Samsung UE43TU8502U - ustawienia obrazu

arnonim

New member
Witam,
czy moglibyście podać mi optymalne ustawienia obrazu Samsunga UE43TU8502U.
Namówiłem żonę na zakup nowego TV a teraz narzeka, że obraz w starym był lepszy :):)
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
I żona ma rację. Mam UE40K6300 i obraz w nim jest bardzo dobry (2016 rok). Kupiłem rok temu Q60R i obraz dużo gorszy. Nienaturalnie wyostrzony,kolory przesycone,twarze czerwono-fioletowe. Najbardziej zbliżony obraz do starego TV uzyskałem przestawiając na "naturalny" i włączając tryb inteligentny.A i to nie jest tak dobry jak w K6300.Próby przestawienia na "film" i zjechania ostrością do zera(jak doradzają kalibratorzy) daje obraz tak mdły,ciemny i nienaturalny jak w wypalonym kineskopie.
 

arnonim

New member
Tak jak napisałeś, najgorzej z tego wszystkiego wypadają twarze, mają nienaturalne, przesycone kolory. No trudno już nie zwrócę :(
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po ustawieniu telewizora według powyższych poradników obraz w telewizorze jest dla mnie nie do zaakceptowania. Ciemny, brudny,nieostry,nieładny.
Najlepszy uzyskałem zostawiając ustawienia fabryczne w trybie NATURALNY i ustawiając CIEPŁY1.
W Q-ledach można włączyć tryb inteligentny chroniąc oczy przed zbyt dużą jasnością.
 
Do góry