SAMSUNG UE40F6400 ustawienia

BestSoul

New member
Witam czy ma ktoś lub może doradzić jakie ustawienia obrazu były by najlepszego do tego modelu ,co o nim sądzicie i czy ma on 2 piloty w zestawie (zwykły i smart touch) Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Model pilota zdalnego sterowania TM1360A, TM1240A + moduł IR
Jakie źródło obrazu?
 

BestSoul

New member
Głównie HDMI pod playstation 3
I jeszcze jedno pytanie do czego służy ten kabel IR?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Zacznij od obrazu naturalnego zmniejsz podświetlenie do 12-15 wyłącz w zaawansowanych opcjach redukcje mepg, balans bieli spróbuj zimny, czerń hdmi tu ustaw jak Ci będzie bardziej pasowało, motion plus ustaw albo na płynny albo jak grasz w fife wyraźny

Co do 2 pytania:
Telewizor wyposażono w funkcję pilota uniwersalnego, za pomocą którego można sterować dekoderami telewizji
kablowej, odtwarzaczami Blu-ray, zestawami kina domowego i innymi urządzeniami zewnętrznymi podłączonymi
do telewizora. Ponadto funkcja Anynet+ (HDMI-CEC) pozwala na sterowanie za pomocą pilota telewizora
urządzeniami zewnętrznymi firmy Samsung bez dodatkowej konfiguracji
 
Ostatnia edycja:

picia385

New member
Zacznij od obrazu naturalnego zmniejsz podświetlenie do 12-15 wyłącz w zaawansowanych opcjach redukcje mepg, balans bieli spróbuj zimny, czerń hdmi tu ustaw jak Ci będzie bardziej pasowało, motion plus ustaw albo na płynny albo jak grasz w fife wyraźny

Co do 2 pytania:
Telewizor wyposażono w funkcję pilota uniwersalnego, za pomocą którego można sterować dekoderami telewizji
kablowej, odtwarzaczami Blu-ray, zestawami kina domowego i innymi urządzeniami zewnętrznymi podłączonymi
do telewizora. Ponadto funkcja Anynet+ (HDMI-CEC) pozwala na sterowanie za pomocą pilota telewizora
urządzeniami zewnętrznymi firmy Samsung bez dodatkowej konfiguracji

widze ze posiadasz duza wiedze wiec i ja poprosze o pomoc w sprawie tego modelu tylko 46 cali.
chcialbym ustawic jak najlepszy obraz, odbior telewizja satelitarna.
pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
widze ze posiadasz duza wiedze wiec i ja poprosze o pomoc w sprawie tego modelu tylko 46 cali.
chcialbym ustawic jak najlepszy obraz, odbior telewizja satelitarna.
pozdrawiam

Za dużo zmiennych ponieważ z satelity masz i kanały HD i SD pobaw się preset'ami które daje producent zobacz obraz w trybie naturalnym tylko zmniejsz podświetlenia albo tryb film tylko zmień balans bieli na zimny lub standardowy. Motion PLUS ustawiasz wg tego jak lubisz chcesz płynności ustawiasz płynny chcesz by nie rozmazywał obrazu wyłączasz redukcje szumów mpeg...
Możesz też pobawić się na dekoderze zmienić rozdzielczość z 1080i na 720p i zobaczyć co lepiej będzie wyglądać.
Gdyby było tak że jednymi ustawieniami załatwiasz sprawę producent na pewno zadbał by o to by się w TV znalazły ;)
No chyba że jesteś z okolic to wtedy można podziałać ;)
 

dawidxt

New member
Cześć, ja również posiadam Samsung F6400 w wersji 40". Używam go głównie do telewizji kablowej dvb-t. Często do ipli itd. Sporadycznie jest konsola. Czy w tym przypadku dostosować się do którejś konfiguracji, czy lecieć na gotowym rozwiązaniu ?

PS. TDX - miło Ciebie ciągle tu widzieć.
 

Przybek

New member
Siemanko!
Podaję propozycję ustawień dla serii F6000 - osobiście posiadam UE40F6800 - żródło sygnału karta CI+. Myślę jednak że ustawienia będą dobre dla całej serii F6000.
Tryb obrazu: Film
Podświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Ostrość: 20
Ust.zaawansowane
Kontrast dynamiczny: wył.
Tonacja Czarni: Ciemny
Przestrzeń kolorów: Auto
Balans bieli:
Przesunięcie / Wzmocnienie: Czerwony [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans bieli 10p:
RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].
Opcje Obrazu:
Tonacja kolorów Ciepły2
Czysty obraz cyfrowy Auto
Red. zakłóceń MPEG Wyłączone
Tryb Film Auto2
Motion Plus - (tu ciągle eksperymentuję) skłaniam się do: standardowy lub wyraźny
Optymalizacja czerni - Wysoko
Dodatkowo: System - Rozwiązanie Eco - Czujnik Eco włączony i min. podświetlenie 4 (dobre do oglądanie w całkowitym zaciemnieniu).

Przypominam że źródłem sygnału jest u mnie karta CI+ z UPC oraz sieć domowa ALL Share i kilka funkcji jest nie aktywnych.
Popróbujcie na swoich tv serii F6000 i podzielcie się wrażeniami i ewentualnymi modyfikacjami.
Pozdro Przybek
 

HD-TV

New member
Czy ten telewizor posiada 100 hz oraz czym różni się od f6500? No i moje drugie pytanie to czy jesteś zadowolony z jakości obrazu smuży coś albo kolory są nienaturalne?
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy ten telewizor posiada 100 hz oraz czym różni się od f6500? No i moje drugie pytanie to czy jesteś zadowolony z jakości obrazu smuży coś albo kolory są nienaturalne?

posiada 100Hz, od 6500 różni się matrycą CMR 400Hz, tunerem DVB-S, i zaawansowanymi ustawieniami czerni w menu
 

beti-26-82

New member
Mam samsunga F6400 od wczoraj. Na początku było wszystko dobrze,kolorki super, wszystko ok, ale pod wieczór góra ekranu zrobiła się ciemniejsza i tak już zostało :( Jak włączyłam rano było to samo. od czego to może być. Czy muszę oddać go na gwarancję ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak od wczoraj to lec do sklepu niech wymienia

Wczesniej przywroc ustawienia fabryczne i zobacz czy dalej jest zle
Wysłane z mojego GT-I9100
 

Targo79

New member
Witam
Jestem posiadaczem takiego właśnie telewizora, do tego mam dekoder HD 3000 z Cyfrowego Polsatu.
Mam pytanie, jaką rozdzielczość w dekoderze ustawić, 1080i czy 720p?
Internet niestety nie daje jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, można by rzec, że co użytkownik to inna opinia. Dlatego prośba do Was o jakąś rzetelną informację.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
ok najwięcej zależy od bitrate... niestety w PL SAT jest on raczej na niskim poziomie
jedna wspomagacze które masz w TV lepiej sobie radzą z sygnałem progresywnym nawet mimo niższej rozdzielczości.

Oczywiści zawsze możesz sprawdzić to sam ;) wystarczy zmienić w ustawieniach dekodera
 

Slawko1

New member
Bez reklam
720p nie będzie lepszy, polskie platformy satelitarne nadają programy HD
w rozdzielczości 1080i, skalowanie ich do 720p nie poprawi jakości obrazu.
Nawet jeśli wspomagacze w tv nie są najlepszej jakości to i tak obraz będzie ostrzejszy, jedynie w szybkich scenach jakość będzie podobna.
Co innego jakby nadawano w 720p to faktycznie wtedy lepiej ustawić 720p jak 1080i.
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Do ruchu :) to ja polecam wypróbować ustawienie opcji Motion Plus na wyraźny, piłka nożna, tenis ziemny, itp. co skutkuje wyraźniejszym obrazem w ruchu.
 

fridoom

New member
Witam mam takie pytanie ten telewizor obsługuje 3D i jak mam pesa 2013 na opakowaniu pisze 3D compatible game gdy wchodzę w opcje gry ta funkcja jest niedostępna co to znaczy ze nie ma pełnego 3D czy ta gra działa na pasywnym 3D?


A i jeszcze jak gram np. w pesa mam takie odczucie ze obraz sie nakłada tak jak by było widać podwójnie ale to przy ruchu kamery najlepiej to widać po liniach białych oznaczające boisko. proszę o fachową odpowiedz dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry