Samsung UE40F6400, UPC Mediabox - problemy z IR blaster

Vilq

New member
Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Samsunga UE40F6400. Mam do niego podłączony dekoder od UPC: Mediabox, model DCR7111/06. Problem jest taki, że kiedy chcę sterować dekoderem przez IR Blaster telewizora, używając pilota od Samsunga, to każdy z przycisków dział tylko raz. A tak konkretniej, żaden nie działa więcej niż raz pod rząd.

Mogę zmienić jeden program w górę, ale nie dwa, trzy... w górę.
Mogę zmienić jeden program w dół, ale nie dwa, trzy w dół.
Mogę wyłączyć dekoder, ale z powrotem go już nie włączę, chyba, że wcześniej wcisnę jakiś inny klawisz.
Mogę się przełączyć na kanał 121, ale na 112 już nie (nie łyka drugiej jedynki).

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.
Próbowałem ponownie konfigurować telewizor, ustawiać "blaster" w różnych miejscach, w różnych odległościach od dekodera.

Czy ktoś z Was już miał taki problem?

Pozdrawiam.
 

Vilq

New member
Dzisiaj zainstalowałem nową aktualizację, potem usunąłem dekoder, jeszcze raz skonfigurowałem i załapało od razu. :) Już działa jak powinno :)
 

najdroch

New member
Ja mam problem.
Nie mogę skonfigurować pilota.
Jedynym przyciskiem jaki działa to OFF.
Wpisuje podczas konfiguracji kod pocztowy i mam do wyboru 2x UPC. UPC Kaon cośtam i UPC cośtam.
Próbowałem na tych dwóch opcjach.
Model spisuję z naklejki spod dekodera 8485DVB wybieram z listy właśnie ten model i... NIC.
Jakieś propozycje?
 

najdroch

New member
hej miał ktoś jakiś problem ze sparowaniem pilota z upc?
jeżeli tak to proszę o poradę. Rekomendacje programów mi się pojawiają, ale jak wybiorę jakiś z polecanych to się nie przełącza.
Jedynie mogę wyłączyć dekoder i nic więcej. Robiłem reset ustawień i nic to nie pomogło.
 

najdroch

New member
przerobiłem wszystkie dekodery UPC jakie miałem na liście i nic :| Kilka razy ponawiałem instalację, robiłem reset huba i tez nic./
rekomendacje się wyświetlają, wszystko pięknie działa oprócz przełączania się kanałów czy to pilotem góra-dół czy przez wybór w rekomendacjach. Spotkał się ktoś z czymś takim? Może zadzwonić na infolinie samsunga chociaż z doświadczenia wiem, że wiedza niektórych pracujących tam ludzi pozostawia wiele do życzenia...
 

skorup84

New member
Mam UPC, dekoder Kaon HD i wszystko chodzi ok. Włączam tv to razem z nim włącza się dekoder, wyłączam tv to dekoder też się wyłącza, zmiana kanałów działa, lista kanałów się wyświetla, info o kanale też, rekomendacje też się pokazują:) super sprawa z tym ir blaster, pilot od dekodera stał się zbędny:) minus tylko za to że z automatu to nie zatrybiło, musiałem ręcznie wpisać model dekodera.
 

najdroch

New member
sprawa zamknięta.
Wszystko działa...
Po prostu czujnik miałem za daleko od dekodera i sygnał do niego nie docierał...
Postawiłem czujkę bezpośrednio przy froncie dekodera i wszystko gra i "trombi" jak zespół kombi :]
 
Ostatnia edycja:

Desaix1800

New member
U mnie nie działa nadal, poprosiłbym o model dekodera kaon. Ponadto podczerwień ma stać frontem z napisem "samsung" do ogladającego, nie widzę ponadto swiecącej się diody :(( mozna wymienic taki port?
 
Do góry