Samsung UE40H6400 czy Sony KDL-43W809C

dzis3k

New member
Witam,

Krótko: szukam tv do kwoty 3000 zł, 40 - 43 cale, ze 100hz matrycą VA, do oglądania sportu i filmów, z dobrze działającym smart tv (chcę surfować po sieci i oglądać filmy przez strony www). Swój wybór zawęziłem do 2 modeli:
- Samsung UE40H6400
- Sony KDL-43W809C

Sony ma 3 cale więcej, teoretycznie perspektywicznego androida (chociaż niedopracowanego) i jest ogólnie nowszy, ale ma ciut gorsze kąty (będę też oglądał lekko z boku, jakieś 30 stopni odchylenia). Samsung to model zeszłoroczny, ale znany i sprawdzony, a także tańszy o jakieś 1000 zł i ma ciut lepsze kąty. Różnica w cenie jest spora. Czy warto dopłacać do Soniaka? Chodzi mi szczególnie o jakość obrazu - będzie lepsza niż w Samsungu? Z góry dzięki za pomoc.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?

20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2,5 - 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost i bokiem (odchylenie od "na wprost" to jakieś 30 stopni)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju?
Z tyłu/boku.
7.Jaki masz obecnie telewizor?
Nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
Dobrą jakość obrazu - matrycę VA i natywne 100hz, smart tv z przeglądarką umożliwiającą bezproblemowe przeglądanie stron www i odtwarzanie filmów ze stron www
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Kablówka UPC
10.Jakie urządzenia?
HDD, pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Raczej nie
16.Preferencje co do marki?
Brak.
17.Preferencje co do wielkości?
40"-43"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
Kiepska jakość za duże pieniądze
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Około 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
Obojętnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu to prosty wybór. Nazywa się Sony 43W809.
Masz na matrycy natywnej 100 Hz z Androidem, KODI, MxPlayer.
Bardzo dobra czerń, płynność i głębia obrazu.
 

dzis3k

New member
Napisałeś, że wybór jest prosty, więc rozumiem, że jeśli chodzi o jakość obrazu to Sony tak mocno przewyższa Samsunga, że warto dopłacić ten tysiąc?

Mogę Cię prosić jeszcze o odniesienie się do kątów patrzenia? - czy oglądanie Sony pod kątem powiedzmy 30 stopni będzie ok?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze różnica jest w wielkości i to 4"
Po drugie Ten model Sony to inna klasa, ale zgodna z Twoim przedziałem.
Po trzecie Sony ma lepszą czerń , a co za tym idzie głębię obrazu.
Po czwarte teraz Sony ma lepsze wyposażenie , bo ma Androida, KODI, MxPlayer.
Po piąte Sony ma możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji do 5 lat.
Ja bym dopłacił.
 

dzis3k

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W takim razie zapewne wezmę Soniaka. Podobno niedługo ma wyjść jakaś większa, zbiorcza poprawka do androida (którą Sony od jakiegoś czasu odkłada), więc może ten tv okaże się jeszcze lepszym wyborem.
 

DrYry

New member
też się zastanawiam nad takim zestawieniem tylko u mnie przekątna większa Samsung UE55H6400 czy Sony KDL-50W809C, 50w805c, 50w755c, kiki który z tych Soniaków wybrać ten ostatni wiem ze nie ma 3d a reszta to praktycznie to samo
 

dzis3k

New member
Jeśli chodzi o 755c, to spotkałem się z informacją, że może mieć gorszy/wolniejszy procesor od 80*c, ale na razie nie jest to informacja potwierdzona. Różnicę między 805c a 809c też chętnie poznam :)
 

dzis3k

New member
Fakt, ceny w/g ceneo za wersję 43 calową to ok. 2650 zł za 755c i ok. 2950 zł za 809c. 300 zł piechotą nie chodzi, a dla tych kilku niewiele znaczących różnic (zwłaszcza 3d) nie warto przepłacać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale tu nie chodzi o przepłacanie gratis, tu chodzi o szczegóły jakości.
Ja bym dopłacił i wcale nie chodzi mi o 3D.
 

dzis3k

New member
Ale tu nie chodzi o przepłacanie gratis, tu chodzi o szczegóły jakości.
Ja bym dopłacił i wcale nie chodzi mi o 3D.
Poza różnicami wymienionymi powyżej (3d, motionflow i tuner hd) w 755c jest jeszcze czarna podstawka, a w 80*c srebrna. Czy ten szczegół jakości masz na myśli, czy chodzi jeszcze o coś innego?

ps. Nabyłem już 755c i póki co go poznaję, ale jeśli znasz jakieś inne ukryte różnice, to mam 14 dni na odstąpienie od umowy, więc będę wdzięczny za informację.
 

BrunoJ

New member
Wiem że wyciągam stary wątek, ale prosiłbym o dokończenie wypowiedzi - jakie są te "szczegóły jakości" które ewentualnie wskazują na zakup w809 zamiast w755? Przy założeniu że różnice w funkcjach, typu 3D, nie mają znaczenia?

Akurat przymierzam się do podobnego wyboru. Najpierw patrzyłem na 43J5500, ale wyszlo że E40H6400 jest najoptymalniejszy (cena/jakość/funkcje). Jednak zwątpiłem po przeczytaniu wątków o kurzach i gwarancji...), i teraz patrzę na Sony 43w755. Ale skoro już podnoszę budżet na zakup, to może jednak są argumenty żeby dołożyć do w809?
Większy niż 43" nie wchodzi w grę. Tak naprawdę interesuję mnie czysty telewizor z obrazem jak najlepszej jakości, mogę zrezygnować z wszystkich smartów. Szkoda że nie robią takich "sam ekran", gdzie nie trzeba przepłacać za przeglądarki i inne cudaki ;-)

Będę wdzięczny za te detale wskazujące na 809 zamiast 755.


PS. przy okazji chciałem się przywitać, wprawdzie to mój pierwszy post, ale jestem wiernym czytelnikiem od lat.
 

m9999

New member
Wiem że wyciągam stary wątek, ale prosiłbym o dokończenie wypowiedzi - jakie są te "szczegóły jakości" które ewentualnie wskazują na zakup w809 zamiast w755? Przy założeniu że różnice w funkcjach, typu 3D, nie mają znaczenia?

Akurat przymierzam się do podobnego wyboru. Najpierw patrzyłem na 43J5500, ale wyszlo że E40H6400 jest najoptymalniejszy (cena/jakość/funkcje). Jednak zwątpiłem po przeczytaniu wątków o kurzach i gwarancji...), i teraz patrzę na Sony 43w755. Ale skoro już podnoszę budżet na zakup, to może jednak są argumenty żeby dołożyć do w809?
Większy niż 43" nie wchodzi w grę. Tak naprawdę interesuję mnie czysty telewizor z obrazem jak najlepszej jakości, mogę zrezygnować z wszystkich smartów. Szkoda że nie robią takich "sam ekran", gdzie nie trzeba przepłacać za przeglądarki i inne cudaki ;-)

Będę wdzięczny za te detale wskazujące na 809 zamiast 755.


PS. przy okazji chciałem się przywitać, wprawdzie to mój pierwszy post, ale jestem wiernym czytelnikiem od lat.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/124398-sony-w805-07-vs-w755.html. Miałem taki sam dylemat i kupiłem w755
 

pokerzysta

New member
A ją się dorzuce z pytaniem jaka jest alternatywa do Sony 809c z 3d zakładając inny TV który zamiast androida TV na platformie będzie miał dongla, czy warto szukać tańszej opcji TV ale jaki ma porównywalne parametry obrazu
 
Do góry