Samsung UE40F6640+dekoder cyfra+

kitemar

New member
Witam

jestem nowy tematu chyba nie było albo źle szukałem tak czy inaczej mam problem ze sparowaniem dekodera Philips DSR7201/91. Oglądając wszystkie poradniki oraz czytając na tym forum o innych dekoderach nie powinno być z tym najmniejszego problemu.Podłączam IRD umieszczam obok dekodera nawet na nim podczas konfiguracji jednak oczywiście pilot od TV nie zmienia kanału klikam więc że nie i tam gdzie mam wpisać model dekodera raz że pisze brak sygnału dwa nawet jak wpisze model to go nie ma mam przez to rozumieć że TV nie obsługuje tego dekodera ? Dodam że jest to dekoder za czasów jeszcze cyfry + nie wiem czy ma to jakiś związek.
 

kitemar

New member
ok parę pytań
pod pkt 1. co musi być połączone z netem? dekoder Tv czy oba?
pod pkt 7. Nie mam możliwości wyboru cyfry + jedynie NC+(i ten wybierałem)
wpisując dsi również nic się nie wyświetla zachowuje się jak gdyby nie widział urządzenia czy możliwe że podczas pierwszej konfiguracji po kupnie TV dekoder był podłączony pod HDMI czy nie ma to znaczenia?
trochę to uciążliwe bo nie mogę w pełni cieszyć się funkcjami SMART jak rekomendacja programów nawet PIP nie działa :(
 

kitemar

New member
Dziękuję pomogło
odnośnie PIP dobrze wiedzieć
Jeszcze pytanie w linku który podałeś jest też poradnik do warto obejrzeć i tu niestety nie działa to samo co w przypadku "konfiguracja pilota uniwersalnego" czy i na to jest jakiś sposób czy wymiana dekodera?
 
Ostatnia edycja:

siekierka7

New member
To ja podłącze się do tematu. Też mam Samsunga 40f6400 i dekoder Philips DSR7201/91. Przy konfiguracji pilota smart touch control, po wybraniu innych dostawców i wskazania na cyfrę +, pilot przełącza kanały. Jednak nie ma wtedy listy kanałów na telewizorze. Zaczynam konfigurację "warto obejrzeć" w momencie jak mam wybrać swojego dostawcę zaznaczam, że nie ma go na liście, wyświetla się komunikat, że "warto obejrzeć" nie będzie działało i konfiguracja się kończy. W tym momencie pilot przestaje działać, ale lista kanałów jest widoczna (chociaż za nazwą kanału nie pokazuje się co obecnie jest nadawane). Wiecie może jak to rozwiązać ?

Dzięki za pomoc :)
 
Do góry