Samsung UE40J6240

jarczew77

New member
Witam,

4 miesiące temu kupiłem telewizor. Od kilku dni zauważyłem, że coś dziwnego dzieje się z ekranem w dolnych partiach (jak na zdjęciu). Czy można to jakoś usunąć lub czy gwarancja obejmuje naprawę takiej usterki?

Poniżej link do screena - telewizor jest włączony i wyświetla białe tło, gdyż najlepiej usterka jest wtedy widoczna.

https://images81.fotosik.pl/769/25feca677a5d224fmed.jpg
25feca677a5d224fmed.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Waldorff

Member
Na pierwszy rzut oka przypomina to zabrudzenia jak w serii h6400, ale myślę, że to coś innego z matrycą. Zabrudzenia po 4 miesiącach to byłby chyba rekord. Ktoś nie naciskał na ekran, np. dziecko?. Przy tej większej plamie u góry widać coś jak "odcięcie", zabrudzenie moim zdaniem powinno wyglądać trochę inaczej. Ciężko powiedzieć, bez serwisu się nie obejdzie, bo sam na pewno nic na to bez rozkręcania nie poradzisz.
 
Ostatnia edycja:

jarczew77

New member
Witam,

Ok, jest możliwość, że ktoś go przycisnął. Nie jestem teraz w stanie ustalić co się dokładnie stało. Chciałbym się tego pozbyć - jaki byłby orientacyjny koszt usunięcia tej usterki?

Rozumiem, że gwarancja nie obejmie tej naprawy?
 

Waldorff

Member
Możesz spróbować akcji z rozcieraniem matrycy bawełnianym materiałem na włączonym ekranie (delikatny nacisk). W przypadku cloudingu czasem pomagało. Jak tu nic nie da, to serwis.

Nie wiesz czy to na pewno od nacisku, także zawsze możesz zadzwonić po serwis, a oni ustalą czy to wina użytkownika czy coś z matrycą.
 

jarczew77

New member
Załóżmy, że jest to wina użytkownika (najgorsza opcja) czy naprawa będzie się wiązała z wymianą całej matrycy? tv kosztował ok. 1700 zł brutto, zatem jaki byłby koszt (szacunkowy) naprawy?
 

Waldorff

Member
Tego nie wiem, ale w większości przypadków jest to obecnie nieopłacalne. Sam ostatnio się dowiadywałem, bo w moim starszym tv od czasu do czasu gaśnie ekran, a dźwięk działa dalej. Wyłączenie/włączenie pomaga, ale podejrzewam, że tv się powoli kończy. Szkoda mi tego telewizora, bo ma bardzo dobry obraz i zadzwoniłem do serwisu. Z tego co się dowiedziałem, to naprawienie go jest zbyt kosztowne i się nie opłaca.

Ja bym najpierw spróbował metody z masowaniem. Jest wiele przypadków na forum gdzie udało się zminimalizować clouding, bo tak to teraz wygląda. Może i tu się uda. Jak nic to nie da to telefon do serwisu.
 
Do góry