD był lepszy od tego obok LED. Najwyraźniej LED i OLED to różnica, a z tego co widze to prawdziwe OLED to robi jak na razie tylko SONY?

Poprawcie mnie jeśli się mylę...
 

bary

New member
>zYxMa
Mylisz się, Samsung reklamuje nowe telewizory jak 'Samsung LED TV'.
Co do OLED, zgoda, produkuje na razie tylko Sony.
 

zYxMa

New member
bary napisał:
>zYxMa
Mylisz się, Samsung reklamuje nowe telewizory jak 'Samsung LED TV'.
Co do OLED, zgoda, produkuje na razie tylko Sony.


Na pewno mi się nie przesłyszało. Na reklamach w telewizji babka wyraźnie mówi OLED.
 

palio

New member
9000

jest błąd w opisie - w 9000 jest podświetlanie LED strefowe a nie krawędziowe i tym się różni od 6000 7000 i 8000, ponadto ma mieć już 200 Hz.
 

rudy

New member
Błędu w opisie nie ma ,przeczytaj dokładnie,podświetlenie krawędziowe odnosi się do modeli niższych tak jak piszesz.Pozdrawiam.
 

janosh

New member
Witam
Ma ktos moze jakies newsy kiedy te cacko w sklepach ,szukalem w sieci nie stety nic nieznalazlem,jedynie to ze moze w wakacje i nic ,posiadam UE40B7000 i chcialbym go wymienic jednak na 9000
 

siemi1

New member
Dlaczego chcesz wymienić?
ja sie własnie zastanawiam na 40'' B7020 bo chce cos z LED kupic ze wzgędu na zużycie prądu. LCD 40" 200-240W a LED 100W
 

jtd

New member
Bez reklam
Chodza sluchy ze w tym roku nie zobaczymy w Europie modeli 8500 i 9000 od Samsunga. Czyli wychodzi ze krol tego roku bedzie jeden.. PFL9704..
 

Bulka88

New member
raczej nie przesadzalbym z tymi b6000 i b7000... mam te telewizory u siebie w pracy i podlaczylem je pod projektor samsunga ktory nadaje 1080p i szczerze... specyfikacje moze i maja lepsze od standardowych LCD ale tegoroczne LEDy maja dosc kiepska czern (na B650 wyglada duzo lepiej),
lepsza jest za to zdecydowanie jasnosc. nie wiem tylko jak w przypadku b8000 bo tego modelu jeszcze nie widzialem...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie

Witam poszperałem na necie i słuchajcie czy ja dobrze zrozumiałem , że nowy lcd będzie podświetlany całościowo a ni ekrawędziowo tak jak już wcześniej ktoś pisał na tym forum, ale mam dylemat czy ja dobrze zrozumiałem, że B 9000 będzie mial osobno tuner który będzie łączył się z LCD bezprzewodowo? Dobrze ja to zrozumiałem>? dajcie znać jak coś będziecie wiedzieć. Pozdrawiam.
Lolek
 

suchy@

New member
lolek126 napisał:
Witam poszperałem na necie i słuchajcie czy ja dobrze zrozumiałem , że nowy lcd będzie podświetlany całościowo a ni ekrawędziowo tak jak już wcześniej ktoś pisał na tym forum, ale mam dylemat czy ja dobrze zrozumiałem, że B 9000 będzie mial osobno tuner który będzie łączył się z LCD bezprzewodowo? Dobrze ja to zrozumiałem>? dajcie znać jak coś będziecie wiedzieć. Pozdrawiam.
Lolek


2 razy tak :)
 

xxxxxx

New member
Różnica między 8000 i 8500(te co tylko w USA)

Dopatrzyłem się różnicy
8500 to również podświetlanie krawędziowe ale jakieś trochę zmodyfikowane
i podają kontrast dla
8000-1:5000000
8500-1:7000000
Tak jest na stronach amerykańskich sklepów.
PS.aha i w ameryce te 8500 są też trudno dostępne ale ci co mają piszą o tym typie w samych superlatywach.
no i ceny dla 55"8500-$3,478,18 (46"-2737$)
dla 55"8000-$2388,18 (46"-1778,18$)
przesyłka darmowa


51T1XHdCKAL.jpg

samsung-B8500-stand.jpg


41I2SjudZFL.jpg

31ZfmuwYKhL.jpg
 
Ostatnia edycja:

MustafaPL

New member
B9000 niestety to Edge LED :(

Witam,

Przeglądając material z CES na youtube natknąłem się na wywiad z goście z Samsung Canada.

***.youtube.com/watch?v=ezIhrdc8iGM

UE9000 to niestety edge led + tandetne 3D z okularami.

Szkoda bo miałem nadzieje, że to bedzie odpowiedz na phlipsa - opartego na strefowym LED :(

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry