Samsung UE40H6400 vs LG 42LF652V

testuje

New member
Który lepszy?
Samsung UE40H6400 vs LG 42LF652V
Będzie podłączone UPC, oraz oglądane filmy z dysku.
Ewentualnie czy NIE biorąc po uwagę AmbiLight czy warto dopłacać do Philips 40PFH6510/88 ?
 

Peresik

New member
Flash to jedyny minus lg, brakuje mi tego trochę ale reszta jest podobna. Z samsungiem problem z tym kurzem na matrycy, ale to zapewne nie każdy egzemplarz.
Sam się zastanawialem nad tymi dwoma ale wybralem LG i nie żałuje. Smart chodzi bardzo ladnie, nie ma problemów z apkami choć jest ich mniej niż w samsungu, 3d mi się osobiście podoba po zmianie ustawień. I IPS duży plus mam małe dziecko często siedzę na podłodze czy to z boku TV i obraz świetny z każdego miejsca.
Myślę, że jeśli ktoś nie kupuje TV pod flasha to będzie zadowolony z obu a LG tańszy jest.
 

DesT_

New member
Flash to jedyny minus lg, brakuje mi tego trochę ale reszta jest podobna. Z samsungiem problem z tym kurzem na matrycy, ale to zapewne nie każdy egzemplarz.
Sam się zastanawialem nad tymi dwoma ale wybralem LG i nie żałuje. Smart chodzi bardzo ladnie, nie ma problemów z apkami choć jest ich mniej niż w samsungu, 3d mi się osobiście podoba po zmianie ustawień. I IPS duży plus mam małe dziecko często siedzę na podłodze czy to z boku TV i obraz świetny z każdego miejsca.
Myślę, że jeśli ktoś nie kupuje TV pod flasha to będzie zadowolony z obu a LG tańszy jest.
A czy na LG możesz odpalic filmy z cda? One są chyba w html.
No i czy okulary w LG są aktywne czy pasywne?
Jeśli między tymi tv nie ma znaczących różnic to z chęcią wziąłbym LG ze względu na dodatkowe 2".
 

Peresik

New member
A jednak CDA smiga aż się zdziwilem ;-)
A i LG nie ma drugiego pilota w zestawie tzw magic żeby nie było że jestem jakims sprzedawca LG :) , ale można sterować tabletem czy telefonem jak magic pilotem nawet spoko działa apka, udostępnianie obrazu też działa bez problemów.
 

DesT_

New member
Zdecydowałem się na LG i jestem nieco zawiedziony. Szczególnie irytujące jest jedno - w ekranie można się przeglądać jak w lustrze. Mam monitor od LG z matrycą IPS i jest ona całkiem matowa. TV natomiast odbija wszystko tak, jakby był przykryty taflą szkła. To tylko mój model, czy wszystkie tak mają?
 

Peresik

New member
Można palcem na jakimś jasnym tle delikatnie przejechać i zobacz czy zostanie smuga, jeśli tak to VA jeśli nie to IPS. Tylko delikatnie gdzieś po boku:)
Taką metodę mi kolega z forum podał, innej nie znam.
 
Do góry