Samsung UE43MU6172 - poziomy jasności

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zdaję sobie sprawę, że odbiornik jest budżetowy i w tej cenie trudno spodziewać się super rewelacji, niemniej dotychczas mój poziom zadowolenia był w górnej strefie stanów średnich. Niestety ostatnio zdegustowałem się mocno oglądając z Netfliksa drugi sezon "Jessicki Jones" - tego nie da się oglądać. Materiał podawany jest w 4K HDR, a obraz w telewizorze jest tak ciemny, że momentami po prostu... "widzę ciemność", trawestując powiedzenie ze znanej polskiej komedii. A w serialu większość scen jest na dodatek kręcona w ciemnych pomieszczeniach. Żadne regulowanie ustawień nic nie daje, wygląda na to, że skala jasności i podświetlenia jest po prostu za mała. Po wyłączeniu opcji HDR+ i regulacji ustawień robi się OK.
W przypadku innych materiałów 4K HDR takie problemy nie występują lub skala problemu jest znacznie mniejsza.

Czy ktoś ewentualnie może stwierdzić, że to Netflix dał ciała z jakością materiału, czy też jest jak jest i telewizor nie wyrabia?

Z ciekawości sprawdziłem tę samą "Jessicę Jones" z zewnętrznego odtwarzacza Ferguson Fbox ATV (daje streaming m.in. z Netflix w 4K HDR) - z włączonym HDR+ na telewizorze i obraz jest jak najbardziej OK - żadnych problemów z "widzę ciemność".

Wdzięczny będę za opinie.
 
Do góry