Samsung UE40F6400 - wyjście słuchawkowe

Aumman

New member
Witam,

Mam problem z tym tv. Użytkuję go już od dłuższego czasu i mam problem właśnie z wejściem słuchawkowym.

O ile dźwięk z głośników wydobywa się poprawny, problem pojawia się jak chcę coś odtworzyć przez właśnie wyjście słuchawkowe. Mam głośniki 2.0 z kablem na jack 3,5mm. Same grają bardzo dobrze wpięte do pc lub nawet pod telefon.
Nie ma znaczenia źródło sygnału pendrive, tv, konsola, dlna po wpięciu sygnał brzmi tak jakby do linii odtwarzanego dźwięku dołożono dodatkowy sygnał który oscyluje (jak np sinusoida) tym samym mamy wrażenie jakby ktoś ściszał i pogłaśniał pewne rejestry. Jest to irytujące dodatkowo o to że to głównie wokal cierpi na tym.

Nie mam niestety chinch, żeby spróbować je wpiąć do wejść R/L, ale przypuszczam, że efekt będzie ten sam.

Macie jakieś pomysły co to może powodować? Czy to już jest podstawą gwarancyjną?

Proszę o pomoc :)
 

matrixabc

Member
Sprawdź na jakimś wzmacniaczu podłączonym do wyjścia słuchawek i sprawdź czy jest tak samo (TV->kabel jack-chinch->wzmacniacz). Ja u siebie mam tak podłączone i nie ma żadnych zniekształceń czy też zmian barwy dźwięku. Oczywiście gra to tylko w stereo.
 

Aumman

New member
Tak... tylko skąd ten wzmacniacz... Ale teoretycznie jest to samo co w moich głośnikach one też mają "wzmacniacz".

Może uda się pożyczyć.
 

matrixabc

Member
teoretycznie wzmacniacz i głośniki komputerowe powinny grać tak samo ale wiadomo jak jest z tymi głośnikami komputerowymi może z nimi coś nie tak?.
A jak nie masz wzmacniacza to mogę ci pożyczyć ;-)
Może po prostu wepnij słuchawki i zobacz czy tez będzie podobny objaw
 

Aumman

New member
Ze słuchawkami to samo...
Pomoc ze strony Samsunga brzmi:

1. Czy firmware jest aktualny?
2. Proszę przywrócić ustawienia fabryczne...
 
Do góry