Samsung UE40H6200AW - kilka pytań

ProZak83

New member
Witajcie,

zakupiłem niedawno TV Samsunga model UE40H6200AW. Oczywiście chcąc podkręcić nieco kolorystykę przeszukałem forum pod kątem różnych ustawień obrazu.
Aktualnie mam ustawioną kalibrację dla modelu H6400 z często przytaczanego na tym forum odnośnika do strony LCDTV BUYING GIUDE.

Dodatkowo zastosowałem lekkie modyfikacje motion plus + zwiększyłem nasycenie kolorów.

Przejdę jednak do sedna. TV stoi u mnie na stoliku na wysokości około 0,5m. Oglądam zazwyczaj siedząc prostopadle w odległości 3,5m. Sygnał telewizyjny mam ze zbiorczej anteny osiedlowej. Nie posiadam żadnego dekodera, zaś filmy zazwyczaj oglądam z podłączonego do portu USB dysku.

Zauważyłem, że jeśli siedzę na sofie barwy są w miarę ok, ale jak już wstanę to wszystko blednie (szczególnie czerń). Podobnie jak siedzę, ale po niewielkim kątem. Czy ten model ma takie słabe kąty oglądalności, czy może coś jest przesadzone z kalibracją?

Dodatkowo chciałbym się zapytać, jak ustawić balans bieli, aby kolor biały był bardziej naturalny (jak np. w trybie Naturalny), a nie taki lekko pożółkły (jak w aktualnie ustawionym u mnie trybie Film z ustawieniami z linka powyżej).

Z góry dziękuję za pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wystarczy że w ustawieniach obrazu zmienisz tonacja kolorów ciepły lub ciepły 2 w standardowy...

Co do kątów tak niestety jest że najlepszą jakość osiągamy oglądając TV centralnie na wprost (przyjmuje się że maksymalny kąt bez strat to ok 30st) jest to wada matryc VA

[youtube]k_20_K_k_FQ[/youtube]
 

ProZak83

New member
Dzięki za pomoc. Co do kątów lewo-prawo to byłem na to przygotowany, a jak się będzie to miało do kątami góra-dół? Boje się, że jak powieszę TV na ścianie, to może być mizerny efekt przy oglądaniu z tej odległości siedząc na sofie.
 
Do góry